gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

'Vertegeling' van tuinen in Achterhoek aangepakt

c5aa1ac0f2a93598be2cc6b1b7417adf

Om de 'vertegeling' van tuinen in de Achterhoek tegen te gaan zet het Waterschap Rijn IJssel zich samen met gemeenten al een tijdlang in om meer groen te krijgen. In Braamt zijn tijdens de actie 'Ben je nou helemaal betegeld?!' vijftig tegels ingeruild voor planten, erg belangrijk in de ogen van wethouder Ingrid Wolsing.

Nick Hermsen | Charlotte van de Kant |
“Mensen moeten zich realiseren dat een betegelde tuin heel veel warmte vasthoudt en je hebt natuurlijk veel minder bijen en vlinders”, vertelt Wolsing. “En het zorgt er ook voor dat het water de grond niet in gaat, maar wegspoelt. Dus het is het is superbelangrijk om zoveel mogelijk tegels uit je tuin en de plant er in te doen.” In Braamt zijn zo’n dertig mensen gekomen om een tegel in te ruilen. Zo ook Lupko te Ronde: “Je ziet steeds meer huizen met alleen maar tegels in de tuin en ik vind dat echt zonde.”

Omdat het water bij planten wel de grond in gaat, is het volgens het waterschap erg belangrijk om de actie juist in de Achterhoek te laten plaatsvinden vanwege de droogte van de afgelopen jaren. Daar is Stichting Steenbreek het mee eens. "Je kunt ook helemaal niks doen, maar dat is geen optie”, vertelt Olaf Molenaar van de stichting. “Je moet de boodschap blijven verkondigen, dat er minder bestrating moet zijn en meer groen. Of het zin heeft vraag ik me eigenlijk nooit af, want de wereld verbeteren begint bij jezelf. Dat is mijn motto.”

Samenwerking
Het waterschap werkt voor de actie samen met de verschillende gemeentes, Stichting Steenbreek en Dusseldorp. “Dat zijn allemaal organisaties die het belangrijk vinden dat we weer goed met de natuur omgaan", vertelt de wethouder. "Dit zijn leuke acties dichtbij de mensen, waarbij je uit kunt leggen dat het niet verstandig is om heel veel tegels in de tuin te hebben.”

Verschillende planten
Bij de editie in Braamt werden verschillende planten weggegeven, zo konden mensen kiezen uit onder andere een vlinderstruik, lavendel of hortensia. “Dat is allemaal in overleg gegaan met de gemeente Montferland”, vertelt Molenaar. “We willen natuurlijk wel goede planten weggeven en niet planten die schadelijk zouden zijn voor het milieu. De goede planten worden hier weggegeven.”

Foto: REGIO8



Lees ook

arriva3

Staking legt woensdag openbaar vervoer plat in de Achterhoek

Door een 24 uurs-staking kunnen reizigers in de Achterhoek woensdag geen gebruik maken van het openbaar vervoer. Vakbond FNV geeft aan dat de staking een actie is tegen de bezuinigingen op sociale zekerheid van OV-personeel.

Rechtbank Arnhem  goede

Matrozen bestraft voor livestream van seks met collega

Twee matrozen uit Lochem en Vorden hebben maandag taakstraffen gekregen voor het maken en verspreiden van beeldmateriaal van een seksuele ontmoeting met een vrouwelijke collega. Tien tot vijftien collega's volgden de vrijpartij via een livestream.

TenneT

Elektriciteitsstation Langerak op lijst mogelijke doelwitten Duitse klimaatactivist

Het elektriciteitsstation van TenneT in Langerak nabij Doetinchem zou op een lijst staan als mogelijk doelwit van een Duitse klimaatactivist. De man werd gezocht voor meerdere sabotagepogingen op het energienet in Duitsland, maar werd dinsdagochtend opgepakt. Dat meldt de NOS op basis van berichtgeving van de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung.

steenlochem0

Gedenksteen markeert nieuw hoofdstuk voor Lochemse tafeltennisvereniging

Tafeltennisvereniging De Toekomst uit Lochem heeft vrijdag 4 september een speciaal gedenksteen in de nieuwe sporthal gemetseld. Ruim anderhalf jaar geleden werd de oude hal verwoest door een brand en moest worden gesloopt. Voorzitter Jan Slagt blikt terug op een moeilijke periode.

A18OngevalBlur

Auto raakt in slip en wordt aangereden op A18 bij Wehl

Een auto is maandagavond op de A18 ter hoogte van Wehl in de slip geraakt, vervolgens in een spin terechtgekomen en op de rijbaan tot stilstand gekomen. Een achteropkomende automobilist kon het voertuig niet meer ontwijken en botste ertegenaan.

dsc00038jesperpeeters07092026

Man overleden bij ongeval op A3 bij Emmerich

Bij een ongeval op de Duitse snelweg A3 bij Emmerich, net over de grens bij 's-Heerenberg, is maandagavond omstreeks 19.00 uur een man om het leven gekomen. Een vrouw raakte zwaargewond. Ook een kind was bij het ongeval betrokken; over de toestand van het kind is nog niets bekend. De drie zaten samen in een personenauto. De overleden man was de bestuurder.