gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

31ste editie van Huntenkunst mogelijk de laatste in Ulft

793bf31de17c35add19002bf5ed35312

Huntenkunst opent dit jaar voor de 31e keer de deuren van de SSP-hal in Ulft voor het kunstevenement. Toch is de toekomst onzekerder dan ooit. Twee weken geleden kreeg de organisatie te horen dat er geen garantie is dat deze locatie volgend jaar nog beschikbaar is voor het evenement.

Syb Boumeester |  | Aangepast op
“Wil de gemeente hun kunstcultuur behouden?”, vraagt voorzitter Harrie Schenning zich hardop af. Al jaren hangt er onzekerheid rond de toekomst van de kunstbeurs. Sinds 2012 vindt het evenement plaats in de SSP-hal op het DRU Industriepark. Er zijn echter al geruime tijd plannen om deze hal te verkleinen. Daarbovenop kampt de stichting DRU Industriepark met financiële problemen, waardoor het niet bekend is of alles openblijft.

Er zijn is een afspraak gemaakt tussen het DRU Industriepark en Huntenkunst. De afspraak was dat er minimaal drie jaar van tevoren duidelijkheid zou zijn als de SSP-hal niet langer beschikbaar zou zijn. Dat is belangrijk, omdat de kunstbeurs jaarlijks internationale kunstenaars uitnodigt. “Wij zijn meestal twee jaar van tevoren bezig met het benaderen van deze kunstenaars”, vertelt Schenning. Toch liet de stichting twee weken geleden weten dat ze niet zeker weten of ze Huntenkunst volgend jaar nog een plek kunnen bieden.

De organisatoren benadrukken dat ze niet direct willen stoppen als het evenement niet langer in de SSP-hal kan plaatsvinden. Het grootste probleem is dat er in de regio geen alternatieve locaties van vergelijkbare omvang zijn. Een vertrek uit de Achterhoek wordt door het bestuur niet uitgesloten, al vinden ze het nog te vroeg om daar concrete uitspraken over te doen. Mocht het evenement verdwijnen uit Ulft, komen er ook weer nieuwe uitdagingen. Veel vrijwilligers waar het evenement op draait vallen dan weg.

De 31ste editie
Dit jaar staat het evenement in het thema van Letland. Negen Letse kunstenaars reizen dit jaar naar Nederland om hun kunstwerken tentoon te stellen. Deze jaarlijkse traditie zorgt voor een divers, internationaal aanbod van kunstenaars. Momenteel hebben nog te weinig gastgezinnen zich aangemeld om de buitenlandse kunstenaars te ontvangen. Elk jaar zoekt de organisatie van Huntenkunst gastgezinnen om de deelname aan het evenement aantrekkelijker te maken. Op dit moment zijn ze nog op zoek naar vier gastgezinnen.

‘Jongeren zijn de toekomst’
Huntenkunst steekt veel energie in het betrekken van jongeren bij het evenement. "Je moet de jeugd erbij halen, zij zijn de toekomst," zegt Schenning. Naast het jaarlijks tentoonstellen van studenten van het ArtEZ, wordt dit jaar voor het eerst werk van basisschoolleerlingen gepresenteerd. In samenwerking met de organisatie Kind, Cultuur en Kunst is een kunstenaar ingeschakeld die samen met de kinderen collages heeft samengesteld van hun kunstwerken. Deze werken worden tijdens het evenement tentoongesteld.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 16.14.17

Bisschop Ronald Cornelissen terug op vertrouwde grond tijdens Gaanderense kermis

De kermis in Gaanderen krijgt dit weekend bijzonder bezoek. Bisschop Ronald Cornelissen keert zondag terug naar zijn geboortedorp. Hij draagt in de St. Martinuskerk een speciale gildemis op vanwege het 155-jarig bestaan van schutterij St. Martinus.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.