gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

31ste editie van Huntenkunst mogelijk de laatste in Ulft

793bf31de17c35add19002bf5ed35312.jpg

Huntenkunst opent dit jaar voor de 31e keer de deuren van de SSP-hal in Ulft voor het kunstevenement. Toch is de toekomst onzekerder dan ooit. Twee weken geleden kreeg de organisatie te horen dat er geen garantie is dat deze locatie volgend jaar nog beschikbaar is voor het evenement.

Syb Boumeester |  | Aangepast op
“Wil de gemeente hun kunstcultuur behouden?”, vraagt voorzitter Harrie Schenning zich hardop af. Al jaren hangt er onzekerheid rond de toekomst van de kunstbeurs. Sinds 2012 vindt het evenement plaats in de SSP-hal op het DRU Industriepark. Er zijn echter al geruime tijd plannen om deze hal te verkleinen. Daarbovenop kampt de stichting DRU Industriepark met financiële problemen, waardoor het niet bekend is of alles openblijft.

Er zijn is een afspraak gemaakt tussen het DRU Industriepark en Huntenkunst. De afspraak was dat er minimaal drie jaar van tevoren duidelijkheid zou zijn als de SSP-hal niet langer beschikbaar zou zijn. Dat is belangrijk, omdat de kunstbeurs jaarlijks internationale kunstenaars uitnodigt. “Wij zijn meestal twee jaar van tevoren bezig met het benaderen van deze kunstenaars”, vertelt Schenning. Toch liet de stichting twee weken geleden weten dat ze niet zeker weten of ze Huntenkunst volgend jaar nog een plek kunnen bieden.

De organisatoren benadrukken dat ze niet direct willen stoppen als het evenement niet langer in de SSP-hal kan plaatsvinden. Het grootste probleem is dat er in de regio geen alternatieve locaties van vergelijkbare omvang zijn. Een vertrek uit de Achterhoek wordt door het bestuur niet uitgesloten, al vinden ze het nog te vroeg om daar concrete uitspraken over te doen. Mocht het evenement verdwijnen uit Ulft, komen er ook weer nieuwe uitdagingen. Veel vrijwilligers waar het evenement op draait vallen dan weg.

De 31ste editie
Dit jaar staat het evenement in het thema van Letland. Negen Letse kunstenaars reizen dit jaar naar Nederland om hun kunstwerken tentoon te stellen. Deze jaarlijkse traditie zorgt voor een divers, internationaal aanbod van kunstenaars. Momenteel hebben nog te weinig gastgezinnen zich aangemeld om de buitenlandse kunstenaars te ontvangen. Elk jaar zoekt de organisatie van Huntenkunst gastgezinnen om de deelname aan het evenement aantrekkelijker te maken. Op dit moment zijn ze nog op zoek naar vier gastgezinnen.

‘Jongeren zijn de toekomst’
Huntenkunst steekt veel energie in het betrekken van jongeren bij het evenement. "Je moet de jeugd erbij halen, zij zijn de toekomst," zegt Schenning. Naast het jaarlijks tentoonstellen van studenten van het ArtEZ, wordt dit jaar voor het eerst werk van basisschoolleerlingen gepresenteerd. In samenwerking met de organisatie Kind, Cultuur en Kunst is een kunstenaar ingeschakeld die samen met de kinderen collages heeft samengesteld van hun kunstwerken. Deze werken worden tijdens het evenement tentoongesteld.

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.