gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

'Jonkies' moeten Orion dragen in de kampioenspoule

ba321ebd9b7cd8f350b63a5eb76dcbc8.jpg

Active Living Orion start zaterdagavond met een uitwedstrijd tegen Lycurgus aan de kampioenspoule in het volleybal. Door het wegvallen van Adam White en andere blessures bij ervaren krachten ziet trainer Dirk Sparidans de Doetinchemmers als underdog, desondanks kijkt hij uit naar de strijd om eremetaal en ziet hij een belangrijke rol weggelegd voor zijn talenten.

Nick Hermsen |
“De jonkies moeten dat gaan oppakken en die staan echt te trappelen”, aldus de oefenmeester. “Dat is echt fantastisch om te zien. De wil om echt iets neer te zetten is echt ontzettend groot, maar ik denk dat door het wegvallen van onder andere Adam en de inzetbaarheid van Jasper (Diefenbach red.) dat wij niet meer de favoriet zijn.” Volgens middenaanvaller Diefenbach is er ook geen duidelijke favoriet in de eindfase. “Eerlijk gezegd zit het zo dicht bij elkaar dat het voor mij allemaal één pot nat is”, schetst hij. Volgens hem zijn alle teams in de kampioenspoule, op Sliedrecht na, gelijk aan elkaar. “Die hebben gewoon laten zien dat er een goed niveau gehaald kan worden, dus ik zie daar niet per se een favoriet in.”

In de kampioenspoule strijden zes ploegen in competitievorm om twee tickets voor de finale van het landskampioenschap. In de reguliere competitie werd Orion derde, tegenstander Lycurgus sloot het seizoen af als nummer vier. “Wedstrijden tussen Orion en Lycurgus dit seizoen hebben wel bewezen dat het altijd op en neer kan gaan en dat we ontzettend aan elkaar gewaagd zijn”, aldus Sparidans. “Ik verwacht wel weer een lange, intensieve en intense wedstrijd.”

Laatste kans op prijs
Orion werd in de kwartfinale van de beker uitgeschakeld door Simplex SSS. In Europa werd ongelukkig verloren van de Griekse topclub Panathinaikos, eveneens in de kwartfinale. De landstitel is zo de laatste kans op eremetaal voor de mannen van Sparidans. “We hebben de doelstelling om kampioen te worden”, geeft Diefenbach aan. “Ik denk dat wanneer je het aan de club en het bestuur zou vragen, dat de doelstelling is.”

Foto: REGIO8

Lees ook

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.

IMG-20260512-WA0023.jpg

Handbalclub Artemis’15 aast op eredivisieticket: ‘Ik verwacht een bomvolle Bongerd’

De Doetinchemse handbalclub Artemis’15 wil zaterdag geschiedenis schrijven. Het eerste herenteam kan in de eigen sporthal De Bongerd promoveren naar de eredivisie én het kampioenschap op naam schrijven. Weinig kan het feest meer in de weg zitten.

Container-Rijnhaven Emmerich.jpg

Grenshaven Emmerich breidt uit: vooral goed nieuws voor transportbedrijven in de regio

De Rijnhaven in Emmerich heeft een nieuwe stap gezet in de modernisering. Sinds maandag hebben ze een nieuwe containerkraan. Dat levert de Duitse grenshaven meer capaciteit op en geeft de economische ontwikkeling van Emmerich een extra impuls. Ook voor transport- en overslagbedrijven in de Achterhoek is de uitbreiding belangrijk.