gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

31ste editie van Huntenkunst mogelijk de laatste in Ulft

793bf31de17c35add19002bf5ed35312

Huntenkunst opent dit jaar voor de 31e keer de deuren van de SSP-hal in Ulft voor het kunstevenement. Toch is de toekomst onzekerder dan ooit. Twee weken geleden kreeg de organisatie te horen dat er geen garantie is dat deze locatie volgend jaar nog beschikbaar is voor het evenement.

Syb Boumeester |  | Aangepast op
“Wil de gemeente hun kunstcultuur behouden?”, vraagt voorzitter Harrie Schenning zich hardop af. Al jaren hangt er onzekerheid rond de toekomst van de kunstbeurs. Sinds 2012 vindt het evenement plaats in de SSP-hal op het DRU Industriepark. Er zijn echter al geruime tijd plannen om deze hal te verkleinen. Daarbovenop kampt de stichting DRU Industriepark met financiële problemen, waardoor het niet bekend is of alles openblijft.

Er zijn is een afspraak gemaakt tussen het DRU Industriepark en Huntenkunst. De afspraak was dat er minimaal drie jaar van tevoren duidelijkheid zou zijn als de SSP-hal niet langer beschikbaar zou zijn. Dat is belangrijk, omdat de kunstbeurs jaarlijks internationale kunstenaars uitnodigt. “Wij zijn meestal twee jaar van tevoren bezig met het benaderen van deze kunstenaars”, vertelt Schenning. Toch liet de stichting twee weken geleden weten dat ze niet zeker weten of ze Huntenkunst volgend jaar nog een plek kunnen bieden.

De organisatoren benadrukken dat ze niet direct willen stoppen als het evenement niet langer in de SSP-hal kan plaatsvinden. Het grootste probleem is dat er in de regio geen alternatieve locaties van vergelijkbare omvang zijn. Een vertrek uit de Achterhoek wordt door het bestuur niet uitgesloten, al vinden ze het nog te vroeg om daar concrete uitspraken over te doen. Mocht het evenement verdwijnen uit Ulft, komen er ook weer nieuwe uitdagingen. Veel vrijwilligers waar het evenement op draait vallen dan weg.

De 31ste editie
Dit jaar staat het evenement in het thema van Letland. Negen Letse kunstenaars reizen dit jaar naar Nederland om hun kunstwerken tentoon te stellen. Deze jaarlijkse traditie zorgt voor een divers, internationaal aanbod van kunstenaars. Momenteel hebben nog te weinig gastgezinnen zich aangemeld om de buitenlandse kunstenaars te ontvangen. Elk jaar zoekt de organisatie van Huntenkunst gastgezinnen om de deelname aan het evenement aantrekkelijker te maken. Op dit moment zijn ze nog op zoek naar vier gastgezinnen.

‘Jongeren zijn de toekomst’
Huntenkunst steekt veel energie in het betrekken van jongeren bij het evenement. "Je moet de jeugd erbij halen, zij zijn de toekomst," zegt Schenning. Naast het jaarlijks tentoonstellen van studenten van het ArtEZ, wordt dit jaar voor het eerst werk van basisschoolleerlingen gepresenteerd. In samenwerking met de organisatie Kind, Cultuur en Kunst is een kunstenaar ingeschakeld die samen met de kinderen collages heeft samengesteld van hun kunstwerken. Deze werken worden tijdens het evenement tentoongesteld.

Lees ook

Zon0

Code geel vanwege hitte in de Achterhoek

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor hitte in de Achterhoek. De weerswaarschuwing is afgegeven tot en met vrijdag.

Drone fotografie hennep

Wildkwekerij met zo'n tien hennepplanten gevonden in Lochem

Groene Boa’s hebben in het buitengebied van Lochem een illegale wietplantage gevonden. Tussen de bomen was een wildkwekerij gemaakt met zo’n tien hennepplanten.

pride vlag

Achterhoek Pride hangt regenboog vlag halfstok: 'De aanslag in Berlijn raakt ons diep'

De organisatie van Achterhoek Pride roept op om woensdag 29 juli de regenboogvlag halfstok te hangen. Deze actie wordt georganiseerd om stil te staan bij de slachtoffers van de aanslag in Berlijn tijdens het slotfeest van de Pride. Het doel is om met deze actie een krachtig statement te maken tegen elke vorm van haat en geweld tegen de lhbtiqa+ -gemeenschap.

Hidde Jurjus

Achterhoeker Jurjus tekent voor drie seizoenen in Volendam

Doelman Hidde Jurjus heeft een contract voor drie jaar getekend bij eerstedivisionist FC Volendam. De 32-jarige Achterhoeker was transfervrij na zijn vertrek bij FC Groningen en tekent nu bij de competitiegenoot van De Graafschap.

WhatsApp Image 2026-07-29 at 11.33.17

Brand in bos bij Zeddam, kampvuur met worsten is de boosdoener

In het bos tussen Zeddam en ’s-Heerenberg heeft een brandje gewoed. De oorzaak van de brand is een kampvuurtje geweest waar worstjes op zijn gebakken.

WhatsApp Image 2026-07-29 at 11.22.22

Zorgaanbieder in Doetinchem moet cliënten overdragen na ingrijpen inspectie

De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem vier weken de tijd gegeven om hun cliënten over te dragen aan een andere zorgaanbieder. Volgens de inspectie wordt de zorg met ernstige tekortkomingen aangeboden.