gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Alle seinen op groen voor nieuw Slingeland Ziekenhuis

b52791e90bbc93a3d8c680599b09bbf6

Alle seinen staan op groen voor de nieuwbouw van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem. Het huidige gebouw aan de Kruisbergseweg is sterk verouderd en daarom wordt er vlak langs de A18 bij de afslag Doetinchem Oost een nieuw ziekenhuis gerealiseerd, een stuk kleiner en goedkoper dan het aanvankelijke plan.

Davie Klein Gunnewiek |
Zo zouden de kosten voor het oorspronkelijke plan 265 miljoen euro zijn, maar dit is teruggebracht naar 173 miljoen euro. “Dat heeft eigenlijk twee oorzaken”, vertelt bestuursvoorzitter Jeltje Schraverus van het Slingeland Ziekenhuis. “We zien dat het aantal opnames hetzelfde blijven, maar dat mensen steeds minder lang verblijven in het ziekenhuis. De tweede oorzaak is dat we een bedrag van 265 miljoen euro niet kregen gefinancierd.” In het nieuwe ziekenhuis worden de looproutes veel korter. De acute zorg, de operatiekamers en radiologie komen op dezelfde verdieping in een betonnen blok. De poliklinieken worden in gipsbeton gebouwd en worden daarmee een stuk goedkoper gebouwd.
ae4f850ae64427fb4f10f4c63fb8ab29
Voor de defusie, de tijd dat het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) in Winterswijk en het Slingeland Ziekenhuis nog samen optrokken, is vanuit Winterswijk altijd gesteld dat het SKB een beoogd financier was voor het nieuwe ziekenhuis aan de A18 in Doetinchem. Vanuit het Slingeland wordt dit nog steeds ontkend. Het kostenplaatje voor het nieuwe ziekenhuis bedroeg voor de breuk nog driehonderd miljoen euro. “Het was voorheen ook al een plan vanuit het Slingeland, waarbij geen rekening is gehouden met het SKB”, aldus Schraverus. “Alleen hebben we dit plan nu een stukje kleiner gemaakt.”
Plek zoeken in de stadTegenstanders van de nieuwbouw op de plek naast de A18 vinden dat het ziekenhuis niet thuis hoort op de plek net buiten de stad. “De locatie hier naast de Oude IJssel is te mooi om weg te geven”, vindt Bart Visscher van Stichting Behoud Kemnade en Waalse Water. Onlangs stapte hij met zijn stichting voor de vierde keer naar de Raad van State om het nieuwbouwplan te dwarsbomen, maar ving iedere keer bot.“ Als je kijkt naar de ladder van duurzame verstedelijking moet er eerst worden gekeken of er in de stad kan worden gebouwd”, zegt Visscher. “Hier pak je landbouwgrond af van boeren die werken aan biodiversiteit en dat lijkt mij niet de bedoeling.”
'Hebben de ruimte echt nodig'Volgens bestuursvoorzitter Schraverus is dat geen haalbare kaart. “We hebben de grond naast de A18 al aangekocht en hebben de ruimte ook echt nodig.” Het aantal vierkante meters van het ziekenhuis wordt weliswaar kleiner, van 46.000 naar 32.000 vierkante meter, maar ook de revalidatie van Sensire en Klimmendaal sluiten aan op de plek van het nieuwe ziekenhuis. “Daarbij komt er nog een zorgboulevard en moeten we ook nog een goed parkeerterrein hebben”, zegt Schraverus.
'Ik denk wel eens wat een gezeur'Visscher is vastberaden om de strijd niet op te geven. “Ik slaap er niet slechter van en ben er niet continu mee bezig, maar ik denk wel eens wat een gezeur. Men wil gewoon het plan uitvoeren en vindt ons alleen maar lastig.” Daarbij lijkt het er volgens Visscher soms op dat zijn stichting tegen nieuwbouw van het ziekenhuis is. “Wij zijn helemaal voor een goed ziekenhuis, alleen niet op deze plek.”
'We hebben nog wel een weg te gaan'Het bestuur van het Slingeland Ziekenhuis verwacht dat eind volgend jaar of begin 2024 de eerste paal de grond in gaat. “We hebben nog wel een weg te gaan”, zegt Schraverus. “Alle kamertjes moeten nog worden ingetekend en door de aanpassingen aan het nieuwbouwplan moeten we een nieuwe omgevingsvergunning aanvragen”, zegt Schraverus. De bedoeling is dat het Slingeland Ziekenhuis eind 2026 opgeleverd gaat worden.
Foto: Wiegerinck Vakwerk

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-29 at 15.24.46

Meisje gewond na aanrijding in Doetinchem

Een meisje is maandagochtend gewond geraakt bij een aanrijding op de Houtsmastraat in Doetinchem. De traumahelikopter werd opgeroepen, maar die hoefde uiteindelijk niet ter plaatse te komen.

Tanken10

Einde tankkorting in Duitsland: nog twee dagen goedkoop ‘volgooien’

De periode waarin de benzineprijzen in Duitsland tot zo’n 35 cent lager zijn dan in Nederland, loopt af. Op 1 juli komt er een einde aan de tankkorting die twee maanden geleden inging. Op 1 mei van dit jaar verlaagde bondskanselier Friedrich Merz de accijns op brandstof met 17 cent, wat direct te merken was in de portemonnee van mensen.

Iriszorg0

IrisZorg tevreden na verhuizing van opvang Doetinchem: 'Hangt veel meer rust'

Nadat de gemeenteraad van Doetinchem in februari van dit jaar instemde met de komst van een nieuwe opvanglocatie voor dak- en thuislozen aan de Amphionsstraat, is de verhuizing inmiddels afgerond. Volgens IrisZorg is de overgang van de oude panden naar het nieuwe gebouw soepel verlopen en zijn de eerste ervaringen van bewoners, medewerkers en omwonenden positief.

Vaandelhulde_eind

Kringdag 595-jarig jubileum: Netterden en Vrasselt vieren dezelfde traditie net even anders

Reeds jaren kan het Netterdense schuttersgilde rekenen op hun Duitse vrienden van schutterij Antonius uit Vrasselt- Emmerich. Ze zijn vast deelnemer bij de schuttersfeesten van Sint Walburgis in het grensdorp. En hoewel er veel gelijkenissen zijn, verwonderen de Duitsers zich over hoe het feest eraan toegaat, zoals gisteren bij de kringdag van Kring de Achterhoek ter ere van het 595-jarig bestaan van het Netterdense gilde.

WhatsApp Image 2026-06-29 at 12.48.46

Nederlandse én Duitse brandweer zoeken naar persoon in watergat Isselburg

Met man en macht wordt er gezocht naar een persoon in een watergat bij Isselburg net over de grens bij Gendringen. Bij het water werden een fiets en meerdere persoonlijke spullen aangetroffen. De Duitse hulpdiensten zoeken met assistentie van brandweer Gendringen naar de persoon in het water, als is het de vraag of deze er überhaupt in ligt.

LangeMannen10

Lange Mannen van TeamNL stellen finaleplek veilig in snikhete Saza Topsporthal

De Nederlandse volleyballers hebben zaterdag en zondag gewonnen van Israël in de Saza Topsporthal in Doetinchem, in de halve finale van de CEV European League. Ondanks het behalen van de finale, ging het na afloop vooral over de zomerse omstandigheden.