gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek Toerisme zoekt en traint nieuwe gidsen voor Silo Art Tour

2f804393834796e7c28a885d26be2661

Achterhoek Toerisme is actief op zoek naar nieuwe gidsen voor de Silo Art Tour, een kunstproject dat door de hele regio zichtbaar is op grote silo's. De gidsen worden opgeleid om bezoekers van meer achtergrondinformatie te voorzien over de kunstwerken, de kunstenaars en de verhalen achter de schilderingen.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"Met de 'Gids in één dag'-training hopen we het aanbod uit te breiden, zodat zowel gasten als inwoners onder begeleiding van een gids een diepere beleving kunnen krijgen van de kunst en het boerenland," aldus Achterhoek Toerisme. De eerste editie van deze gidsentraining vond afgelopen voorjaar plaats en werd goed ontvangen.

De tweede editie staat gepland voor 19 september. "We merken dat er steeds meer vraag is naar begeleide tochten, en daar spelen we graag op in door enthousiaste mensen op te leiden tot gids," vertelt de organisatie. Via Achterhoek.nl worden de gidsentochten ontsloten, wat de toegankelijkheid voor het publiek vergroot.

De Silo Art Tour is een succesvolle aanvulling gebleken op het bestaande toeristische aanbod in de Achterhoek. De route verbindt kunst met het landschap en versterkt de beleving van de streek. "Veel mensen komen naar de Achterhoek om te fietsen en te wandelen door het prachtige landschap. De Silo Art Tour heeft deze ervaring verder verrijkt door kunst toe te voegen aan de omgeving," vertelt een woordvoerder van Achterhoek Toerisme. "Het trekt niet alleen mensen aan die al in de regio zijn, maar ook nieuwe bezoekers die specifiek komen om de kunstwerken te bewonderen."

Hoewel er geen exacte cijfers zijn over het aantal bezoekers, merkt de organisatie veel enthousiasme. "We zien een grote vraag naar onze Silo Art Tour-brochures bij de VVV-kantoren, en we horen positieve geluiden van ondernemers in de regio," aldus Achterhoek Toerisme. "Deze betrokkenheid vanuit zowel bezoekers als lokale bedrijven toont aan dat de tour een waardevolle aanvulling is op het toerisme in de Achterhoek."

De kunstwerken op de silo’s vertellen vaak verhalen die nauw verbonden zijn met de lokale cultuur en geschiedenis, wat niet alleen bezoekers aanspreekt, maar ook de trots van de inwoners versterkt. "Het project verbindt de gemeenschap en geeft een nieuwe dimensie aan het Achterhoekse boerenland. Mensen ontdekken de regio op een unieke manier," zegt de organisatie.

Ondanks dat elke muurschildering uniek is en het moeilijk is om te zeggen welke het populairst zijn, blijft de Silo Art Tour groeien in populariteit. "Iedereen heeft zijn eigen smaak en favoriete kunstwerk, maar het is duidelijk dat de route in de smaak valt bij een breed publiek," aldus Achterhoek Toerisme.

Lees ook

Oranjetempel3

Oranjetempel Silvolde mag tóch open tijdens nachtwedstrijden: ‘Dit is echt fantastisch’

De Oranjetempel in Silvolde mag tóch nachtelijke WK-wedstrijden van het Nederlands Elftal uitzenden. Lang werd het verboden door de gemeente Oude IJsselstreek, dat leidde tot veel onbegrip van inwoners, ondernemers én de gemeenteraad. Nu maakt het college een draai tot grote blijdschap van de ondernemer.

Rijnbrug

Rijnbrug Emmerich weekend lang dicht: verkeer moet omrijden via Rees

De Rijnbrug bij Emmerich gaat opnieuw een weekend volledig dicht voor autoverkeer. De afsluiting begint op vrijdag 19 juni om 20.00 uur en duurt volgens de huidige planning tot maandag 22 juni om 05.00 uur. Daardoor is de verbinding via de B220 tussen Emmerich en Kleve tijdelijk onderbroken.

Blikseminslag Zeddam

Bliksem slaat in boom Zeddam: niemand gewond

Een boom raakte woensdagavond zwaar beschadigd aan de Vinkenbroeksestraat in Zeddam. Tijdens een onweersbui sloeg de bliksem in de boom. Er waren geen gewonden.

WhatsApp Image 2026-06-10 at 20.44.28

Grootschalige oefening met hulpdiensten bij waterschap in Etten

Bij een locatie van het waterschap Rijn en IJssel heeft woensdagmiddag een grootschalige oefening van de VNOG plaatsgevonden. Meerdere hulpdiensten en figuranten waren betrokken bij de oefening.

InstallatieCollege

Oppositiepartijen Lochem dienen motie in nog voor college geïnstalleerd is

De gemeenteraad van Lochem heeft woensdagavond een motie aangenomen voor het nieuwe college, dat op dat moment nog niet geïnstalleerd was. De oppositiepartijen D66, CDA, LochemGroen! en Meedenken met Lochem vonden dat er ‘geen scherpe keuzes’ werden gemaakt in het eerder gepresenteerde coalitieakkoord.

Bruga70

Duitsers gebruiken plastic en aarde en minder beton en staal voor viaducten over A3

Nog één keer krijgt het grensverkeer op de A12 richting Duitsland te maken met een volledige afsluiting van de A3 bij Emmerich. Na de zomervakantie worden daar de laatste twee van de vijf vernieuwde viaducten ingehesen op de staanders van kunststof en aarde. Volgens wegbeheerder Autobahn GmbH blijft de hinder opnieuw beperkt tot slechts één weekend, dankzij een nieuwe bouwtechniek die de vernieuwing van bruggen sneller maakt.