gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse politie ontvangt in een week tijd veertien meldingen over nepagenten

bf218febfdeceb77a56facd534a565a6.jpg

Nepagenten zijn steeds meer actief in de Achterhoek. De zogeheten babbeltrucs van de criminelen zijn de laatste tijd het gesprek van de dag. Volgens de politie hebben veel mensen het snel door maar niet iedereen.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“De afgelopen dagen kreeg de politie Achterhoek-West opnieuw veel meldingen over babbeltrucs van nepagenten, onder andere in Gaanderen, Silvolde, Terborg, Ulft en Zelhem”, vertelt Politie Bronckhorst via social media. “Binnen het werkgebied van de politie Achterhoek-West ontvingen wij vorige week veertien meldingen. Het grootste deel van de mensen was alert en trapte niet in de babbeltrucs. Bij één persoon werden helaas wel waardevolle goederen meegenomen. Het slachtoffer is een 83-jarige vrouw uit Silvolde.” De politie geeft aan een onderzoek te zijn gestart naar de toedracht van de beroving en probeert de identiteit van de daders te achterhalen.

Met de babbeltrucs proberen nepagenten of nep-bankmedewerkers waardevolle spullen of geld van mensen buit te maken. Oudere mensen zijn voornamelijk het slachtoffer in dit verhaal. Het slachtoffer wordt dan vaak gebeld door iemand die zich voordoet als een agent of bankmedewerker. “Diegene meldt dan dat er in de buurt is ingebroken," legt politiewoordvoerster Jennifer Schoorlemmer uit. "Vervolgens komt er zogenaamd een agent langs om je spullen 'veilig te stellen'. Voor je het weet, hebben ze alles in handen en ben je al je bezittingen kwijt."

De politie roept mensen op om zich te melden als zij gebeld zijn door een oplichter of slachtoffer zijn geworden van de babbeltrucs. “Als je het vermoeden hebt dat er iets niet klopt, bel dan eerst met het echte politienummer (0900-8844) om te controleren of je daadwerkelijk met een politieagent te maken hebt. Bij dringende vermoedens mag je altijd 112 bellen”, aldus de politie.

Lees ook

IMG-20260602-WA0033.jpg

Gewonde bij bedrijfsongeval met heftruck in Doetinchem

Bij een bedrijfsongeval aan de Edisonstraat in Doetinchem is dinsdagmiddag een man gewond geraakt. Het ongeval gebeurde terwijl een chauffeur bezig was met het laden van een oplegger.

WhatsApp Image 2026-06-02 at 16.15.55.jpeg

Twee auto's flink beschadigd na aanrijding door voorrangsfout in Wehl

Bij een ongeval op de kruising van de Hagelkruisweg en de Beekseweg in Wehl zijn twee voertuigen flink beschadigd geraakt. Een van de bestuurders verleende geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.

Floris van Dee foto GET United.jpeg

Basketbalkampioen Floris (19) uit Netterden beleeft superseizoen

Basketballer Floris van Dee zit nog op de roze wolk van zondag, toen GET United het landskampioenschap op naam schreef. De speler (19) uit Netterden is één van de jonkies bij de club uit Bemmel, die dit seizoen geen enkele wedstrijd verloor. Van Dee droomt al van meer succes, misschien wel in Barcelona of Madrid.

GezondsteRegio0.jpg

De Achterhoek wil gezondste regio worden; zorg moet op de schop

De Achterhoek moet de gezondste regio van Nederland worden, althans, als het aan 8RHK ambassadeurs ligt. Om de nieuwe campagne af te trappen werd er een werkbijeenkomst in het Amphion georganiseerd voor alles en iedereen die met de zorg te maken heeft. 'De gezondste regio' blijft nog wel een vage term.

SanneSterrenteam.jpg

Droom wordt werkelijkheid: Sanne (9) uit Wehl heeft haar eigen sterrenteam

Een paar maanden geleden had Sanne uit Wehl één grote wens: een eigen G-team bij voetbalvereniging Concordia. In eerste instantie kon zij lastig meer teamgenootjes vinden, maar dankzij het doorzettingsvermogen samen met haar moeder en een oproep op internet, is het eerste 'sterrenteam' van Concordia nu echt een feit. Sannes moeder, Hanneke Holwerda, kan haar geluk niet op.

KerkEtten50.jpg

Gemeente staat garant voor extra ton voor hogere bouwkosten kerk Etten

De Martinuskerk in Etten kan alsnog het gat dichten dat is ontstaan door de gestegen bouwkosten. Eerder vroeg de stichting een verhoging van de subsidie, dat was niet mogelijk. Nu is er alsnog een oplossing, de gemeente Oude IJsselstreek staat garant voor een lening van 100.000 euro bij het Nationaal Restauratiefonds.