gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek loopt uit voor vuurwerkverkoop

3be9fbe94dff7ba752504859d2b776f9

Vuurwerkverkopers in de Achterhoek verwachten drie dagen lang topdrukte in aanloop naar de jaarwisseling. Bij Festival in Doetinchem stonden de liefhebbers donderdagochtend al vroeg voor de deur om met name siervuurwerk in te slaan.

Remco Geurts | Redactie REGIO8 | Rens van Schip |
“Ik kon aan de voorverkoop al zien dat het een gekkenhuis is, dat verwacht ik de komende drie dagen ook”, vertelt Lars Peters, mede-eigenaar bij Festival Feestartikelen Doetinchem. Zijn bedrijf opende donderdag de deuren voor de vuurwerkverkoop van 2022. Peters merkte gelijk dat de vraag naar vuurwerk, na twee jaren met een vuurwerkverbod, weer toegenomen is: “Nu mag het weer dus de mensen willen ook weer.” Volgens hem vliegen met de name de zogenoemde cakeboxen snel over de toonbank: “Als de ene op is, dan nemen ze de andere wel”, voorspelt Peters, verwijzend naar de verschillende soorten vuurwerkboxen die hij in de handel heeft. “Het is zo’n moment dat het schaars is en dat de klanten blij zijn dat er wat te halen is.”

Bij de winkel van Peters op het industrieterrein in Doetinchem stonden donderdagochtend de eerste klanten al vroeg voor de deur. “Ik heb er wel naar toegeleefd. Een paar jaar geen vuurwerk kunnen halen en nu weer lekker in Nederland, dus ik heb er zeker zin in”, aldus een klant die met zijn vuurwerk de winkel verlaat. “Paar boxen en voor de kinderen wat klein grut. Om een klein beetje het gevoel van papa van vroeger mee te kunnen krijgen.” Ook een andere klant komt haar bestelling ophalen: “Ik heb toch aardig leuke potten besteld. Ik had eerst een Dominator maar nu is het een Punisher geworden, dus dat moet een leuke eindknal worden en dan ook nog wat kleine compounds erbij.”

Duitsland
Net over de grens in Duitsland stonden ook flinke rijen bij de vuurwerkhandelaren, maar de klanten in Doetinchem zijn blij dat ze het in eigen land hebben gehaald: “De ondernemers hebben ook een paar jaar lang moeilijke tijden gehad en die investeren in bunkers en alles erbij. Dan heb ik zoiets van ik vind vuurwerk leuk en dan haal ik het graag in Nederland. Liever dan over de grens.”

'De lucht in'
Peters is verheugd om te zien dat de klanten zijn winkel weten te vinden: “Ik hoop dat alles de deur uitgaat. Natuurlijk als er wat overblijft dan doe ik met het gezin ook samen even een doosje de lucht in om het te vieren.”

Foto: REGIO8

Lees ook

John Haverdil en Marco Bouman

Help DRU door de winter, 573.000 euro nodig van raad Oude IJsselstreek

Het DRU Industriepark in Ulft is in acute nood. Het college van Oude IJsselstreek vraagt de gemeenteraad van Oude IJsselstreek om 573.000 euro om het theater met popzaal, horeca, onderwijs en ondernemingen door de winter te helpen.

GRAALM0

Duivenvoorden ziet stijgende lijn bij De Graafschap, maar waakt voor Jong FC Utrecht

De Graafschap lijkt na een uiterst moeizame start van het seizoen langzaam de weg omhoog te vinden. Toch staan de Superboeren nog altijd op de negentiende plaats in de Keuken Kampioen Divisie. Om de stijgende lijn door te trekken, wacht op De Vijverberg een treffen met de huidige hekkensluiter Jong FC Utrecht.

Merel

Montferland wil vaker ‘ja’ zeggen tegen recreatie op eigen erf

Een bed and breakfast in een leegstaand bijgebouw of hobbyworkshops met een theetuin op het eigen terrein: Montferland wil inwoners in het buitengebied meer ruimte geven voor kleinschalige recreatie. Volgens wethouder Merel Balduk sluiten de huidige regels onvoldoende aan bij wat inwoners tegenwoordig willen. “We moesten te vaak ‘nee’ zeggen tegen initiatieven die eigenlijk heel passend waren voor Montferland.”

OngevalTankstationWehl

Twee gewonden bij frontale botsing op Broekhuizerstraat in Wehl

Op de Broekhuizerstraat in Wehl zijn donderdagmiddag twee auto's frontaal met elkaar in botsing gekomen. Twee personen zijn voor controle naar het ziekenhuis gebracht. De weg is voorlopig afgesloten.

JorisClinic0

Kinderen leren veldrijden van Joris Nieuwenhuis in Zelhem: ‘We hebben gewoon plezier’

Meer dan zestig kinderen deden woensdagmiddag mee aan een veldrijclinic op de voormalige vuilnisbult in Zelhem, gegeven door Zelhemmer Joris Nieuwenhuis. De veldrijder hoopt hierdoor samen met de gemeente, KNWU en RTV Vierakker-Wichmond kinderen al jong de liefde voor de sport te leren.

Flexflitser Gaanderen

Flexflitser aan Liemersweg in Doetinchem gaat weer verhuizen

De flexflitser aan de Liemersweg in Doetinchem gaat weer verhuizen. De flitser rouleert iedere acht weken tussen drie locaties van waar twee in Gaanderen. Sinds half augustus staat deze aan de Liemersweg. Aan de Rijksweg zorgde de paal voor veel opschudding.