gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek loopt uit voor vuurwerkverkoop

3be9fbe94dff7ba752504859d2b776f9

Vuurwerkverkopers in de Achterhoek verwachten drie dagen lang topdrukte in aanloop naar de jaarwisseling. Bij Festival in Doetinchem stonden de liefhebbers donderdagochtend al vroeg voor de deur om met name siervuurwerk in te slaan.

Remco Geurts | Redactie REGIO8 | Rens van Schip |
“Ik kon aan de voorverkoop al zien dat het een gekkenhuis is, dat verwacht ik de komende drie dagen ook”, vertelt Lars Peters, mede-eigenaar bij Festival Feestartikelen Doetinchem. Zijn bedrijf opende donderdag de deuren voor de vuurwerkverkoop van 2022. Peters merkte gelijk dat de vraag naar vuurwerk, na twee jaren met een vuurwerkverbod, weer toegenomen is: “Nu mag het weer dus de mensen willen ook weer.” Volgens hem vliegen met de name de zogenoemde cakeboxen snel over de toonbank: “Als de ene op is, dan nemen ze de andere wel”, voorspelt Peters, verwijzend naar de verschillende soorten vuurwerkboxen die hij in de handel heeft. “Het is zo’n moment dat het schaars is en dat de klanten blij zijn dat er wat te halen is.”

Bij de winkel van Peters op het industrieterrein in Doetinchem stonden donderdagochtend de eerste klanten al vroeg voor de deur. “Ik heb er wel naar toegeleefd. Een paar jaar geen vuurwerk kunnen halen en nu weer lekker in Nederland, dus ik heb er zeker zin in”, aldus een klant die met zijn vuurwerk de winkel verlaat. “Paar boxen en voor de kinderen wat klein grut. Om een klein beetje het gevoel van papa van vroeger mee te kunnen krijgen.” Ook een andere klant komt haar bestelling ophalen: “Ik heb toch aardig leuke potten besteld. Ik had eerst een Dominator maar nu is het een Punisher geworden, dus dat moet een leuke eindknal worden en dan ook nog wat kleine compounds erbij.”

Duitsland
Net over de grens in Duitsland stonden ook flinke rijen bij de vuurwerkhandelaren, maar de klanten in Doetinchem zijn blij dat ze het in eigen land hebben gehaald: “De ondernemers hebben ook een paar jaar lang moeilijke tijden gehad en die investeren in bunkers en alles erbij. Dan heb ik zoiets van ik vind vuurwerk leuk en dan haal ik het graag in Nederland. Liever dan over de grens.”

'De lucht in'
Peters is verheugd om te zien dat de klanten zijn winkel weten te vinden: “Ik hoop dat alles de deur uitgaat. Natuurlijk als er wat overblijft dan doe ik met het gezin ook samen even een doosje de lucht in om het te vieren.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Teckelrennen20

Tientallen teckels en hun baasjes rennen in Borculo: ‘Het is gewoon een fantastisch ras’

Tientallen teckels en hun baasjes deden zondag mee aan het teckelrennen in Borculo. Eén keer per jaar organiseert de Teckelclub Regio Gelderland het evenement voor de trouwe viervoeters. Daarbij wordt gekeken welke teckel het snelst is.

Schermafbeelding 2026-10-13 132122

CBR lijkt na lange zoektocht nieuwe examenlocatie in Doetinchem te hebben gevonden

Na ruim vier jaar zoeken lijkt het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) een nieuwe examenlocatie te hebben gevonden in Doetinchem. De organisatie wil verhuizen naar een voormalig metaalbedrijf aan de Oude Terborgseweg. Op die nieuwe locatie wil het CBR meer dan tienduizend examens gaan afnemen per jaar. Een dreigend vertrek van het CBR uit de Achterhoek lijkt hiermee voorlopig afgewend.

Duitse Politieauto 5

Man (47) uit Montferland overleden bij ongeval in Emmerich

Een 47-jarige inwoner van de gemeente Montferland is maandagavond overleden bij een verkeersongeval in Emmerich, vlak over de grens bij ’s-Heerenberg. Er overleed nog een persoon bij het ongeval, maar daarvan is de identiteit nog niet bekend.

FOTO VAN GLD

Inwoners Barchem strijden tot de rechter om komst zonnepark te voorkomen

De publieke tribune in de rechtbank in Arnhem zit maandagochtend goed vol. Inwoners uit het buitengebied van Barchem verzetten zich tegen de aanleg van een zonnepark en komen dat bij de bestuursrechter toelichten. Samen met hun advocaat en verschillende deskundigen proberen zij de rechter ervan te overtuigen dat een zonnepark van 16 hectare, ongeveer 22 voetbalvelden groot, niet de juiste keuze is.

PrideWalk3

Eerste Pride Walk in Doetinchem: ‘Je hoeft het niet te accepteren, maar kunt het wel tolereren’

Achterhoek Pride bestaat dit jaar vijf jaar en dat werd gevierd met de allereerste Achterhoek Pride Walk. Zo’n 130 deelnemers kwamen samen in Doetinchem om de boodschap uit te dragen dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn. De wandeling zou eigenlijk al tijdens de Pride-maand plaatsvinden, maar werd vanwege de extreme hitte uitgesteld. Vrijdag kleurde Doetinchem alsnog in alle kleuren van de regenboog.

AlardRoss4

1500 keer ‘Van Mojn tut Goedgoan’ op REGIO8: ‘Er moet ziel zitten in de radio’

Sinds 1997 klinkt op zaterdagmorgen het vertrouwde stemgeluid van Alard Ross uit de radio bij duizenden Achterhoekers. De 75-jarige radiomaker vierde zaterdag een mijlpaal en presenteerde de 1500ste uitzending van zijn programma 'Mojn tut Goedgoan' op REGIO8. Zoals Ross zelf zegt: "Gemuudelijk plat praoten op de radio."