gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwkomer onder kandidaat-wethouders in Montferland

82b583a0e5d58462645f46a5e491476b

De kandidaten die donderdag tijdens de raadsvergadering gekozen kunnen worden als wethouder zijn bekend. De huidige wethouders worden daarbij opnieuw aangedragen als kandidaat, het CDA schuift met Gerard Nijland een nieuw gezicht naar voren.

Redactie REGIO8 |
“Wij hebben opnieuw gekozen voor Henk Groote, omdat hij met zijn ervaring en capaciteiten wat ons betreft de beste kandidaat is”, vertelt Erik Wassing, de fractievoorzitter van Lijst Groot Montferland. De raad stemt donderdag voor de wethouderskandidaten en dan wordt er ook besloten hoeveel wethouders er worden aangesteld. Eerder werd bekend dat de kans op een wethoudersfunctie voor Rob Mos klein is door het conflict in het huidige college, toch wordt Mos opnieuw naar voren geschoven door zijn partij Helder. “Rob is een wethouder die voor de benodigde vernieuwing binnen de gemeente kan zorgen en daarbij heeft hij ook het vertrouwen gekregen van de kiezers”, vertelt fractievoorzitter Karin Straatsma.

Ook de PvdA en Lokaal Belang Montferland blijven bij hun huidige wethouder. “Ingrid (Wolsing, red.) is een wethouder die veel ervaring heeft op het sociale domein, ze is daarbij als een vis in het water”, vertelt de fractievoorzitter van de PvdA, Els Rutting-Baars. “Ze heeft dit onderwerp ook in haar vorige periode als wethouder gehad en ze heeft een portefeuille die goed past bij de PvdA.” Fractievoorzitter Henk Peters van Lokaal Belang geeft ook aan tevreden te zijn met wethouder Jeanette Derksen: “Wij blijven haar steunen. Ze heeft het de laatste acht maanden goed gedaan en ze is gewaardeerd door ambtenaren."

Nieuw gezicht
Het CDA kiest voor een wethouder van buiten de gemeente: Gerard Nijland. “Het CDA Montferland gaat met deze keuze voor bestuurlijke ervaring en stabiliteit in het college van Montferland”, laat het CDA weten. Nijland is eerder onder andere raadslid, fractievoorzitter en CDA-lijsttrekker geweest in de gemeente Angerlo. Daarnaast is hij ook al eerder wethouder geweest in Zevenaar en Aalten. “Ik heb er zin in om samen met de overige collegeleden, de gemeenteraad, medewerkers en natuurlijk de Montferlandse inwoners het raadsbreed vastgestelde akkoord tot uitvoer te brengen”, laat Nijland weten.

Andere kandidaten
De VVD heeft fractievoorzitter Martin Som aangedragen als kandidaat. De keuze voor Som is onder andere gebaseerd op zijn eerdere ervaring als wethouder en raadslid. “Hij is afkomstig uit één van de grote kernen: Didam. En er is voldoende herkenning van de VVD in het raadsakkoord om de gemeente verder te brengen”, laat de VVD weten. Fractie Toon Schepers en D66 hebben geen wethouderskandidaat.

Nieuwe aanmelding
Joost Gerritsen heeft nadat Lijst Groot Montferland afscheid van hem nam besloten door te gaan met één zetel. Hij heeft inmiddels een naam gekozen voor zijn partij: Daadkracht. Ook heeft hij zichzelf aangemeld als mogelijke wethouder. "Ik vind dat er te weinig keuze is onder de wethouders”, geeft Gerritsen aan. “De kandidaat van D66 heeft zich teruggetrokken en misschien trekt nog iemand zich wel terug, wat valt er dan nog te kiezen? Er bestaan vermoedens dat het allemaal allang is voorgekookt. Daarbij is er ruimte voor vijf wethouders, dan vind ik ook dat je dat moet benutten.” Gerritsen heeft aangegeven zich in te willen zetten voor ruimtelijke ordening en zijn salaris in te willen zetten voor externe ondersteuning.

Foto: REGIO8


Lees ook

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wil rioolheffing vanaf 2028 koppelen aan waterverbruik

Gemeente Doetinchem wil vanaf 2028 de rioolheffing op de schop gooien. Vanaf dat jaar willen ze die anders gaan berekenen. Momenteel betaalt ieder perceel hetzelfde vaste bedrag, maar als het aan het college ligt wordt er straks ook nadrukkelijk gekeken naar het drinkwaterverbruik.

Zijspancross00

WK zijspancross na dertien jaar terug op Vennebulten: ‘Begint alweer te kriebelen’

Crossbaan De Vennebulten bij Varsseveld was afgelopen weekend voor het eerst in dertien jaar weer het decor voor het WK zijspancross. Het wereldkampioenschap kwam er dankzij drie particuliere initiatiefnemers, die na het wegvallen van een wedstrijd elders besloten zelf de organisatie op zich te nemen.

Busongeval Zwitserland credits Kantonspolizei Graubünden

Strafrechtelijk onderzoek naar chauffeur dodelijk Zwitsers busongeval

Naar de chauffeur van de bus die donderdag betrokken raakte bij het dodelijke ongeval in Zwitserland is een strafrechtelijk onderzoek gestart. De chauffeur wordt verdacht van meerdere gevallen van dood door schuld en lichamelijk letsel door schuld. Dat meldt de Zwitserse krant Blick maandag op basis van de Zwitserse justitie.

270600_Politie_zwaailicht_2

Touringcarbedrijf komt met statement na ernstig ongeval Zwitserland: ‘Diep geraakt’

Touringcarbedrijf Hartemink uit Eibergen heeft een statement naar buiten gebracht nadat één van hun bussen donderdag betrokken raakte bij een ernstig ongeval in Zwitserland. Bij het ongeval, waar een bus van de weg kantelde, kwamen vijf mensen om het leven, veertig passagiers raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-09-13 at 14.09.50

Automobilist botst tegen boom in Breedenbroek

Een auto is zondagmiddag bij een eenzijdig ongeval tegen een boom gebotst in Breedenbroek. De bestuurder is ter plekke gecontroleerd door het ambulancepersoneel.

809616073_1924049878980239_8749060348880390535_n

De Graafschap Vrouwen nipt onderuit tegen ADO Den Haag

De Graafschap Vrouwen heeft zondagmiddag in eigen huis nipt verloren van ADO Den Haag met 2-3. In een gelijkopgaande wedstrijd kwamen de Superboeren tot twee keer toe terug in de wedstrijd. Uiteindelijk trok de ploeg uit Den Haag aan het langste eind.