gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek Toerisme zoekt en traint nieuwe gidsen voor Silo Art Tour

2f804393834796e7c28a885d26be2661

Achterhoek Toerisme is actief op zoek naar nieuwe gidsen voor de Silo Art Tour, een kunstproject dat door de hele regio zichtbaar is op grote silo's. De gidsen worden opgeleid om bezoekers van meer achtergrondinformatie te voorzien over de kunstwerken, de kunstenaars en de verhalen achter de schilderingen.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"Met de 'Gids in één dag'-training hopen we het aanbod uit te breiden, zodat zowel gasten als inwoners onder begeleiding van een gids een diepere beleving kunnen krijgen van de kunst en het boerenland," aldus Achterhoek Toerisme. De eerste editie van deze gidsentraining vond afgelopen voorjaar plaats en werd goed ontvangen.

De tweede editie staat gepland voor 19 september. "We merken dat er steeds meer vraag is naar begeleide tochten, en daar spelen we graag op in door enthousiaste mensen op te leiden tot gids," vertelt de organisatie. Via Achterhoek.nl worden de gidsentochten ontsloten, wat de toegankelijkheid voor het publiek vergroot.

De Silo Art Tour is een succesvolle aanvulling gebleken op het bestaande toeristische aanbod in de Achterhoek. De route verbindt kunst met het landschap en versterkt de beleving van de streek. "Veel mensen komen naar de Achterhoek om te fietsen en te wandelen door het prachtige landschap. De Silo Art Tour heeft deze ervaring verder verrijkt door kunst toe te voegen aan de omgeving," vertelt een woordvoerder van Achterhoek Toerisme. "Het trekt niet alleen mensen aan die al in de regio zijn, maar ook nieuwe bezoekers die specifiek komen om de kunstwerken te bewonderen."

Hoewel er geen exacte cijfers zijn over het aantal bezoekers, merkt de organisatie veel enthousiasme. "We zien een grote vraag naar onze Silo Art Tour-brochures bij de VVV-kantoren, en we horen positieve geluiden van ondernemers in de regio," aldus Achterhoek Toerisme. "Deze betrokkenheid vanuit zowel bezoekers als lokale bedrijven toont aan dat de tour een waardevolle aanvulling is op het toerisme in de Achterhoek."

De kunstwerken op de silo’s vertellen vaak verhalen die nauw verbonden zijn met de lokale cultuur en geschiedenis, wat niet alleen bezoekers aanspreekt, maar ook de trots van de inwoners versterkt. "Het project verbindt de gemeenschap en geeft een nieuwe dimensie aan het Achterhoekse boerenland. Mensen ontdekken de regio op een unieke manier," zegt de organisatie.

Ondanks dat elke muurschildering uniek is en het moeilijk is om te zeggen welke het populairst zijn, blijft de Silo Art Tour groeien in populariteit. "Iedereen heeft zijn eigen smaak en favoriete kunstwerk, maar het is duidelijk dat de route in de smaak valt bij een breed publiek," aldus Achterhoek Toerisme.

Lees ook

Bax2Give 2026 foto Simon Schutter

Hardlopende advocaten uit Doetinchem halen 65 duizend euro op voor WensAmbulance

De actie BAX2Give leverde afgelopen weekend een immens recordbedrag voor het goede doel op. 59 deelnemers volbrachten zaterdag en zondag in verschillende etappes samen de 255 kilometer tellende hardlooptocht van Groningen naar Doetinchem. Het resultaat: 65.215,37 euro voor de stichting WensAmbulance Oost-Nederland.

BoerinAnna20

Afbrokkelende muurschildering boerin Anna verdwijnt, maar krijgt nieuwe plek

De muurschildering van boerin Anna Rientjes op het Mogendorff-pand aan de Gart Seevinkstraat in Doetinchem is in verval. Het schilderij brokkelt af door een slechte ondergrond en krijgt daarom een nieuwe plek. Op de plek van boerin Anna komt een nieuw kunstwerk.

Schermafbeelding 2026-06-15 154209

Bijna 13.500 boetes in ruim vijf weken door flexflitser in Gaanderen

De beruchte flexflitser aan de Rijksweg in Gaanderen heeft in de maand mei en in de eerste week van juni flink doorgeflitst. Uit cijfers van het Openbaar Ministerie blijkt dat de flitser in deze periode maar liefst 13.438 keer een snelheidsovertreding heeft geregistreerd.

Beachvolleysilvolde10

84 teams strijden voor felbegeerde beker op vierde editie van Beachvolley Silvolde

Silvolde veranderde afgelopen zaterdag even in Silvolde aan zee. In een weiland aan de Berkenlaan vond de vierde editie van het Silvoldse beachvolleybaltoernooi plaats. Maar liefst 600 deelnemers streden om de felbegeerde beker, tot vreugde van de organisatie.

WhatsApp Image 2026-06-15 at 11.36.02

Automobilist botst in Doetinchem op afvalwagen

Een auto kwam maandagochtend op de kruising Handelskade en C. Missetstraat in Doetinchem in botsing met een afvalwagen. De bestuurder van de auto ging voor controle naar het ziekenhuis.

SinderenBlur

Automobilist mist bocht en schampt boom bij Sinderen

Een automobilist is zondagmiddag tegen een boom gebotst in het buitengebied van Sinderen. Bij het ongeval zijn geen gewonden gevallen.