gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Aantal windmolens op grens Berkelland en Oost Gelre gehalveerd

8acfd7cd14a69aa0e6fc2398b940e14e

Het aantal beoogde windmolens op de grens van de gemeenten Berkelland en Oost Gelre wordt gehalveerd. Aan de hand van de huidige ‘conceptnormen’ is er in het zogenaamde zoekgebied K veel minder ruimte voor windmolens dan aanvankelijk was gedacht. In zoekgebied I, bij Vragender, is volgens de laatste normen helemaal geen ruimte voor windmolens.

Domien Esselink |
Aangezien de laatste door het Rijk vastgestelde conceptnormen mogelijk pas over een jaar of misschien pas begin 2025 door de Tweede Kamer al dan niet worden vastgesteld, maken Berkelland en Oost Gelre een groot voorbehoud. Ze moeten echter wel een beleidsplan opstellen, zegt wethouder Hans van der Noordt van Berkelland. “Voordat commerciële partijen in Arnhem bij de Provincie op de stoep staan en melden dat ze op deze plekken windmolens willen neerzetten, want zij zien deze kaarten ook”, verklaart Van der Noordt. “We willen zelf de regie houden en niet worden verrast door een exploitant.”

Daarbij ligt er een duurzaamheidsopgave in de RES 1.0 (Regionale Energie Strategie), al verwacht wethouder Bart Porskamp van Oost Gelre dat aan die opgave wel eens moeilijker kan worden voldaan gezien de huidige conceptnormen. “De zoekgebieden worden kleiner, dus ook het aantal windmolen, dus mogelijk ook de mogelijkheid te voldoen aan de opgave”, zegt Porskamp. “Maar als we nu geen beleid maken hebben we ook geen grip op de plannen. We willen niet afhankelijk zijn van andere partijen.

Geen cijfers
Beide gemeenten hebben donderdagavond bij Erve Kots in Lievelde de omwonenden van beide zoekgebieden geïnformeerd over de laatste ontwikkelingen. De buurtbewoners hebben geen cijfers te horen gekregen, want daar durven beide wethouders zich de vingers niet aan te branden. Bovendien maakt het ook uit of het windmolens worden van 235 of 280 meter hoog. De hogere leveren meer rendement en dus zijn er minder van nodig dan van de lagere windmolens.

Geen garantie
De inwoners van zoekgebied I bij Vragender zullen opgetogen naar huis zijn gegaan, mits ze tegenstander zijn van windturbines in hun gezichtsveld. Maar aangezien het conceptnormen zijn kan er geen garantie aan worden gehangen. Met andere woorden: het is niet helemaal uitgesloten dat er alsnog windmolens worden toegestaan in het gebied. Desondanks treden de gemeenten met de huidige cijfers naar buiten. “We willen de belangen van de inwoners zo goed mogelijk behartigen”, aldus Porskamp.

Foto: REGIO8

Lees ook

image

Tranen van blijdschap in Ratum: ontwikkelaar ziet af van vier Duitse windturbines

Stadtwerke Münster ziet af van de bouw van vier grote windturbines vlak over de Duitse grens bij Ratum. De turbines maakten deel uit van meerdere Duitse windenergieprojecten rond Winterswijk. De geplande windmolens zouden een tiphoogte van 250 meter tot 267 meter krijgen.

SporthalVordenGLD

Financiële tegenvaller bij verbouwing sporthal Vorden minder dan eerder verwacht

Voor de renovatie en verduurzaming van sporthal 't Jebbink in Vorden is 425.000 euro extra nodig. Dat bedrag ligt fors lager dan de tegenvaller van bijna 1 miljoen euro waar de gemeente eerder rekening mee hield.

GRAEMM0

De Graafschap zoekt ommekeer in Emmen: ‘Het begint echt bij de strijd’

De Graafschap kent een dramatische seizoenstart. Eén punt uit vijf wedstrijden spreekt daarbij boekdelen. Die cijfers komen ook bij trainer Thomas Duivenvoorden en zijn ploeg hard aan. Toch is de sfeer binnen de selectie volgens de oefenmeester nog altijd goed.

vuurwerkinleveren0

Ruim 200 kilo vuurwerk ingezameld door vuurwerkbus Lochem

Er is ruim 200 kilo vuurwerk ingeleverd bij de vuurwerkbus in Lochem vorige week vrijdag. De bus rijdt door Nederland om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen. Die ene dag in Lochem was daarmee al succesvoller dan twee dagen in Zeeland bij elkaar, daar kwam 90 kilo binnen.

Bahia100

Na één week weer als nieuw: Bahia ondergaat megaklus

Zes zwembaden leegmaken, schoonmaken, controleren en opnieuw vullen, terwijl ook een van de elf sauna’s grondig wordt vernieuwd. In zwembadparadijs Bahia in Bocholt wordt deze week met man en macht gewerkt. Schilders, tegelvoegers, timmerlui, eigen technici en andere medewerkers hebben slechts één week om de enorme onderhoudsklus te klaren. Zaterdag moeten de deuren alweer opengaan voor de gasten.

GerritWolsinkRechtenvrij1

‘De vliegende tandarts’ Gerrit Wolsink blikt in Hengelo terug op carrière en roem

Hij is vijfvoudig winnaar van de Grand Prix van Carlsbad, tweevoudig vicewereldkampioen motorcross en beter bekend als de ‘vliegende tandarts’. Toch voelde Hengeloër Gerrit Wolsink zich nooit thuis in de schijnwerpers. Tijdens een eerbetoon in zijn geboortedorp blikt de 80-jarige motorcrosslegende terug op zijn carrière en de keerzijde van bekendheid.