gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Agrariërs hebben moeite met opgelegde regels

7dae990772768f345ad11bc1ded12306.jpg

Achterhoekse agrariërs hebben woensdag met hun collega's actiegevoerd in Bilthoven tegen de volgens hen genoemde 'stikstofsjoemelcijfers' van het RIVM en de plannen van minister Carola Schouten om het eiwitgehalte in veevoer te verlagen. Het werd ze echter verboden om met trekkers te komen en ze moesten zich houden aan coronamaatregelen, wat lastig bleek.

Redactie REGIO8 |

"We waren er heel snel, dat was ook wel nieuw voor ons natuurlijk", vertelt agrariër Meike Lubbers vanuit Bilthoven. "Het was een hele bonte stoet, iedereen had de auto mooi aangekleed. Het was wel duidelijk dat wij weer als boer zijnde onderweg waren." De agrariërs balen van het opgelegde verbod om met de trekker te gaan, want volgens hen legt de overheid de sector überhaupt teveel regels op. Ze willen graag meer dialoog voorafgaand aan besluiten: "Je kunt als buitenstaander heel veel van onze sector vinden en menen dat het anders moet, maar we kunnen dat toch veel beter samen doen?", vraagt Lubbers zich retorisch af. "In plaats van dat 'jij' beslist wat wij moeten doen?"

Eén regel die de overheid niet enkel de boeren heeft opgelegd maar heel Nederland, is het houden van anderhalve meter afstand. Ondanks vooraf genomen maatregelen in Bilthoven, bleek dat in de praktijk lastig. "Ze hebben over het hele veld stipjes op de vloer gezet, precies anderhalve meter van elkaar", vertelt Lubbers. "Als iedereen op de stipjes gaat staan, staan we allemaal goed." Dat lukte niet en dus werd het protest kort stilgelegd. Volgens Lubbers blijft de organisatie er actief op hameren: "Er wordt vanaf het podium steeds opgeroepen van: 'hou er nou rekening mee en ga even uit elkaar.'"

Foto: REGIO8

Lees ook

rechtbankZutphen.jpg

Man uit Doetinchem voor rechter om vondst cobra’s in garagebox

Is Arjan L. uit Doetinchem een geradicaliseerde man die koste wat het kost geen asielzoekerscentrum in Doetinchem wil? Of een hardwerkende ondernemer die erbij wordt gelapt door een kwade ex-partner? In Zutphen moest L. (37) voor de rechter verschijnen omdat in zijn garagebox vier cobra's (explosieven), ducttape en een aansteeklont waren gevonden. "Wij zijn er niet op uit om meneer op te knopen aan de hoogste boom", zei de officier van justitie in een pro forma-zitting.

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.

DebatOIj0.png

Negen partijen op stemformulier Oude IJsselstreek, één nieuwkomer

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek kunnen woensdag uit negen partijen kiezen. Het gros van deze partijen staat al jaren op het stembiljet. Er is één nieuwkomer: Burgers op 1 van Herman Vreeman. Een rondje langs de velden.

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.