gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Alleenstaande vluchtelingen weer welkom op De Betteld

178edc7a49edeea52d6cd1685825d494

Camping de Betteld in Zelhem opent voor de derde winter op rij de deuren van een groepsaccommodatie voor alleenstaande minderjarige vluchtelingen. Per 1 november komt er een groep van vijftig tot zeventig jongeren uit onder meer Syrië, Eritrea en Somalië naar Bronckhorst.

Tim Rondeel |
"Wij vinden het heel fijn om onze medemens te kunnen helpen", aldus campingeigenaar Gerhard Hobelman. "Het zijn kwetsbare en afhankelijke tieners en wij vinden het belangrijk om deze doelgroep te kunnen helpen. Uit sociaal-maatschappelijk opzicht vinden wij het fijn om een steentje bij te dragen." De campingeigenaar hoefde dan ook niet lang na te denken toen de vraag van de gemeente kwam. "Bij de eerste keer moest ik er wel lang over nadenken, bij de tweede keer al een stuk minder en nu bij de derde keer heb ik er helemaal niet over nagedacht."

De groep met alleenstaande vluchtelingen verblijft van begin november tot 15 april in Zelhem. Afgelopen winter verbleven vijftig jonge alleenstaande asielzoekers in de groepsaccommodatie. Oorspronkelijk zou dit tot eind maart duren, maar de gemeente kreeg van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) destijds de vraag of dit verblijf verlengd kon worden met een maand, voordat de tijdelijke bewoners werden overgeplaatst naar een locatie in buurgemeente Lochem. Voor de nieuwe samenwerking is de periode alvast uitgebreid tot april.

Blij met de buurt
De eerste vluchtelingen kwamen begin december 2021 naar de Zelhemse camping. "Het eerste jaar was een groot vraagteken, dan weet je nog niks en heb je geen ervaring", schetst Hobelman. "We zijn toen enorm verbaasd geraakt over de positieve reacties van de buurt, er werd zelfs een actie op touw gezet. Er hebben toen ook geen schokkende incidenten plaatsgevonden. Na het eerste jaar hadden wij de ervaring dat het heel goed te managen was en afgelopen jaar hadden wij dezelfde ervaring."

'Gave plek'
Ook van de tijdelijke bewoners kreeg de Zelhemse campingeigenaar de afgelopen jaren positieve reacties. "De jongelui zijn megadankbaar", laat Hobelman weten. "Je ziet soms hoe schrijnend het is op sommige plekken, bijvoorbeeld in Ter Apel. Hier kunnen ze rustig eten, slapen, naar school en leuke dingen met elkaar doen. Ze vonden het gewoon een gave plek."

24-uurs begeleiding
Hobelman stelt dat de begeleiding en het toezicht op dezelfde wijze doorgaat als in voorgaande jaren. De samenwerkende partijen zorgen dat de groep 24 uur per dag begeleiding en beveiliging heeft. "Ook de wijkagent heeft de afgelopen periodes een belangrijke rol gespeeld", vult Hobelman aan.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

GemeentehuisLochem

Samenwerking in Lochem moet jongeren helpen met hun mentale gezondheid

De gemeente Lochem, Welzijn Lochem en het Staring College in Lochem gaan meerdere jaren samenwerken om de mentale gezondheid, weerbaarheid en ontwikkeling van jongeren te versterken. Volgens de gemeente staat de mentale gezondheid van jongeren ook in Lochem onder druk.

Netterdense deelt persoonlijke levensverhaal in dichtbundel: 'Hoop dat mensen er troost uit halen'

Om ingrijpende gebeurtenissen uit haar leven een plekje te kunnen geven, begon Minke Grob-Geurtsen uit Netterden met het schrijven van gedichten. Wat startte als een manier om haar emoties te verwerken, groeide uit tot haar eerste eigen dichtbundel: ‘Regenboog Zonder Regen’. Met haar gedichten wil ze onderwerpen die vaak onbesproken blijven bespreekbaar maken en anderen hoop, troost en herkenning bieden.

Zelhem vlees politie Omroep GLD

Kilo’s vlees verdwijnen onder kleding van vleesliefhebbers in Zelhem

Vier mannen gaan in een supermarkt in Zelhem opvallend te werk. Ze stoppen grote hoeveelheden vleespakketten onder hun kleding en verlaten de winkel zonder af te rekenen.

GerritsWeerpraot20

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een tropisch begin van de zomer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Halle-Nijman voorspelt de weerboer een tropisch begin van de zomer.

WhatsApp Image 2026-06-19 at 12.38.18

Wiebe Nelissen nieuwe teammanager De Graafschap na jaren bij Vitesse en AZ

Wiebe Nelissen (36) is gepresenteerd als nieuwe teammanager van het eerste herenteam van De Graafschap. Bij de Doetinchemse voetbalclub wordt hij ook manager communicatie en pers. Nelissen staat nu nog onder contract bij AZ in Alkmaar als Hoofd Persvoorlichting.

KunstrouteBaakseBeek0

Waterschap Rijn en IJssel en kunstenaars slaan handen ineen voor route langs klimaatprojecten

Het waterschap Rijn en IJssel en Staatsbosbeheer hebben de handen ineengeslagen met de Baakse Beek Kunstbiënnale, om een kunstroute van maar liefst dertig kilometer lang te realiseren. Bij verschillende kunstwerken langs de route staan informatieborden, waarop bezoekers kunnen lezen welke projecten het Waterschap heeft uitgevoerd in dat gebied.