gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

29e editie Huntenkunst ondanks onzekerheden een succes, 30e editie aangekondigd

f0365942136988cf205457b4bcd52622.jpg

“Dit is toch prachtig, je ziet dat het echt leeft”, zegt Harry Schenning wanneer hij trots door de SSP-Hal vol kunst loopt. Afgelopen weekend was die hal het toneel van ruim 250 kunstenaars vanuit de hele wereld die er exposeren. Ruim 5000 bezoekers kwamen er op de kunstmanifestatie met een hoofdrol voor IJslandse kunstenaars af.

Bart Sollman |
Schenning laat zich niet snel uit het veld slaan. Zo krijgt hij kort voor de start van het evenement te horen dat de IJslandse ambassadeur, die het geheel zou openen, niet in de gelegenheid is om fysiek aanwezig te zijn. Schenning zet alles op alles om toch iets te kunnen realiseren, en met succes. Tijdens de opening spreekt de ambassadeur via een live-verbinding alsnog het publiek toe.

De organisatie gaat de komende jaren nog grotere uitdagingen tegemoet. “Ik ben zelf ook niet de jongste meer”, zegt Schenning. Dit zegt hij overigens al een paar jaar. Jonge aanwas in de organisatie is dan ook zeer welkom. Een andere uitdaging is het voorgenomen plan van de gemeente om de SSP-Hal flink aan te pakken. Er zou dan minder ruimte overblijven voor Huntenkunst. Schenning zei hier eerder over: “De gemeente moet gaan nadenken of ze Huntenkunst belangrijk genoeg vinden. Wij zijn namelijk in het hele proces nog niet meegenomen.”

Volgens wethouder en vaste bezoeker van Huntenkunst John Haverdil gaat dat nu wel gebeuren: “Natuurlijk willen we Huntenkunst graag op de DRU houden. Het is een ontzettend mooi evenement. Goed om zoiets cultureels in de gemeente te hebben. We gaan kijken hoe we samen tot een toekomstbestendige oplossing kunnen komen.” De wethouder benadrukt dat het geplande hotel juíst goed is voor evenementen als Huntenkunst. “Veel kunstenaars willen in de buurt slapen. Nu zijn er simpelweg niet genoeg slaapplekken. Een stel heeft daarom zelfs in hun camper op het industriepark geslapen, nergens in de buurt was nog plek.”

Schenning wacht af, als hij ruimte moet inleveren, wat onvermijdelijk lijkt, kan het evenement volgens hem niet meer in de hal plaatsvinden. De hele hal staat ook vol nu. “Maar ik kan al wel melden dat onze jubileumeditie volgend jaar gewoon doorgaat. In de SSP-Hal”, zegt hij trots.

Foto: REGIO8

Lees ook

arriva.jpg

Extra treinen in de Achterhoek om overlast werkzaamheden A12 bij Arnhem te beperken

Vervoerder Arriva zet vanaf 13 april extra treinen tussen Didam en Arnhem in tijdens de ochtendspits. Mensen die buiten de spits reizen, kunnen korting op hun reis ontvangen. Door de werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug op de A12 wordt flinke verkeershinder in de Achterhoek verwacht.

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.

JamieOverbeekLordsofTram.jpeg

Jamie Overbeek (20) uit Ulft haalt hoogste score ooit en verbreekt meerdere records

De 20-jarige Jamie Overbeek uit Ulft heeft tijdens de kitesurfwedstrijd Lords of Tram meerdere records verbroken. Tijdens zijn Big Air wedstrijd wist de Ulftenaar de hoogste score ooit, en de eerste tien ooit te behalen. Later heeft hij ook het overall hoogterecord verbroken naar 42,3 meter met een zogenaamde ‘twintip’.

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.