gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse artiesten in voetsporen Madonna en U2

bd09da7564d0e9cb3299b17645df8d0c

Meerdere Achterhoekse muzikanten treden zaterdag op voor duizenden mensen tijdens de eerste editie van Warkende Helden Live in het Gelredome in Arnhem. Met het feest willen de organisatoren onder andere een ode brengen aan mensen die werkzaam zijn in de boeren- en bouwsector.

Tim Rondeel | Remco Geurts |
"Omdat ze letterlijk strijden voor hun bestaan", aldus mede-organisator William Bossong, die ook bassist is van de Drentse formatie Mooi Wark, een van de headliners op het feest. "Hoe mooi is het dan om dat gevoel even los te kunnen laten door gewoon te feesten en een biertje te pakken en te genieten." De organisatoren hopen ook op een stukje verbroedering op het feest. "Of je nou boer bent, bouwer of dat je in de zorg werkt, je hebt elkaar allemaal nodig", laat Wim van Aperlo, ook mede-organisator, weten. "De ‘warkende helden’, dat is gewoon iedereen."

Tijdens de dialectversie van Vrienden van Amstel Live, zoals de organisatie het feest zelf gekscherend noemt, treden de artiesten in de voetsporen van Normaal. In 2015 hielden de boerenrockers hun afscheidsconcert in het Gelredome. "In de boerenrock is er maar eentje die het Gelredome vol kan krijgen en dat is Normaal", geeft Bossong toe. "Bij ons kun je eigenlijk bandjes kijken die je normaal niet ziet in het Gelredome."

Achterhoek in Arnhem
Met 7.500 verkochte kaarten is Warkende Helden Live inmiddels uitverkocht. De Achterhoek is goed vertegenwoordigd zaterdagavond. Niet alleen verwachten de organisatoren een groot gedeelte van het publiek uit die regio, ook staan er verschillende streekartiesten op de planken. “Bökkers, Høken met de Heinoos en Beatcrooks, rasechte Achterhoekers, dat laat weinig aan de verbeelding over”, meent Van Aperlo.

Dialectrock
Waarom er voor de Arnhemse evenementenhal is gekozen, en niet voor een grote feesttent ergens in de Achterhoek, is volgens Bossong juist om het evenement uniek te maken: “In de feesttent staan met elkaar dat bestaat al heel veel, maar met elkaar in het stadion de dialectrock, de Nedersaksische taal, te mogen horen is toch geweldig?”

Foto: REGIO8

Lees ook

03 Gemeentehuis Montferland0

Bouw twintig betaalbare woningen in Didam-Oost stap dichterbij

Didam-Oost krijgt er binnen twee jaar twintig betaalbare woningen bij. De gemeente Montferland en projectontwikkelaar Zaat Vastgoed hebben daarvoor nu afspraken ondertekend, waardoor de bouw van in totaal twaalf koopwoningen en acht huurwoningen kan beginnen.

Noodsteunpunt10

Achterhoek experimenteert met noodsteunpunt: wat als stroom, netwerk en water uitvallen?

In Dinxperlo en Lochem draaide het woensdagmiddag en -avond 14 oktober om hulp bij nood. Waar kunnen mensen terecht als de stroom uitvalt, digitale netwerken platliggen en er geen water meer uit de kraan komt? Dan kunnen mensen terecht bij een snel ingericht noodsteunpunt zoals bij MFA De Kiem in Dinxperlo. De plek was uitverkoren omdat deze dicht bij de landsgrens ligt. In Lochem stond een informatiebus van landelijke ‘Denk Vooruit’-campagne.

3897544d-7f75-461a-98b2-8ab2143c6030

Geen gewonden bij kop-staartbotsing in Doetinchem

Bij een kop-staartbotsing in het centrum van Doetinchem zijn donderdagmiddag geen gewonden gevallen. Een van de betrokken voertuigen moest worden afgesleept.

wegwekzaamheden1

Werkzaamheden aan asfalt van verkeersader in Doetinchem

Van maandag 19 oktober tot en met vrijdag 23 oktober wordt er gewerkt aan de Europaweg in Doetinchem. Verkeer dat gebruik wil maken van deze belangrijke verkeersader door de stad, moet rekening houden met omleidingen en vertragingen.

04 Oude IJsselstreek

Bouwplannen Varsseveld grotendeels goedgekeurd

De Raad van State heeft de gemeente Oude IJsselstreek in een tussenuitspraak grotendeels in het gelijkgesteld in een zaak over de bouw van woningen in Varsseveld. Een aantal inwoners was naar de hoogste algemene bestuursrechter gestapt omdat ze bezwaren hadden bij de plannen.

DRULogo0

DRU-voorzitter De Vroome loopt met ‘te veel molenstenen’ op eieren

Hans de Vroome leek woensdagavond lange tijd op eieren te lopen, maar stuitte in zijn ogen op zóveel onbegrip bij enkele raadsleden van Oude IJsselstreek dat hij tóch verbaal van zich afbeet: “Nu val ik uit mijn rol, maar u krijgt met dit complex vréselijk veel, dat is met geen pen te beschrijven. Dat zie je nergens in Nederland.”