Ulft, Netherlands

1.500 re-enactors strijden dit weekend om Achterhoekse vestingstad Groenlo

Foto: REGIO8
1500 re-enactors kruipen dit weekend tijdens de Slag om Grolle in de huid van soldaten, monniken en andere betrokkenen. Zij reizen af naar 1627, waarin zij vechten om de Achterhoekse vestingstad Groenlo. Het evenement, waarin de katholieke Spaanse troepen tegen de protestantse en rebellerende troepen van de Nederlandse Staat vechten, trekt naar verwachting ook dit jaar weer zo'n veertigduizend bezoekers.
Remco Geurts | Viggo Zweverink | 25 oktober 2024 17:19 | Aangepast op 25 oktober 2024 17:19
"De voorbereidingen gingen aardig voorspoedig; het is iedere editie weer een hele organisatie," zegt Hilke Heezen van De Slag om Grolle. "Deze editie valt alles mooi samen, we hadden alles op tijd in kannen en kruiken. Zo vol als we het nu hebben, dat belooft wat moois voor zaterdag en zondag." Het evenement wordt door een grote groep vrijwilligers gedragen. Edwin Grothe, de voorzitter van de Slag om Grolle, werd donderdag benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau.

Grothe is ernstig ziek en kan er deze editie niet bij zijn. "Hij is echt het gezicht van de Slag om Grolle; hij heeft zich met ziel en zaligheid hard gemaakt voor dit evenement. Hij zei altijd dat we het met zijn allen doen, maar hij is echt een belangrijke factor geweest," aldus Heezen.

Fanatiekelingen
Rob Boudewijn is een van de duizenden fanatiekelingen die de Slag om Grolle elke editie tot een groot succes maken. Dit weekend is hij eventjes officier in Spaanse dienst en moet zich goed voorbereiden. "Vooraf goed eten en drinken, op tijd klaar zijn voor de slag. Als je dan eenmaal met je kleding over het slagveld loopt, het is voor mij magie als je dat terugziet."

Uitbreiding
Heezen ziet dat er op het slagveld niet veel ruimte is voor uitbreiding, maar in de binnenstad nog wel. "Hier op het slagveld en in de kampementen zitten wij al jaren op de max. Het is ook niet ons doel om steeds groter te worden; ons doel is verbeteren, en dat is dit jaar wel gelukt," aldus Heezen.

Lees ook

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...

Motorrijder gewond na aanrijding op Liemersweg Doetinchem

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een busje op de Liemersweg (N...

Helikopter zorgt voor spektakel bij renovatie Kasteel Huis Bergh

Een opvallend beeld in 's-Heerenberg. Bij Kasteel Huis Bergh werden woensdagochtend met een helikopt...

'Vakwethouder' Emmeke Gosselink laat gemeente Bronckhorst los

Wethouder Emmeke Gosselink heeft laten weten na de volgende gemeenteraadsverkiezingen te stoppen als...

Voorrangsfout zorgt voor botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn dinsdagavond betrokken geraakt bij een aanrijding. Het ging mis op de kruis...