Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse Jostiband huilt na mislukte zoektocht naar dirigent

26a920f8e4606fadb21d9c4991c56029.jpg

Na dertig jaar valt het doek voor de Rainbowband uit Lichtenvoorde. Het orkest, dat bestaat uit leden met een verstandelijke beperking, probeert al twee jaar een nieuwe dirigent te vinden. Tot nu toe heeft zich daar geen geschikte kandidaat voor gemeld.

Davie Klein Gunnewiek |
"We zijn al jaren bezig met het zoeken naar een vervanger", zegt Tonnie Weikamp, die de Rainbowband al dertig jaar muzikaal begeleidt. "Lichamelijk gaat het gewoon niet meer. Ik ben nu 75 jaar en vind dat een mooie leeftijd om er een punt achter te zetten."
Op de achtergrond is Weikamp al twee jaar bezig met het zoeken naar een opvolger voor de band, die ook bekendstaat als 'de Achterhoekse jostiband'. "Ik dacht: misschien lukt het nog wel. Daarom stelt ik mijn beslissing om te stoppen al een tijdje uit." Weikamp heeft het de afgelopen dertig jaar gratis gedaan. "Een financiële vergoeding voor een nieuwe dirigent is lastig met de beperkte middelen die we hebben."

Afgelopen maandag werd het besluit om te stoppen gedeeld met de leden van de Rainbowband. "Het was echt huilen", vertelt Weikamp. "Iedereen was heel emotioneel. Je probeert het ze op zo'n zacht mogelijke manier te vertellen, maar het deed heel zeer."
Daar komt bij dat de band nog steeds geen vaste repetitieruimte heeft gevonden. "We zitten nu in een voormalige dierenwinkel naast de protestantse kerk in Lichtenvoorde", zegt Weikamp. "Daar hadden we in januari ook weer uit gemoeten."

Afscheid met kerstconcert
Met twee kerstconcerten in de Lichtenvoordse Johanneskerk wil de Rainbowband op 18 en 19 december afscheid nemen van het publiek. "Ik ben dertig jaar geleden bij de sociale dienst Hameland begonnen met een kerstviering voor mensen met een beperking", zegt Weikamp. "Toen is min of meer ook de Rainbowband ontstaan. Het bleek zo leuk te zijn, dat we verder zijn gegaan."Daarom wil Weikamp nu ook besluiten met een kerstconcert. "Voor mij is de cirkel dan rond. We verwachten veel belangstelling en daarom hebben we er ook twee avonden voor uitgetrokken. De kaartverkoop begint naar verwachting eind deze maand."

Aantal leden stoppen ook
Hoop dat er in de tussentijd toch nog een dirigent wordt gevonden, heeft Weikamp bijna niet meer. "Een aantal leden heeft ook aangegeven te stoppen als ik stop. Dit zijn ook nog eens leden die zorgen voor de melodielijn in de band."Een echt alternatief voor leden om in de buurt muziek te maken is er helaas niet. "Er is wel een koor in Lichtenvoorde, Zo gek nog niet, waarin mensen met een beperking zingen", weet Weikamp. "Misschien willen zij daar ook wel muzikanten aan toevoegen."

Foto: Omroep Gelderland

Kijk hier naar een eerdere reportage over de Rainbowband

Lees ook

FrankDaamenpand.jpeg

Verbouwing Frank Daamen pand in Ulft ruim drie ton duurder

Het lijkt erop dat de verbouwing van het Frank Daamen pand in Ulft een stuk duurder wordt dan gepland. Bovenop het eerder vastgestelde budget van 1,23 miljoen euro komen vermoedelijk nog eens 348.738 euro.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 22.34.42.jpeg

De Graafschap overtuigt met klinkende overwinning: Eggens grote man

De eerste overwinning van 2026 voor De Graafschap is een feit. Op een volle Vijverberg werd vrijdagavond overtuigend met 4-0 gewonnen van Jong Ajax. Matchwinner: nieuwkomer Nils Eggens.

MelissaPeperkoek0.jpg

Snowboardster Peperkamp uit Zelhem bijna klaar voor tweede Olympische Winterspelen

De Olympische Winterspelen barsten voor Nederland bijna los. De Achterhoekse troef in de Italiaanse sneeuw is Melissa Peperkamp. De snowboardster uit Zelhem verheugt zich op Big Air, maar vooral het onderdeel Slopestyle.

04 Politie0.png

Politie neemt zakken vol mogelijk gestolen spullen in beslag bij arbeidsmigranten in Ulft

De politie heeft donderdagavond meerdere plastic zakken vol met vermoedelijk gestolen spullen in beslag genomen uit een woning aan de Schoolstraat in Ulft. In de woning wonen arbeidsmigranten.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 12.26.13 (3).jpeg

Primeur voor carnavalskrakergala: artiesten uit hele land vinden weg naar Ulft

Dat het Kachelhöltjes Carnavalskraker Trofee Gala van REGIO8 en Iseldonk al lang niet meer alleen voor de Achterhoek is, werd donderdagavond tijdens de vierde editie van het evenement duidelijk. Sommige deelnemers hebben zelfs ruim twee uur in de auto gezeten om erbij te kunnen zijn.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 11.36.59.jpeg

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een droog weekend met zachte temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de Kemperplas in Vethuizen voorspelt de weerboer een zacht en droog weekend.