gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse kinderburgemeesters inspireren elkaar in Doetinchem

63b694156c3883a67de761ae7e6ecde3

In het stadhuis van de gemeente Doetinchem kwamen zes kinderburgemeesters samen voor de eerste Achterhoekse kinderburgemeesterdag. Tijdens deze dag stond het thema ‘Verbinden met elkaar’ centraal. De kinderen kijken er allemaal naar uit om samen iets voor de Achterhoek te kunnen betekenen.

Viggo Zweverink | Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Het is heel leuk om met elkaar samen te zijn, want je leert allemaal nieuwe mensen kennen,” vertelt kinderburgemeester van de gemeente Doetinchem, Maud van der Aart. Ook kinderburgemeester Lara Bouwman van de gemeente Bronckhorst vindt de dag erg belangrijk. “We kunnen allemaal van elkaar leren, zodat we elkaar beter kunnen begrijpen,” legt Lara uit. Ze ziet er niet alleen het belang van in om elkaar beter te begrijpen, maar denkt ook dat er goede vriendschappen uit kunnen ontstaan.

Burgemeester Mark Boumans sprak met de kinderen en was de gastheer van de dag. Hij vindt het belangrijk om de kinderen te betrekken bij plannen voor de toekomst. De band tussen de kinderburgemeesters vergelijkt hij met die van hem en de andere burgemeesters. “Het is hier een losse en gezellige sfeer, en dat is mooi om te zien,” beschrijft de burgervader. “Ik vind het leuk dat ze kunnen praten over wat ze meemaken en misschien ook met nieuwe ideeën naar huis gaan.”

Initiatief vanuit de raad
Het initiatief werd bedacht door een aantal raadsleden uit de gemeente Doetinchem. De algemene gedachte achter de dag was vooral om de kinderburgemeesters veel van elkaar te laten leren. Burgemeester Boumans kijkt tevreden terug op de dag. “Ik ben er heel erg trots op, want het is natuurlijk geweldig dat zoveel jonge kinderen, die overal in de Achterhoek actief zijn, hier vandaag bij elkaar zijn om van elkaar te leren en ervaringen te delen,” aldus Boumans.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-29 at 20.05.41

De Graafschap wacht nog steeds op eerste zege

De Graafschap is er zaterdag niet in geslaagd om de eerste overwinning van het seizoen te behalen. Het kwam vlak voor rust terug in de wedstrijd tegen Almere City FC (1-1), maar vergat na de thee om de voorsprong te nemen en werd daarna door de Flevolanders hard aangepakt: 1-4.

WhatsApp Image 2026-08-27 at 07.59.34

Na anderhalf jaar voorbereiding is Zelhem bijna klaar voor WK Trial

Nog één week wachten en dan strijkt de internationale trialwereld neer bij de voormalige vuilnisbult in Zelhem. Tientallen motorrijders laten op 4, 5 en 6 september hun behendigheid zien tijdens de Nederlandse ronde van het WK Trial. Achter de schermen wordt ondertussen de laatste hand gelegd aan het parcours. Kartrekker Dick Bulten kijkt met trots naar het resultaat van ruim anderhalf jaar voorbereiding.

b9a260de-a153-3112-9de8-41acd48ae6fc

Man (68) aangehouden nadat video van potloodventer viral gaat

De politie heeft een 68-jarige man uit Montferland aangehouden die in beeld kwam nadat Valerie tijdens een wandeling begin augustus werd achtervolgd door een potloodventer. De man is gehoord en wordt verdacht van schennispleging.

GRAALM0

De Graafschap op jacht naar broodnodige punten tegen Almere City

De Graafschap is na een moeizame seizoensstart dringend op zoek naar punten. Na slechts één punt uit de eerste drie wedstrijden moet het zaterdagavond op de eigen Vijverberg beter tegen Almere City. Verdediger Thomas Kok kan de Superboeren daarbij weer helpen. De 28-jarige Brabander vertrok afgelopen zomer nog uit Doetinchem, maar keerde deze week verrassend terug.

DSC02743

De Graafschap Onder-21 versterkt zich met Feyenoorder Ringeling

De Graafschap heeft de selectie van Onder-21 versterkt met de 20-jarige Sam Ringeling. De centrale verdediger komt transfervrij over van Feyenoord en sluit per direct aan bij het opleidingsteam van de Doetinchemmers.

Wielrennen234

Ronde van Ulft en Ronde van de Achterhoek slaan handen ineen: 'Ideaalplaatje'

De Ronde van de Achterhoek en de Ronde van Ulft slaan dit jaar de handen ineen. Komende zondag komen de wielerfans volop aan hun trekken in Ulft. De regionale ronde profiteert onder meer van de lokale contacten, terwijl de Ulftse organisatie kan meeliften op de vergunning en faciliteiten van de grotere koers. Voor de Ronde van Ulft betekent de samenwerking bovendien een aantal veranderingen.