gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

‘Prutje Peter’, een cultheld met authentiek dialect binnen Vios Beltrum

76314bf50489a1bb74a17bf4c0cc5178.jpg

COLUMN / De spelers lopen van het veld af, evenals de scheidsrechter. In de bestuurskamer van Vios Beltrum heeft de omroeper niet in de gaten dat de microfoon nog open staat. Hij verwenst, in het dialect, de beslissingen van de scheidsrechter. Zijn stem galmt, onbedoeld, over het hoofdveld…

Domien Esselink |  | Aangepast op
De voorzitter, Bennie te Veluwe, kijkt verschrikt naar ‘Prutje Peter’, oftewel Wilfried Hoitink. “Prutje…!”, sist de voorzitter, waarna de schuif van de microfoon naar beneden gaat. Het hoofd van Prutje kleurt rood, Te Veluwe kan een heimelijk lachje moeilijk onderdrukken.

‘Prutje Peter’, je kunt er niet boos op worden. De eerste keer dat ik hem ontmoette was tijdens het Sportcafé Lokaal van De Gelderlander in Beltrum. Hij was één van de gasten, samen met onder anderen Bobby Aldenkamp. Een mooie avond, met een glansrol voor Prutje, met zijn authentieke dialect.

De vrijgezel is deejay en steekt veel vrije tijd in Vios, als leider en materiaalman bij het eerste elftal. Hij draait op feestavonden plaatjes en praat de avonden aan elkaar, en groeit uit tot een cultheld binnen Vios Beltrum. Hij fungeert ook nog eens als scheidsrechter.

Het werd wel moeilijker te kiezen voor Prutje, als diehard supporter van FC Twente. Prutje is er elke thuiswedstrijd bij, in de Grolsch Veste in Enschede. Die wedstrijden laat hij niet schieten. Maar ja, als er dan op zondagmiddag wordt gevoetbald… Dan wringt het met de wedstrijden van Vios en moet hij kiezen met een bloedend hart…

Bennie te Veluwe is allang geen voorzitter meer bij Vios en de vereniging heeft zondagmiddag, na de nacompetitiewedstrijd tegen Elsweide, afscheid genomen van Prutje Peter, na 25 jaar leider en materiaalman van het eerste elftal te zijn geweest.

Een treffender afscheid had het niet kunnen worden. Vios verloor thuis met 6-1 van de bezoekers en dat deed niet ter zake. Het beleid van Elsweide, met voormalige (en betaalde) profs in de gelederen, staat haaks op dat in Beltrum. Daar spelen jongens uit Beltrum in het eerste, wordt niet betaald, en hebben ze nog een vrijwilliger als Prutje Peter. Dat is goud waard en van veel meer waarde dan al het geld voor die voormalige profs bij Elsweide.

Een clubman pur sang bovendien, die na zijn verbale uitglijder richting de scheidsrechter in een ver verleden, net deed of zijn neus bloedde toen de bewuste leidsman zich na de wedstrijd in de bestuurskamer meldde. En de scheidsrechter? Die deed er ook het zwijgen toe. Waarschijnlijk zal hij het dialect van Prutje Peter niet hebben verstaan.

Lees meer over:

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.

DebatOIj0.png

Negen partijen op stemformulier Oude IJsselstreek, één nieuwkomer

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek kunnen woensdag uit negen partijen kiezen. Het gros van deze partijen staat al jaren op het stembiljet. Er is één nieuwkomer: Burgers op 1 van Herman Vreeman. Een rondje langs de velden.

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 13.17.50.jpeg

FIOD doet inval bij Doetinchemmer vanwege belastingfraude

De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft een verdachte uit Doetinchem aangehouden. Die zou betrokken zijn bij belastingfraude en het plegen van valsheid in geschrift.