Ulft, Nederland
Terug

Alle sportparken in Winterswijk krijgen ledlampen

251317af03186888b891dc67d268c511.jpg

De sportparken in Winterswijk krijgen de komende twee jaar ledlampen. De bestaande verlichting wordt vervangen, de gemeente trekt hiervoor 266.000 euro uit met als voorwaarde dat verenigingen op termijn zelf voor nieuwe lampen opdraaien.

Domien Esselink |
"De energieprijzen rijzen de pan uit en daar worden de verenigingen door geraakt", aldus wethouder Wim Wassink. "De oude lampen raken op en moeten vervangen worden. Daarom is dit hét moment om om te schakelen." Verschillende sportverenigingen hebben bij de gemeente aan de bel getrokken omdat de huidige, gasontladingslampen in 2023 niet meer worden gemaakt. Daardoor komen enkele verenigingen nu al in de problemen omdat er geen geschikte lampen meer zijn. De huidige armaturen, die eigendom zijn van de gemeente, zijn niet geschikt voor de ledverlichting en worden vervangen.

De gemeente smeert het vervangen van de lampen mede vanwege de kosten uit over de komende twee jaar. "We doen het niet in één keer maar gefaseerd, en dat moet nog worden afgestemd met de verenigingen", zegt Wassink. "FC Winterswijk heeft als eerste al aangegeven in problemen te komen met de huidige lampen." De kosten zijn nu voor de gemeente, maar het vervangen van de nieuwe lampen moeten de sportverenigingen zelf betalen. "Daar moeten ze geld voor reserveren, die lampen moeten over tien tot twintig jaar worden vervangen", aldus Wassink.

Nieuwe ledlampen
De Winterswijkse IJsvereniging heeft vorig jaar de nieuwe accommodatie officieel geopend en rond de skeeler- en ijsbaan staan al masten met ledlampen. Dat geldt ook voor de tennisvereniging (WTC). Honk- en softbalvereniging Hickory beschikt niet over verlichting en blijft buiten beschouwing.

Duurzaamheidsopgave
Behalve de besparing in de kosten voor de verenigingen past de vervanging van de 'oude' lampen ook in de duurzaamheidsopgave voor de gemeente. Verduurzaming van sportaccommodaties is bovendien één van opgaven die de coalitie (Voor Winterswijk, CDA, PvdA) wil stimuleren.

Foto: Omroep Gelderland (De ijsbaan in Winterswijk heeft al LED-verlichting)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-27 at 22.41.54.jpeg

De Graafschap in Maastricht niet voorbij MVV

De Graafschap is er in Zuid-Limburg niet in geslaagd om laagvlieger MVV over de knie te leggen. Het werd in De Geusselt in Maastricht 3-3. Omdat de achtervolgers ook punten lieten liggen, blijven de Superboeren nog wel op de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie staan.

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.

Cleo Sissingh0.jpg

DRU: 'Het geld is niet aan verkeerde dingen uitgegeven, maar het had niet gemogen'

De financiële problemen van het DRU Industriepark zijn niet ontstaan door verkeerde intenties, maar door een combinatie van ambities, structurele scheefgroei en te snelle uitgaven, dat zegt interim-bestuurder Cleo Sissingh. Ze gaat nog eens in op wat er mis is gegaan, maar vooral hoe ze uit dit financiële moeras willen komen.

e862ec72-3d88-4755-b7bb-973b4d1daad8.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Aan de grens van Duitsland bij Eibergen, voorspelt de weerboer een weekend met wisselvallig weer. Na het weekend komt de lente weer terug.

a6f81e8f-d494-409b-9fe5-acf9bd9b4f22.jpg

Huurling Nolan Martens geniet in de Achterhoek: ‘Het is gaan, gaan, gaan’

Nog geen maand nadat Nolan Martens (21) op huurbasis tekende bij De Graafschap is hij onbetwist basisspeler in Doetinchem. De Belgische verdediger oogt gretig en lijkt zijn draai gevonden te hebben in de Achterhoek. Hij wil zich vrijdagavond nabij de grens van zijn vaderland nog nadrukkelijker laten zien.