gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse artiesten in voetsporen Madonna en U2

bd09da7564d0e9cb3299b17645df8d0c

Meerdere Achterhoekse muzikanten treden zaterdag op voor duizenden mensen tijdens de eerste editie van Warkende Helden Live in het Gelredome in Arnhem. Met het feest willen de organisatoren onder andere een ode brengen aan mensen die werkzaam zijn in de boeren- en bouwsector.

Tim Rondeel | Remco Geurts |
"Omdat ze letterlijk strijden voor hun bestaan", aldus mede-organisator William Bossong, die ook bassist is van de Drentse formatie Mooi Wark, een van de headliners op het feest. "Hoe mooi is het dan om dat gevoel even los te kunnen laten door gewoon te feesten en een biertje te pakken en te genieten." De organisatoren hopen ook op een stukje verbroedering op het feest. "Of je nou boer bent, bouwer of dat je in de zorg werkt, je hebt elkaar allemaal nodig", laat Wim van Aperlo, ook mede-organisator, weten. "De ‘warkende helden’, dat is gewoon iedereen."

Tijdens de dialectversie van Vrienden van Amstel Live, zoals de organisatie het feest zelf gekscherend noemt, treden de artiesten in de voetsporen van Normaal. In 2015 hielden de boerenrockers hun afscheidsconcert in het Gelredome. "In de boerenrock is er maar eentje die het Gelredome vol kan krijgen en dat is Normaal", geeft Bossong toe. "Bij ons kun je eigenlijk bandjes kijken die je normaal niet ziet in het Gelredome."

Achterhoek in Arnhem
Met 7.500 verkochte kaarten is Warkende Helden Live inmiddels uitverkocht. De Achterhoek is goed vertegenwoordigd zaterdagavond. Niet alleen verwachten de organisatoren een groot gedeelte van het publiek uit die regio, ook staan er verschillende streekartiesten op de planken. “Bökkers, Høken met de Heinoos en Beatcrooks, rasechte Achterhoekers, dat laat weinig aan de verbeelding over”, meent Van Aperlo.

Dialectrock
Waarom er voor de Arnhemse evenementenhal is gekozen, en niet voor een grote feesttent ergens in de Achterhoek, is volgens Bossong juist om het evenement uniek te maken: “In de feesttent staan met elkaar dat bestaat al heel veel, maar met elkaar in het stadion de dialectrock, de Nedersaksische taal, te mogen horen is toch geweldig?”

Foto: REGIO8

Lees ook

Ton Koenderink

Ton Koenderink met nipte meerderheid benoemd tot wethouder in Berkelland

Ton Koenderink is met een nipte meerderheid van de gemeenteraad benoemd tot wethouder in de gemeente Berkelland. De stemming viel met 13 voor en 11 tegen in het voordeel uit van het omstreden raadslid van Samen voor Berkelland.

04 Politie0

Politie onderzoekt geweldsincident bij station in Gaanderen

De politie is een onderzoek gestart naar een geweldsincident van zaterdagavond bij het station in Gaanderen. Bij het incident raakte een minderjarig iemand gewond. Niet veel later werden twee minderjarige verdachten aangehouden.

TinyHouse20

Leerlingen uit Neede timmeren nieuw onderdak voor docent: 'Niet iets wat je alle dagen doet'

Leerlingen van het Assink Lyceum uit Neede hebben de afgelopen jaren gewerkt aan een wel heel bijzonder project. Tijdens het vak bouwkunde werkten ze aan een nieuwe woning voor docent Erwin Beumer. Na vele van lesuren passen, meten, zagen en timmeren is het nieuwe onderkomen opgeleverd in de vorm van een tiny house.

WhatsApp Image 2026-06-30 at 12.17.19

Geen treinverkeer tussen Wehl en Doetinchem na aanrijding op het spoor

Tussen Wehl en Doetinchem rijden momenteel geen treinen vanwege een aanrijding op het spoor. Het is nog niet bekend wat er precies is gebeurd.

Oostrum0

Van Oostrum stopt bij ODA: ‘Ons door menig stevige etappe geloodst’

Joost van Oostrum neemt na twaalf jaar afscheid als voorzitter van de Omgevingsdienst Achterhoek (ODA). De burgemeester van Berkelland was voorzitter van zowel het dagelijks als het algemeen bestuur van de dienst.

Tempel

Oranjetempel Silvolde in mineur na nachtwedstrijd: Nederland struikelt over Marokko

Zo'n 250 nachtbrakers stonden dinsdagochtend al in alle vroegte klaar in Silvolde voor de zestiende finale van het WK tegen Marokko. Uiteindelijk werden ze niet beloond: Nederland verloor en ligt uit het toernooi. Toch was de sfeer lange tijd feestelijk.