gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

‘Handvol’ extra dakloze mensen in de nachtopvang in Doetinchem

2a5e634257e5e23e0c10d80c34435b68.jpg

De nachtopvang voor dak- en thuisloze mensen in Doetinchem zag de afgelopen ijskoude nachten een lichte toename in het aantal overnachtingen. Hoeveel mensen zonder woonplek er exact zijn in de Achterhoek wordt nu onderzocht, meldt de gemeente Doetinchem, als voorbode voor nieuw beleid.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
In de nacht van maandag op dinsdag verbleven 27 mensen in de nachtopvang van IrisZorg aan de Kapoeniestraat. In de nacht naar de woensdag waren dat er in totaal 28, evenveel als in de nachten naar de donderdag en de vrijdag. “Dit is een lichte toename op de periode van voor de vorst”, meldt een woordvoerder van de zorgorganisatie. Daarmee zit de opvang in principe vol, maar mensen buiten laten staan is geen optie. “Het is drukker geworden en qua ruimte kan het een uitdaging zijn”, zegt de IrisZorg-woordvoerder. “In overleg met de gemeente zetten we extra menskracht in waar nodig. Als we geen bedden meer hebben, zoeken we naar alternatieven.”

Naast de nachtopvang aan de Kapoeniestraat, verblijven er ook elf personen in een permanente opvang van Stichting Jongeren opvang Doetinchem. Dit is bedoeld voor mensen tussen de achttien en 27 jaar oud. Volgens IrisZorg zijn de mensen die aan de Kapoeniestraat worden opgevangen vooral afkomstig uit de Achterhoek zelf. Daarnaast is er een ‘handjevol’ Midden- en Oost-Europeanen die op dit moment overnacht bij de organisatie.

Hoeveel?
De gemeente Doetinchem benadrukt dat er niemand op straat hoeft te slapen, en dat er altijd een slaapplek is. Hoeveel dak- en thuisloze mensen er precies zijn in de Achterhoek, is echter niet duidelijk. Dat wordt nu onderzocht, waarna die cijfers als input dienen voor nieuw beleid. In samenspraak met de andere Achterhoekse gemeenten wordt gekeken wat anders moet. Zo is het mogelijk dat er buiten de centrumgemeente Doetinchem locaties komen voor de opvang van dak- en thuisloze mensen.

‘Opvang met eenpersoonskamer’
Ook krijgt IrisZorg mogelijk een nieuwe locatie in Doetinchem. De partij heeft concrete wensen bij de gemeente neergelegd. “Wij streven naar een opvang met eigen eenpersoonskamers, waar vanuit mensen tot rust kunnen komen en vervolgens kunnen werken aan hun herstel”, geeft de woordvoerder aan. Hoe groot deze locatie moet zijn, moet blijken uit het aantal daklozen dat uit het onderzoek komt rollen. “De grootte moet passend zijn aan de vraag”, aldus de woordvoerder.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.