Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse Unieke Spelen dit jaar bij DVC'26 in Didam

516d41ffa41728ff750c5dcebd6630cc.jpg

De derde editie van de Achterhoekse Unieke Spelen vindt volgende maand plaats in Didam. Het evenement is speciaal bedoeld voor sporters met een verstandelijke beperking.

Redactie REGIO8 |
De Achterhoekse Unieke Spelen zijn het resultaat van een samenwerking tussen acht Achterhoekse gemeenten, vier zorginstellingen en andere partners. Mensen met een verstandelijke beperking uit de regio kunnen kennismaken met verschillende sporten. Zo wordt er onder meer getennist, gevoetbald en bocce gespeeld. Ook is er een sportcarrousel met verschillende spelactiviteiten. Daarnaast zijn scouts van De Graafschap aanwezig om nieuwe spelers voor het G-team te vinden.

De derde Achterhoekse Unieke Spelen zijn op zaterdag 3 juni op de sportvelden van voetbalclub DVC'26 en Tennisvereniging Didam, bij de Nevelhorst. De eerdere edities, in 2019 en 2022, vonden plaats in Lichtenvoorde en Aalten.

Foto: REGIO8 (archief)


Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.

BinnenTheater0.jpg

Succes voor Openluchtspel Hummelo met dialectvoorstelling 'Diner veur ene'

De voorstelling “Diner veur ene” van Openluchtspel Hummelo overtrof deze winter alle verwachtingen. Geïnspireerd op het bekende “Dinner for One” werd de productie zo’n twintig keer opgevoerd in het kleinste theater van Gelderland, iets wat de verwachtingen van de groep overtrof.

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.