gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwjaarsduik voor de derde keer het startsein van Swim to Fight Cancer

68fe24834861d28d17bfc50c7f280801

Het is inmiddels een ware traditie in de Achterhoek: een nieuwjaarsduik in Recreatieplas Stroombroek in Braamt. Deze frisse duik is het startsein van het zwemevenement Swim to Fight Cancer Achterhoek, dat in september plaatsvindt. Voor de vijfde keer wordt er dan geld ingezameld voor onderzoek naar kanker.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
‘Dit is het moment om iedereen uit de Achterhoek en verre omstreken warm te maken voor 14 september 2025, wanneer de vijfde editie van Swim to Fight Cancer plaatsvindt’, aldus projectleider Sjoerd Weikamp. ‘Samen luiden we het nieuwe jaar in vol hoop, kracht en strijd tegen kanker.’ Tijdens de nieuwjaarsduik wagen enkele honderden deelnemers het om in de winterse temperaturen een plons te nemen.

Bij de eerste editie in 2020 deden zo’n honderdvijftig personen mee aan de duik. In 2023 waren dat er al zo’n driehonderd. Net als voorgaande jaren worden de opbrengsten van onder andere donaties en merchandise meegenomen naar de vijfde editie van Swim to Fight Cancer in september. Afgelopen jaar werd daarmee een bedrag van ruim 400.000 euro opgehaald met meer dan 420 deelnemers.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.

156c5aee-c93a-4d3b-8129-631b99613626

De Graafschap draait wedstrijd om en wint kelderkraker van Jong FC Utrecht

De Graafschap heeft de wedstrijd tegen Jong FC Utrecht gewonnen. De ploeg van Thomas Duivenvoorden keek grotendeels tegen een achterstand aan, maar door een inhaalslag in de tweede helft, bleven de drie punten in Doetinchem: 2-1.

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 12.29.50

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een prima herfstweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf restaurant Op de Brusse in De Heurne voorspelt de weerboer een prima herfstweekend met af en toe en bui.

PHOTO-2026-07-01-11-34-37

Studenten Graafschap College steken handen uit de mouwen in Gambia: 'Met weinig een heleboel kunnen'

Hoe verbouw je een school met beperkte middelen in een arm Afrikaans land? Dat gaan zestien studenten van het Graafschap College vanaf november zelf ervaren. Samen met docenten en begeleiders reizen ze voor bijna drie weken naar Gambia, waar ze een school en andere voorzieningen gaan opknappen.