gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Alleenstaande vluchtelingen weer welkom op De Betteld

178edc7a49edeea52d6cd1685825d494

Camping de Betteld in Zelhem opent voor de derde winter op rij de deuren van een groepsaccommodatie voor alleenstaande minderjarige vluchtelingen. Per 1 november komt er een groep van vijftig tot zeventig jongeren uit onder meer Syrië, Eritrea en Somalië naar Bronckhorst.

Tim Rondeel |
"Wij vinden het heel fijn om onze medemens te kunnen helpen", aldus campingeigenaar Gerhard Hobelman. "Het zijn kwetsbare en afhankelijke tieners en wij vinden het belangrijk om deze doelgroep te kunnen helpen. Uit sociaal-maatschappelijk opzicht vinden wij het fijn om een steentje bij te dragen." De campingeigenaar hoefde dan ook niet lang na te denken toen de vraag van de gemeente kwam. "Bij de eerste keer moest ik er wel lang over nadenken, bij de tweede keer al een stuk minder en nu bij de derde keer heb ik er helemaal niet over nagedacht."

De groep met alleenstaande vluchtelingen verblijft van begin november tot 15 april in Zelhem. Afgelopen winter verbleven vijftig jonge alleenstaande asielzoekers in de groepsaccommodatie. Oorspronkelijk zou dit tot eind maart duren, maar de gemeente kreeg van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) destijds de vraag of dit verblijf verlengd kon worden met een maand, voordat de tijdelijke bewoners werden overgeplaatst naar een locatie in buurgemeente Lochem. Voor de nieuwe samenwerking is de periode alvast uitgebreid tot april.

Blij met de buurt
De eerste vluchtelingen kwamen begin december 2021 naar de Zelhemse camping. "Het eerste jaar was een groot vraagteken, dan weet je nog niks en heb je geen ervaring", schetst Hobelman. "We zijn toen enorm verbaasd geraakt over de positieve reacties van de buurt, er werd zelfs een actie op touw gezet. Er hebben toen ook geen schokkende incidenten plaatsgevonden. Na het eerste jaar hadden wij de ervaring dat het heel goed te managen was en afgelopen jaar hadden wij dezelfde ervaring."

'Gave plek'
Ook van de tijdelijke bewoners kreeg de Zelhemse campingeigenaar de afgelopen jaren positieve reacties. "De jongelui zijn megadankbaar", laat Hobelman weten. "Je ziet soms hoe schrijnend het is op sommige plekken, bijvoorbeeld in Ter Apel. Hier kunnen ze rustig eten, slapen, naar school en leuke dingen met elkaar doen. Ze vonden het gewoon een gave plek."

24-uurs begeleiding
Hobelman stelt dat de begeleiding en het toezicht op dezelfde wijze doorgaat als in voorgaande jaren. De samenwerkende partijen zorgen dat de groep 24 uur per dag begeleiding en beveiliging heeft. "Ook de wijkagent heeft de afgelopen periodes een belangrijke rol gespeeld", vult Hobelman aan.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-07-21 at 08.15.51

Omwonenden horen bewoner om hulp roepen bij woningbrand in Varsseveld

Een bewoner is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt bij een woningbrand in Varsseveld. Het slachtoffer is nagekeken in de ambulance, en vervolgens naar het ziekenhuis vanwege rookinhalatie.

Rens den Hartog

Organisatie blikt terug op Zwarte Cross: van nieuwe indeling tot megakatapultsprong

Na vier drukke festivaldagen kijkt de organisatie van de Zwarte Cross terug op de 29e editie. De nieuwe terreinindeling, met het hoofdpodium op een andere locatie, zorgde voor een grote verandering voor zowel bezoekers als de organisatie. Ondanks het afgelasten van de megakatapultsprong na twee ongelukken met stuntmannen, overheerst een positieve terugblik. Ondertussen is de blik alweer gericht op volgend jaar, wanneer de Zwarte Cross zijn 30-jarig jubileum viert.

Vluchtelingen aankomst Betteld

'COA dient claim van bijna 200 miljoen in tegen hotelregelaar uit Didam'

Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een claim van 184,7 miljoen euro neergelegd bij een bedrijf dat noodopvang regelde voor asielzoekers uit Oekraïne. Dat meldt het Financiële Dagblad.

HeinoosfileZC

Heinoos maken feestje van file door alcoholcontrole na Zwarte Cross

Na een weekend vol gas op de Zwarte Cross wachtte maandagochtend de terugreis die voor veel bezoekers nét even anders verliep dan gehoopt. Honderden automobilisten belandden in een lange file door een politiecontrole op rijden onder invloed. Waar de één vooral baalde van de file, zagen de mannen van de Heinoos juist hun kans schoon en trokken de gitaren uit de kast om de crossers in de file op te vrolijken.

WhatsApp Image 2026-07-20 at 11.31.49

Twee bospercelen in brand aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg

Twee afzonderlijke bospercelen aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg zijn zondag op maandagnacht in brand geraakt. De brandweer wist beide brandhaarden snel te blussen en verdere uitbreiding van het vuur te voorkomen.

WhatsApp Image 2026-07-19 at 14.30.38

Automobilist gewond na botsing tegen boom Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval op de Kersendijk in Westendorp is zondagmiddag rond 14:00 uur een bestuurder gewond geraakt.