gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Alle sportparken in Winterswijk krijgen ledlampen

251317af03186888b891dc67d268c511.jpg

De sportparken in Winterswijk krijgen de komende twee jaar ledlampen. De bestaande verlichting wordt vervangen, de gemeente trekt hiervoor 266.000 euro uit met als voorwaarde dat verenigingen op termijn zelf voor nieuwe lampen opdraaien.

Domien Esselink |
"De energieprijzen rijzen de pan uit en daar worden de verenigingen door geraakt", aldus wethouder Wim Wassink. "De oude lampen raken op en moeten vervangen worden. Daarom is dit hét moment om om te schakelen." Verschillende sportverenigingen hebben bij de gemeente aan de bel getrokken omdat de huidige, gasontladingslampen in 2023 niet meer worden gemaakt. Daardoor komen enkele verenigingen nu al in de problemen omdat er geen geschikte lampen meer zijn. De huidige armaturen, die eigendom zijn van de gemeente, zijn niet geschikt voor de ledverlichting en worden vervangen.

De gemeente smeert het vervangen van de lampen mede vanwege de kosten uit over de komende twee jaar. "We doen het niet in één keer maar gefaseerd, en dat moet nog worden afgestemd met de verenigingen", zegt Wassink. "FC Winterswijk heeft als eerste al aangegeven in problemen te komen met de huidige lampen." De kosten zijn nu voor de gemeente, maar het vervangen van de nieuwe lampen moeten de sportverenigingen zelf betalen. "Daar moeten ze geld voor reserveren, die lampen moeten over tien tot twintig jaar worden vervangen", aldus Wassink.

Nieuwe ledlampen
De Winterswijkse IJsvereniging heeft vorig jaar de nieuwe accommodatie officieel geopend en rond de skeeler- en ijsbaan staan al masten met ledlampen. Dat geldt ook voor de tennisvereniging (WTC). Honk- en softbalvereniging Hickory beschikt niet over verlichting en blijft buiten beschouwing.

Duurzaamheidsopgave
Behalve de besparing in de kosten voor de verenigingen past de vervanging van de 'oude' lampen ook in de duurzaamheidsopgave voor de gemeente. Verduurzaming van sportaccommodaties is bovendien één van opgaven die de coalitie (Voor Winterswijk, CDA, PvdA) wil stimuleren.

Foto: Omroep Gelderland (De ijsbaan in Winterswijk heeft al LED-verlichting)

Lees ook

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.