gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse gemeenten willen niet meer energieneutraal zijn in 2030

51cacd147da6b2ef4419e8432e9d4933.jpg

Achterhoekse gemeenten laten de ambitie los om in 2030 energieneutraal te zijn. Dat blijkt uit de nieuwe versie van het Akkoord van Groenlo, die binnenkort wordt behandeld in de verschillende gemeenteraden.

Redactie REGIO8 |
De acht Achterhoekse colleges willen nu in 2050 energieneutraal zijn, een ambitie die ook in het nationale Klimaatakkoord wordt onderschreven. Als de losse gemeenteraden hebben gestemd over het nieuwe akkoord, worden er op lokaal niveau plannen gemaakt. Dit moet leiden tot een gezamenlijke uitvoeringsagenda. Het eerste Akkoord van Groenlo werd in 2009 opgesteld met als doel om energieneutraal te worden. Na een tweede akkoord in 2013, is dit de derde herziening van het document.

Het nieuwe streven strookt met de regionale ambitie om uiterlijk in 2050 van het aardgas af te zijn. “We staan voor een grote opgave voor verduurzaming”, aldus wethouder Gerjan Teselink van Berkelland namens de gemeenten. “En de huidige energiecrisis geeft onze opgave nog meer urgentie. Als individuele gemeenten krijgen we de opgave niet voor elkaar. Samen staan we sterker. Alle acht Achterhoekse gemeenten onderschrijven met dit nieuwe akkoord het grote belang van samenwerking op dit gebied.”

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

arriva.jpg

Extra treinen in de Achterhoek om overlast werkzaamheden A12 bij Arnhem te beperken

Vervoerder Arriva zet vanaf 13 april extra treinen tussen Didam en Arnhem in tijdens de ochtendspits. Mensen die buiten de spits reizen, kunnen korting op hun reis ontvangen. Door de werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug op de A12 wordt flinke verkeershinder in de Achterhoek verwacht.

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.

JamieOverbeekLordsofTram.jpeg

Jamie Overbeek (20) uit Ulft haalt hoogste score ooit en verbreekt meerdere records

De 20-jarige Jamie Overbeek uit Ulft heeft tijdens de kitesurfwedstrijd Lords of Tram meerdere records verbroken. Tijdens zijn Big Air wedstrijd wist de Ulftenaar de hoogste score ooit, en de eerste tien ooit te behalen. Later heeft hij ook het overall hoogterecord verbroken naar 42,3 meter met een zogenaamde ‘twintip’.

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.