gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

‘U lost woningnood op voor Amsterdam, Rotterdam, maar niet voor Barchem’

9a4f6a683f7bd49c0991f41d18f82c57

De bouw van de beoogde zes kapitale villa’s in het Barchemse Bos zijn een stapje dichterbij na het zogenaamde Tafelgesprek van maandagavond in het gemeentehuis in Lochem. “U lost een stukje woningnood op; voor Amsterdam, Rotterdam, maar niet voor Barchem”, zei PvdA-raadslid Jos Israel.

Domien Esselink |  | Aangepast op
Hij richtte zich tot de fracties van GemeenteBelangen, VVD, CDA, D66 en Meedenken met Lochem (MmL), die instemmen met de komst van de villa’s, die ten koste gaan een deel van het Barchemse Bos. Bovendien worden het waarschijnlijk dure optrekjes, die voor de gemiddelde inwoner vanBarchem financieel niet haalbaar zijn en komen er mensen uit het westen op af, zo redeneren de tegenstanders.

Betrouwbare partner
De voorstanders beroepen zich echter op de historie van het voorstel, die teruggaat naar 1963. Er ligt een zoveelste variant die dan misschien niet een tien met een griffel is, maar ermee door kan. Bovendien moet de raad een betrouwbare partner zijn, stelde GB-raadslid Jan Wesseldijk. “Maar die moet je niet alleen voor de projectontwikkelaar zijn, maar óók voor de omgeving en de burgers”, reageerde Israel.

Portefeuillehouder en (vertrekkend) burgemeester Sebastiaan van ’t Erve hield de fractievertegenwoordigers nog even een spiegel voor met een ‘hartenkreet’; hij wees op het beginsel van behoorlijk bestuur. “Knip de stappen van proces en inhoud, nu loopt het door elkaar”, aldus Van ’t Erve. “We zijn nu elf jaar verder. Er liggen nu andere problemen voor én er is nu sprake van een nieuw voorstel”, reageerde fractievoorzitter Calle Janssen.

Fietspad
Israel vroeg Wesseldijk om ‘consistent beleid’. Het eerder vastgelegde fietspad blijkt tot zijn grote verbazing nu niet meer in het plan voor te komen. Wesseldijk wees in zijn antwoord op ‘voortschrijdend inzicht’: “Het fietspad is zeg maar gesneuveld en dit is de meest optimale manier om het plan in te richten.”

Fractievertegenwoordiger Pieter Bas ter Maat van het CDA sprak van een voorstel waarin alle partijen zich mogelijk kunnen vinden, want de zes villa’s worden meer naar voren gebouwd, waardoor er een groter deel van het loofbomenbos intact blijft. Inclusief de waterpoel. “Op deze manier blijft er meer natuur bewaard en is dit ten opzichte van het vorige voorstel een verstandige keuze”, aldus Ter Maat.

LochemGroen! wil nóg een meningvormend Tafelgesprek over het Barchemse Bos en daar kunnen PvdA en GroenLinks zich in vinden. De overige partijen zijn voorstander van het agenderen voor de raadsvergadering, ook als LochemGroen! met een amendement komt. De VVD was stellig. “Maak er maar een hamerstuk van”, aldus raadslid Guido de Wit.

Lees meer over:

Lees ook

Teckelrennen20

Tientallen teckels en hun baasjes rennen in Borculo: ‘Het is gewoon een fantastisch ras’

Tientallen teckels en hun baasjes deden zondag mee aan het teckelrennen in Borculo. Eén keer per jaar organiseert de Teckelclub Regio Gelderland het evenement voor de trouwe viervoeters. Daarbij wordt gekeken welke teckel het snelst is.

Duitse Politieauto 5

Man (47) uit Montferland overleden bij ongeval in Emmerich

Een 47-jarige inwoner van de gemeente Montferland is maandagavond overleden bij een verkeersongeval in Emmerich, vlak over de grens bij ’s-Heerenberg. Er overleed nog een persoon bij het ongeval, maar daarvan is de identiteit nog niet bekend.

FOTO VAN GLD

Inwoners Barchem strijden tot de rechter om komst zonnepark te voorkomen

De publieke tribune in de rechtbank in Arnhem zit maandagochtend goed vol. Inwoners uit het buitengebied van Barchem verzetten zich tegen de aanleg van een zonnepark en komen dat bij de bestuursrechter toelichten. Samen met hun advocaat en verschillende deskundigen proberen zij de rechter ervan te overtuigen dat een zonnepark van 16 hectare, ongeveer 22 voetbalvelden groot, niet de juiste keuze is.

PrideWalk3

Eerste Pride Walk in Doetinchem: ‘Je hoeft het niet te accepteren, maar kunt het wel tolereren’

Achterhoek Pride bestaat dit jaar vijf jaar en dat werd gevierd met de allereerste Achterhoek Pride Walk. Zo’n 130 deelnemers kwamen samen in Doetinchem om de boodschap uit te dragen dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn. De wandeling zou eigenlijk al tijdens de Pride-maand plaatsvinden, maar werd vanwege de extreme hitte uitgesteld. Vrijdag kleurde Doetinchem alsnog in alle kleuren van de regenboog.

AlardRoss4

1500 keer ‘Van Mojn tut Goedgoan’ op REGIO8: ‘Er moet ziel zitten in de radio’

Sinds 1997 klinkt op zaterdagmorgen het vertrouwde stemgeluid van Alard Ross uit de radio bij duizenden Achterhoekers. De 75-jarige radiomaker vierde zaterdag een mijlpaal en presenteerde de 1500ste uitzending van zijn programma 'Mojn tut Goedgoan' op REGIO8. Zoals Ross zelf zegt: "Gemuudelijk plat praoten op de radio."

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Vrouw uit Borculo (32) overleden bij ongeval in Ruurlo

De persoon die zaterdagnacht om het leven kwam bij een verkeersongeval in Ruurlo is een 32-jarige vrouw uit Borculo, zij zat achterin het voertuig. Twee andere inzittenden raakten gewond.