gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek Toerisme zoekt en traint nieuwe gidsen voor Silo Art Tour

2f804393834796e7c28a885d26be2661.jpg

Achterhoek Toerisme is actief op zoek naar nieuwe gidsen voor de Silo Art Tour, een kunstproject dat door de hele regio zichtbaar is op grote silo's. De gidsen worden opgeleid om bezoekers van meer achtergrondinformatie te voorzien over de kunstwerken, de kunstenaars en de verhalen achter de schilderingen.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"Met de 'Gids in één dag'-training hopen we het aanbod uit te breiden, zodat zowel gasten als inwoners onder begeleiding van een gids een diepere beleving kunnen krijgen van de kunst en het boerenland," aldus Achterhoek Toerisme. De eerste editie van deze gidsentraining vond afgelopen voorjaar plaats en werd goed ontvangen.

De tweede editie staat gepland voor 19 september. "We merken dat er steeds meer vraag is naar begeleide tochten, en daar spelen we graag op in door enthousiaste mensen op te leiden tot gids," vertelt de organisatie. Via Achterhoek.nl worden de gidsentochten ontsloten, wat de toegankelijkheid voor het publiek vergroot.

De Silo Art Tour is een succesvolle aanvulling gebleken op het bestaande toeristische aanbod in de Achterhoek. De route verbindt kunst met het landschap en versterkt de beleving van de streek. "Veel mensen komen naar de Achterhoek om te fietsen en te wandelen door het prachtige landschap. De Silo Art Tour heeft deze ervaring verder verrijkt door kunst toe te voegen aan de omgeving," vertelt een woordvoerder van Achterhoek Toerisme. "Het trekt niet alleen mensen aan die al in de regio zijn, maar ook nieuwe bezoekers die specifiek komen om de kunstwerken te bewonderen."

Hoewel er geen exacte cijfers zijn over het aantal bezoekers, merkt de organisatie veel enthousiasme. "We zien een grote vraag naar onze Silo Art Tour-brochures bij de VVV-kantoren, en we horen positieve geluiden van ondernemers in de regio," aldus Achterhoek Toerisme. "Deze betrokkenheid vanuit zowel bezoekers als lokale bedrijven toont aan dat de tour een waardevolle aanvulling is op het toerisme in de Achterhoek."

De kunstwerken op de silo’s vertellen vaak verhalen die nauw verbonden zijn met de lokale cultuur en geschiedenis, wat niet alleen bezoekers aanspreekt, maar ook de trots van de inwoners versterkt. "Het project verbindt de gemeenschap en geeft een nieuwe dimensie aan het Achterhoekse boerenland. Mensen ontdekken de regio op een unieke manier," zegt de organisatie.

Ondanks dat elke muurschildering uniek is en het moeilijk is om te zeggen welke het populairst zijn, blijft de Silo Art Tour groeien in populariteit. "Iedereen heeft zijn eigen smaak en favoriete kunstwerk, maar het is duidelijk dat de route in de smaak valt bij een breed publiek," aldus Achterhoek Toerisme.

Lees ook

rechtbankZutphen.jpg

Misbruikzaak zwembad Zelhem niet achter gesloten deuren

De misbruikzaak tegen de zwembadstagiair uit Zelhem wordt niet achter gesloten deuren behandeld. De rechtbank heeft dinsdag dit verzoek van de advocaat van de verdachte afgewezen.

a12.jpg

Opknapbeurt IJsselbrug A12 van start: wekenlang extra reistijd voor Achterhoekers

Rijkswaterstaat start dinsdagavond 7 april om 21.00 uur met groot onderhoud aan de IJsselbrug op de A12 bij Arnhem. Achterhoekers die dagelijks richting Arnhem reizen, krijgen te maken met vertraging: de extra reistijd kan oplopen tot ongeveer een uur.

Orion Stars winst beker foto Orion Stars.JPG

Driemaal op rij voor Orion: Doetinchemmers winnen weer volleybalbeker

Orion Stars heeft tweede paasdag met groot machtsvertoon de Nederlandse volleybalbeker gewonnen. De mannen uit Doetinchem wonnen voor het derde jaar op rij. Het Barneveldse SSS werd met 3-0 overklast.

WhatsApp Image 2026-04-06 at 19.40.50.jpeg.crdownload

De Graafschap loopt over Jong AZ heen en tankt vertrouwen richting play-offs

De Graafschap heeft op De Vijverberg een overtuigende zege geboekt. De ploeg van Marinus Dijkhuizen kwam moeizaam tot scoren, maar na een rode kaart voor Jong AZ vielen de doelpunten alsnog en werd het uiteindelijk een overtuigende 5-0 overwinning.

arriva.jpg

Extra treinen in de Achterhoek om overlast werkzaamheden A12 bij Arnhem te beperken

Vervoerder Arriva zet vanaf 13 april extra treinen tussen Didam en Arnhem in tijdens de ochtendspits. Mensen die buiten de spits reizen, kunnen korting op hun reis ontvangen. Door de werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug op de A12 wordt flinke verkeershinder in de Achterhoek verwacht.

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.