gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

A18 Bedrijvenpark in Wehl krijgt Europa’s grootste oplaadplein voor elektrische vrachtwagens

11aa2b5317f2bf4424989cf6dd717301

Het grootste oplaadplein voor elektrische vrachtwagens van Europa komt op het bedrijvenpark A18 in Wehl. Groothandelsbedrijf Rensa Family wil de komende jaren blijven groeien en gaat daarvoor met grote projecten van start zoals dit laadplein. Het project vult daarmee het grootste kavel in van het bedrijvenpark.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Het project komt uiteraard voort uit de groei van ons bedrijf en de energietransitie. Daarom realiseren we hier een elektrisch laadplein voor in eerste instantie dertig voertuigen”, legt Bob Lammers van Rensa Family uit. “Later breiden we dit uit tot 66 voertuigen in 2030. Dit moet er mede voor zorgen dat we tegen die tijd CO2-neutraal zijn.” Naast het grootste laadplein van Europa komt er ook een groot bedrijfspand van 80.000 m².

Vanwege het overvolle stroomnet zijn er plannen om mogelijke problemen aan te pakken, zoals eigen energieopwekking en opslag. “Het hele dak wordt vol gelegd met zonnepanelen, er komen batterijen, en we werken aan nog andere oplossingen”, vertelt Lammers. “Het terrein wordt grotendeels bebouwd met 80.000 m² aan bedrijfsruimte en daarnaast ingericht als parkeerplaats voor ongeveer honderd voertuigen.”

De eerste werkzaamheden laten nog even op zich wachten. “Later dit jaar worden de eerste stappen gezet. We verwachten in het derde kwartaal te starten, waarna de werkzaamheden doorlopen tot 2026, wanneer alles gereed moet zijn.”

Ook voor anderen
Het is de bedoeling dat niet alleen de eigen vrachtwagens van Rensa hier kunnen opladen. “In eerste instantie natuurlijk voor de voertuigen van Rensa zelf, maar door de energietransitie en de stroomtekorten in Nederland verwacht ik dat ook andere partijen, zoals leveranciers die bij ons komen lossen, gebruik zullen maken van onze laadfaciliteiten,” zegt Lammers.
ae44840a7dca160f064880e45c151e09

Lees ook

John Haverdil en Marco Bouman

Help DRU door de winter, 573.000 euro nodig van raad Oude IJsselstreek

Het DRU Industriepark in Ulft is in acute nood. Het college van Oude IJsselstreek vraagt de gemeenteraad van Oude IJsselstreek om 573.000 euro om het theater met popzaal, horeca, onderwijs en ondernemingen door de winter te helpen.

GRAALM0

Duivenvoorden ziet stijgende lijn bij De Graafschap, maar waakt voor Jong FC Utrecht

De Graafschap lijkt na een uiterst moeizame start van het seizoen langzaam de weg omhoog te vinden. Toch staan de Superboeren nog altijd op de negentiende plaats in de Keuken Kampioen Divisie. Om de stijgende lijn door te trekken, wacht op De Vijverberg een treffen met de huidige hekkensluiter Jong FC Utrecht.

Merel

Montferland wil vaker ‘ja’ zeggen tegen recreatie op eigen erf

Een bed and breakfast in een leegstaand bijgebouw of hobbyworkshops met een theetuin op het eigen terrein: Montferland wil inwoners in het buitengebied meer ruimte geven voor kleinschalige recreatie. Volgens wethouder Merel Balduk sluiten de huidige regels onvoldoende aan bij wat inwoners tegenwoordig willen. “We moesten te vaak ‘nee’ zeggen tegen initiatieven die eigenlijk heel passend waren voor Montferland.”

OngevalTankstationWehl

Twee gewonden bij frontale botsing op Broekhuizerstraat in Wehl

Op de Broekhuizerstraat in Wehl zijn donderdagmiddag twee auto's frontaal met elkaar in botsing gekomen. Twee personen zijn voor controle naar het ziekenhuis gebracht. De weg is voorlopig afgesloten.

JorisClinic0

Kinderen leren veldrijden van Joris Nieuwenhuis in Zelhem: ‘We hebben gewoon plezier’

Meer dan zestig kinderen deden woensdagmiddag mee aan een veldrijclinic op de voormalige vuilnisbult in Zelhem, gegeven door Zelhemmer Joris Nieuwenhuis. De veldrijder hoopt hierdoor samen met de gemeente, KNWU en RTV Vierakker-Wichmond kinderen al jong de liefde voor de sport te leren.

Flexflitser Gaanderen

Flexflitser aan Liemersweg in Doetinchem gaat weer verhuizen

De flexflitser aan de Liemersweg in Doetinchem gaat weer verhuizen. De flitser rouleert iedere acht weken tussen drie locaties van waar twee in Gaanderen. Sinds half augustus staat deze aan de Liemersweg. Aan de Rijksweg zorgde de paal voor veel opschudding.