gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse artiesten in voetsporen Madonna en U2

bd09da7564d0e9cb3299b17645df8d0c

Meerdere Achterhoekse muzikanten treden zaterdag op voor duizenden mensen tijdens de eerste editie van Warkende Helden Live in het Gelredome in Arnhem. Met het feest willen de organisatoren onder andere een ode brengen aan mensen die werkzaam zijn in de boeren- en bouwsector.

Tim Rondeel | Remco Geurts |
"Omdat ze letterlijk strijden voor hun bestaan", aldus mede-organisator William Bossong, die ook bassist is van de Drentse formatie Mooi Wark, een van de headliners op het feest. "Hoe mooi is het dan om dat gevoel even los te kunnen laten door gewoon te feesten en een biertje te pakken en te genieten." De organisatoren hopen ook op een stukje verbroedering op het feest. "Of je nou boer bent, bouwer of dat je in de zorg werkt, je hebt elkaar allemaal nodig", laat Wim van Aperlo, ook mede-organisator, weten. "De ‘warkende helden’, dat is gewoon iedereen."

Tijdens de dialectversie van Vrienden van Amstel Live, zoals de organisatie het feest zelf gekscherend noemt, treden de artiesten in de voetsporen van Normaal. In 2015 hielden de boerenrockers hun afscheidsconcert in het Gelredome. "In de boerenrock is er maar eentje die het Gelredome vol kan krijgen en dat is Normaal", geeft Bossong toe. "Bij ons kun je eigenlijk bandjes kijken die je normaal niet ziet in het Gelredome."

Achterhoek in Arnhem
Met 7.500 verkochte kaarten is Warkende Helden Live inmiddels uitverkocht. De Achterhoek is goed vertegenwoordigd zaterdagavond. Niet alleen verwachten de organisatoren een groot gedeelte van het publiek uit die regio, ook staan er verschillende streekartiesten op de planken. “Bökkers, Høken met de Heinoos en Beatcrooks, rasechte Achterhoekers, dat laat weinig aan de verbeelding over”, meent Van Aperlo.

Dialectrock
Waarom er voor de Arnhemse evenementenhal is gekozen, en niet voor een grote feesttent ergens in de Achterhoek, is volgens Bossong juist om het evenement uniek te maken: “In de feesttent staan met elkaar dat bestaat al heel veel, maar met elkaar in het stadion de dialectrock, de Nedersaksische taal, te mogen horen is toch geweldig?”

Foto: REGIO8

Lees ook

Wijnjaar0

Droogte is niet voor iedereen slecht nieuws: Gendringse wijnboer ziet topjaar aankomen

Waar veel boeren met de handen in het haar zitten vanwege de droogte, kijkt wijnboer Leon Masselink met een grote glimlach naar zijn wijngaard bij Gendringen. De wijnranken op ’t Oerlegoed hangen vol druiven en volgens de Achterhoekse wijnmaker kan 2026 zomaar een uitzonderlijk wijnjaar worden.

GerritMegchelen0

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig en droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij Nostalgie Megchelen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

OngevalA12Blur

A12 ter hoogte van Beek afgesloten na ernstig ongeval: meerdere gewonden

De snelweg A12 is vrijdagochtend richting de Duitse grens afgesloten. Ter hoogte van Beek heeft een ernstig ongeval plaatsgevonden waarbij meerdere voertuigen zijn betrokken.

GLDHavenEmmerich

Droogte treft ook Emmerichse haven: Logistieke uitdaging en stijgende kosten voor Nederland

De aanhoudende droogte stopt niet bij de grens. Ook in Duitsland zijn de gevolgen groot. Voor vrachtschepen ontstaan er nu moeilijkheden. Bij Port Emmerich is dit al te merken, en die effecten worden ook in de Achterhoek voelbaar.

GerwinGedenksteenBaakGLD

Gerwin uit Baak laat zijn hond uit en lost ineens een mysterie op

Een oplettende hondenbezitter kan zomaar een acht jaar oud mysterie oplossen. Het overkwam Gerwin Reindsen uit Baak. Toen hij vorig weekend zijn hond ging uitlaten zag hij een vreemd voorwerp in de berm liggen. Bij nadere inspectie bleek het de gestolen Stolperstein uit Zutphen te zijn.

RellenDidam

Dilemma’s achter de schermen rond uit de hand gelopen bekerfinale Didam: 'Opschalen?'

Bij de bekerfinale tussen voetbalclubs Longa'30 uit Lichtenvoorde en Bennekom op het sportcomplex van DVC'26 in Didam gaat het woensdag 13 mei vreselijk mis. Na afloop van de met 5-4 door Bennekom gewonnen wedstrijd ontstaan meerdere vechtpartijen en wordt veel vuurwerk afgestoken. De gemeente, politie en justitie houden dan al dagen rekening met mogelijke ongeregeldheden, dat blijkt uit tientallen via de Wet open overheid (Woo) openbaar gemaakte documenten. Toch wordt pas na het laatste fluitsignaal een noodbevel afgegeven.