gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

29e editie Huntenkunst ondanks onzekerheden een succes, 30e editie aangekondigd

f0365942136988cf205457b4bcd52622.jpg

“Dit is toch prachtig, je ziet dat het echt leeft”, zegt Harry Schenning wanneer hij trots door de SSP-Hal vol kunst loopt. Afgelopen weekend was die hal het toneel van ruim 250 kunstenaars vanuit de hele wereld die er exposeren. Ruim 5000 bezoekers kwamen er op de kunstmanifestatie met een hoofdrol voor IJslandse kunstenaars af.

Bart Sollman |
Schenning laat zich niet snel uit het veld slaan. Zo krijgt hij kort voor de start van het evenement te horen dat de IJslandse ambassadeur, die het geheel zou openen, niet in de gelegenheid is om fysiek aanwezig te zijn. Schenning zet alles op alles om toch iets te kunnen realiseren, en met succes. Tijdens de opening spreekt de ambassadeur via een live-verbinding alsnog het publiek toe.

De organisatie gaat de komende jaren nog grotere uitdagingen tegemoet. “Ik ben zelf ook niet de jongste meer”, zegt Schenning. Dit zegt hij overigens al een paar jaar. Jonge aanwas in de organisatie is dan ook zeer welkom. Een andere uitdaging is het voorgenomen plan van de gemeente om de SSP-Hal flink aan te pakken. Er zou dan minder ruimte overblijven voor Huntenkunst. Schenning zei hier eerder over: “De gemeente moet gaan nadenken of ze Huntenkunst belangrijk genoeg vinden. Wij zijn namelijk in het hele proces nog niet meegenomen.”

Volgens wethouder en vaste bezoeker van Huntenkunst John Haverdil gaat dat nu wel gebeuren: “Natuurlijk willen we Huntenkunst graag op de DRU houden. Het is een ontzettend mooi evenement. Goed om zoiets cultureels in de gemeente te hebben. We gaan kijken hoe we samen tot een toekomstbestendige oplossing kunnen komen.” De wethouder benadrukt dat het geplande hotel juíst goed is voor evenementen als Huntenkunst. “Veel kunstenaars willen in de buurt slapen. Nu zijn er simpelweg niet genoeg slaapplekken. Een stel heeft daarom zelfs in hun camper op het industriepark geslapen, nergens in de buurt was nog plek.”

Schenning wacht af, als hij ruimte moet inleveren, wat onvermijdelijk lijkt, kan het evenement volgens hem niet meer in de hal plaatsvinden. De hele hal staat ook vol nu. “Maar ik kan al wel melden dat onze jubileumeditie volgend jaar gewoon doorgaat. In de SSP-Hal”, zegt hij trots.

Foto: REGIO8

Lees ook

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.

Thomas Duivenvoorden01.jpg

Thomas Duivenvoorden officieel nieuwe hoofdtrainer van De Graafschap

Voor weinig supporters een verrassing, maar nu is het ook officieel. Thomas Duivenvoorden is vanaf het nieuwe seizoen hoofdtrainer van De Graafschap. Afgelopen seizoen was hij al assistent-trainer bij de Doetinchemse club in de eerste divisie.

GerritVossers8710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een zonnig pinksterweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de Kempermolen in Breedenbroek voorspelt hij een zonnig pinksterweekend.

kerk silvolde2.jpg

Oranjetempel Silvolde mag niet open tijdens nachtwedstrijden Oranje

Zes keer was de Oranjetempel in Silvolde stijf uitverkocht tijdens het EK van 2024. Honderden Oranjesupporters keken samen naar de wedstrijden van het Nederlands elftal in de Silvoldse kerk. Dit WK wordt het wat lastiger, voor nachtwedstrijden krijgt de tempel tot onbegrip en frustratie geen ontheffing.

87c9b5b85dc06c68242858fcdf1be369.jpg

Afspraken wegaanpassingen Slingeland Ziekenhuis rond: miljoeneninvestering nodig

De veelbesproken wegaanpassingen rond het nieuwe Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem aan de A18 gaan definitief door. Er komt onder meer een extra afslag vanaf de snelweg en meerdere rijbanen worden aangepast om de verwachte verkeersdrukte in goede banen te leiden.

Graafschap Vrouwen voor promotiewedstrijd 2026.jpeg

Vrouwen van De Graafschap op drempel van eredivisie: ‘Gezonde sinterklaasspanning’

De vrouwen van De Graafschap staan voor de allesbeslissende wedstrijd van het seizoen. In Amsterdam promoveert het team van trainer Timo Kleinhesselink bij winst naar de eredivisie. Daarmee kan de doelstelling voor de Doetinchemse dames uitkomen: binnen twee jaar naar het hoogste niveau.