gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Alle sportparken in Winterswijk krijgen ledlampen

251317af03186888b891dc67d268c511

De sportparken in Winterswijk krijgen de komende twee jaar ledlampen. De bestaande verlichting wordt vervangen, de gemeente trekt hiervoor 266.000 euro uit met als voorwaarde dat verenigingen op termijn zelf voor nieuwe lampen opdraaien.

Domien Esselink |
"De energieprijzen rijzen de pan uit en daar worden de verenigingen door geraakt", aldus wethouder Wim Wassink. "De oude lampen raken op en moeten vervangen worden. Daarom is dit hét moment om om te schakelen." Verschillende sportverenigingen hebben bij de gemeente aan de bel getrokken omdat de huidige, gasontladingslampen in 2023 niet meer worden gemaakt. Daardoor komen enkele verenigingen nu al in de problemen omdat er geen geschikte lampen meer zijn. De huidige armaturen, die eigendom zijn van de gemeente, zijn niet geschikt voor de ledverlichting en worden vervangen.

De gemeente smeert het vervangen van de lampen mede vanwege de kosten uit over de komende twee jaar. "We doen het niet in één keer maar gefaseerd, en dat moet nog worden afgestemd met de verenigingen", zegt Wassink. "FC Winterswijk heeft als eerste al aangegeven in problemen te komen met de huidige lampen." De kosten zijn nu voor de gemeente, maar het vervangen van de nieuwe lampen moeten de sportverenigingen zelf betalen. "Daar moeten ze geld voor reserveren, die lampen moeten over tien tot twintig jaar worden vervangen", aldus Wassink.

Nieuwe ledlampen
De Winterswijkse IJsvereniging heeft vorig jaar de nieuwe accommodatie officieel geopend en rond de skeeler- en ijsbaan staan al masten met ledlampen. Dat geldt ook voor de tennisvereniging (WTC). Honk- en softbalvereniging Hickory beschikt niet over verlichting en blijft buiten beschouwing.

Duurzaamheidsopgave
Behalve de besparing in de kosten voor de verenigingen past de vervanging van de 'oude' lampen ook in de duurzaamheidsopgave voor de gemeente. Verduurzaming van sportaccommodaties is bovendien één van opgaven die de coalitie (Voor Winterswijk, CDA, PvdA) wil stimuleren.

Foto: Omroep Gelderland (De ijsbaan in Winterswijk heeft al LED-verlichting)

Lees ook

Rijnvaart extreem lage waterstand

Extreem lage Rijn trekt bekijks in Emmerich, maar beperkt toerisme bij Rees

In Emmerich is de extreem lage waterstand van de Rijn inmiddels bijna een toeristische attractie op zich. Met name dagjesmensen uit de Achterhoek komen naar de promenade om het uitzonderlijk lage water met eigen ogen te zien. Elders in de Duitse grensstreek raakt de lage Rijn het toerisme juist: grote rondvaarten vanuit Rees naar Duisburg en Nijmegen zijn geschrapt en drie van de vier veerponten in het gebied liggen uit de vaart.

Ophaalbrug Doetinchem

Energiebrug Doetinchem blijft langer dicht vanwege kabeldiefstal

De Energiebrug over de Oude IJssel in Doetinchem blijft twee weken langer dicht. Tijdens werkzaamheden zijn er elektriciteitskabels gestolen waardoor het werk nu stilligt.

Wasserbal10

Brandweer Bergh terug op Wasserballtoernooi Elten: ‘Goed voor onderlinge band’

Brandweer Bergh heeft zaterdag na zeventien jaar weer meegedaan aan het Wasserballtoernooi in het Duitse Elten. Veertien Nederlandse en Duitse brandweerkorpsen namen het tegen elkaar op tijdens het evenement, waarbij met brandslangen een grote bal in het doel van de tegenstander moet worden gespoten.

34310063-d35b-3aec-9869-b17f2849d340

De Graafschap Vrouwen onderuit bij debuut in Eredivisie

De Graafschap Vrouwen heeft hun eerste wedstrijd in de Eredivisie verloren van FC Twente. Ze gingen met 2-1 onderuit in Enschede.

Toivo Mero

Kania begint bij De Graafschap: Finse nieuwkomer nog op de bank

De Duitse spits Julian Kania begint maandag tegen Jong AZ voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De Finse nieuwkomer Toivo Mero begint nog op de bank. Trainer Thomas Duivenvoorden wil een goede start in eigen huis beleven.

Aasee Festival Bocholt_strand

Bocholt gooit de hekken open voor drie zwoele zomeravonden Aasee Festival

Strandkleedjes liggen uitgespreid, zonnebrillen zijn nog op en zomerse beats op de achtergrond. Wie vrijdagavond langs de Bocholter Aasee liep, waande zich eerder op vakantie dan net over de grens. Dit weekend van 14, 15 en 16 augustus verandert het recreatiegebied tijdens het gratis Aasee Festival opnieuw in een zomerse ontmoetingsplek voor de hele stad.