gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse artiesten in voetsporen Madonna en U2

bd09da7564d0e9cb3299b17645df8d0c

Meerdere Achterhoekse muzikanten treden zaterdag op voor duizenden mensen tijdens de eerste editie van Warkende Helden Live in het Gelredome in Arnhem. Met het feest willen de organisatoren onder andere een ode brengen aan mensen die werkzaam zijn in de boeren- en bouwsector.

Tim Rondeel | Remco Geurts |
"Omdat ze letterlijk strijden voor hun bestaan", aldus mede-organisator William Bossong, die ook bassist is van de Drentse formatie Mooi Wark, een van de headliners op het feest. "Hoe mooi is het dan om dat gevoel even los te kunnen laten door gewoon te feesten en een biertje te pakken en te genieten." De organisatoren hopen ook op een stukje verbroedering op het feest. "Of je nou boer bent, bouwer of dat je in de zorg werkt, je hebt elkaar allemaal nodig", laat Wim van Aperlo, ook mede-organisator, weten. "De ‘warkende helden’, dat is gewoon iedereen."

Tijdens de dialectversie van Vrienden van Amstel Live, zoals de organisatie het feest zelf gekscherend noemt, treden de artiesten in de voetsporen van Normaal. In 2015 hielden de boerenrockers hun afscheidsconcert in het Gelredome. "In de boerenrock is er maar eentje die het Gelredome vol kan krijgen en dat is Normaal", geeft Bossong toe. "Bij ons kun je eigenlijk bandjes kijken die je normaal niet ziet in het Gelredome."

Achterhoek in Arnhem
Met 7.500 verkochte kaarten is Warkende Helden Live inmiddels uitverkocht. De Achterhoek is goed vertegenwoordigd zaterdagavond. Niet alleen verwachten de organisatoren een groot gedeelte van het publiek uit die regio, ook staan er verschillende streekartiesten op de planken. “Bökkers, Høken met de Heinoos en Beatcrooks, rasechte Achterhoekers, dat laat weinig aan de verbeelding over”, meent Van Aperlo.

Dialectrock
Waarom er voor de Arnhemse evenementenhal is gekozen, en niet voor een grote feesttent ergens in de Achterhoek, is volgens Bossong juist om het evenement uniek te maken: “In de feesttent staan met elkaar dat bestaat al heel veel, maar met elkaar in het stadion de dialectrock, de Nedersaksische taal, te mogen horen is toch geweldig?”

Foto: REGIO8

Lees ook

crosso symphonica bezoekers

LIVEBLOG | Zwarte Cross zondag

De laatste dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

Bergkaplmotoren

Motoren vliegen over Bargkapel in Megatent: ‘Ons hoogtepunt’

Vliegende motoren over het podium in de Megatent bij dikke rock, dat is een gegeven. Maar diezelfde motoren die over een grote blaaskapel vliegen terwijl de tirolerdeuntjes door de tent schallen? De Barchemse Bargkapel had de primeur. “Ik voelde de modder in mijn nek tijdens het blazen.”

WhatsApp Image 2026-07-18 at 13.50.01

LIVEBLOG | Zwarte Cross zaterdag

De derde dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

stunt0

Megakatapultsprong Zwarte Cross geschrapt na tweede vlucht

De megakatapultsprong over de Megatent op de Zwarte Cross is voor de laatste twee festivaldagen geschrapt. De tweede stuntman, die vrijdagavond de sprong waagde raakte ook gewond. Laurent Arrabito brak bij de landing op het valkussen zijn enkel.

WhatsApp Image 2026-07-17 at 16.52.51 (1)

De Graafschap verliest oefenpot met 3-6 van Telstar

De Graafschap heeft het oefenduel tegen eredivisionist Telstar vrijdagmiddag verloren. Op sportpark De Greune in Haaksbergen werd het na 105 minuten voetbal 3-6.

bromfietsklasse01

LIVEBLOG | Zwarte Cross vrijdag

De tweede dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.