gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

5000 fazanten door vogelgriep geruimd bij bedrijf in Toldijk

0bb6bea11069caf2475f0af973615dbc

Bij een fazantenhouderij in Toldijk worden 5000 fazanten geruimd nadat er bij het bedrijf vogelgriep is vastgesteld. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) voert de ruiming uit om te voorkomen dat het virus zich verder gaat verspreiden.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
Rond het getroffen bedrijf in Toldijk is nu opnieuw een 10-kilometerzone ingesteld. In het gebied gelden strenge regels: het vervoer van pluimvee, eieren, mest en gebruikt strooisel is verboden. In de directe omgeving, liggen geen andere pluimveebedrijven. Wel zijn er in Hummelo pluimveehouders actief. Daar werd op 24 oktober al vogelgriep vastgesteld bij een hobbyhouder met kippen en watervogels. Toen werden er daar zo’n 150 dieren geruimd en ging een vervoersverbod in.

Sinds half oktober geldt er in heel Nederland een ophokplicht. De ophokplicht geldt zowel voor commerciële pluimveehouders als hobbyisten die kippen houden. Verder mogen er geen tentoonstellingen meer zijn van risicovogels, zoals hoenderachtigen, water- en loopvogels. De landelijke ophokplicht moet de kans op besmetting met vogelgriep zoveel mogelijk verkleinen. Het ministerie noemt de maatregel "een zware maatregel" voor commerciële bedrijven en hobbyhouders.

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-04 at 23.02.17

De Graafschap opnieuw hard onderuit

De Graafschap heeft opnieuw een flinke nederlaag geleden. Koploper Heracles Almelo legde de Superboeren met 5-0 over de knie. Daarmee blijft de ploeg van Thomas Duivenvoorden steken op één punt.

Bahia rechtvoor entree

Bahia in Bocholt week dicht voor groot onderhoud

Zwemparadijs en saunacomplex Bahia in Bocholt is sinds vrijdag 4 september een week gesloten. In het complex vinden grondige schoonmaak-, onderhouds- en renovatiewerkzaamheden plaats. Hoewel de tijdelijke sluiting vooraf in Duitsland was aangekondigd, waren niet alle bezoekers uit de Nederlandse grensstreek daarvan op de hoogte.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Stadhuis doetinchem

Inwoners delen zorgen over sociale veiligheid in Doetinchem: 'Sommige plekken liever vermijden'

Donkere fietspaden, overlast door drugsgebruikers, verwarde of verkeerd begrepen personen en intimidatie op straat. Dat kwam naar boven tijdens drie gespreksavonden over sociale veiligheid in de gemeente Doetinchem. Inwoners deelden uiteenlopende situaties en plekken waar zij zich niet veilig voelen.

SluisEefde0

Sluis bij Eefde kan vaker worden gebruikt: van vijf naar tien doorvaarmomenten

Rijkswaterstaat verhoogt vanaf maandag het aantal momenten waarop schepen door de sluis bij Eefde kunnen varen. Het aantal schuttingen wordt uitgebreid van vijf naar tien per dag. De verruiming is mogelijk doordat het waterpeil van de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met ideaal terrasweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij Landwinkel Luemers in Ulft voorspelt de weerboer een ideaal weekend om het terras op te gaan.