gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe stadsorganist parel voor Doetinchem

0ea5a7c74c83f402760537ed5bed5303
Redactie REGIO8 |

“Ik kwam hier naartoe om een klein concertje te geven voor het college van Doetinchem”, vertelt een verraste Elske te Lindert. De benoeming tot stadsorganist van de stad kwam voor haar totaal onverwachts. “Ik dacht dat de burgemeester eerst het orgel wel wilde bekijken, maar ze kwamen meteen met een andere boodschap. Dus dat was heel leuk.” De gemeente wil met deze benoeming meer zichtbaarheid creëren voor een onontdekte parel in de binnenstad en zo het culturele imago verhogen. “Dit biedt ook de mogelijkheid om het te betrekken bij activiteiten en evenementen”, vindt wethouder Maureen Sluiter. “Het is met name een steun in de rug voor het mooie monument en de parel die we hier hebben.”

Het Flentrop Orgel is tijdens de Tweede Wereldoorlog verwoest en in 1952 opnieuw gebouwd. Dit gebeurde in een tijd waarin de orgelbouw opnieuw werd ontdekt en met grotere stoere orgels kwam. “En dat is precies een orgel waar ik me op thuis voel”, zegt Te Lindert, die zich als een vis in het water voelt tijdens het bespelen van het instrument. “Dus ik vind het wel bijzonder om hier zo vaak en zo veel te kunnen spelen.” Ze kan de komende jaren elke zondagochtend bewonderd worden in de Catharinakerk. “En daarbuiten doen wij al wel een aantal projecten en hebben we een aantal initiatieven om meer richting de stad te komen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Scheepvaart0

IJssel in de Achterhoek deels eenrichtingsverkeer door extreem laag water

Schepen kunnen vanaf vrijdag op de IJssel tussen Zutphen en Westervoort nog maar één kant op varen. Door het lage water is de vaargeul op sommige plekken te smal en te ondiep voor tweerichtingsverkeer, meldt Rijkswaterstaat. Schepen mogen alleen nog richting Arnhem varen.

Slaapkamerbrand Orion Lichtenvoorde

Slaapkamerbrand Lichtenvoorde snel onder controle

Aan de Orion in Lichtenvoorde heeft donderdagochtend een brand gewoed in een slaapkamer. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen. Over de oorzaak van de brand is niets bekend.

12-DSC01696

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap: 'Samen één zijn met de supporters'

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap. De Doetinchemmers hebben de 32-jarige middenvelder per direct toegevoegd aan de selectie. De transfervrije Fries tekent een contract tot medio 2028 in Doetinchem.

b9128a33fe59b72bfdf49dfdf109d385

Beruchte flexflitser deelt 649 boetes uit aan Gaanderenseweg in Doetinchem

De flexflitser aan de Gaanderenseweg in Doetinchem heeft in acht weken tijd 649 snelheidsovertredingen geregistreerd. Dat zijn er beduidend minder dan op de eerdere locatie aan de Rijksweg in Gaanderen, waar ruim 14.000 boetes werden uitgedeeld.

bebording afzetting  Eltenseweg

Grensfuik op A12 verdwijnt vrijdag, Eltenseweg 30 september weer open in twee richtingen

De gemeente Montferland brengt de Eltenseweg tussen Beek en Elten op woensdag 30 september terug naar de situatie van vóór de grenscontroles op de A12. Vanaf die dag kan het verkeer er weer in beide richtingen de grens over. De borden die nu eenrichtingsverkeer aangeven of het verkeer omleiden, worden weggehaald. De reden is dat de Duitse autoriteiten de grenscontroles anders gaan uitvoeren. De huidige vaste controleplek op de A12 vervalt daarmee.

Koemstraat

Geen betaalbaar huis in de Achterhoek? Over de grens lonkt ‘goedkoop’, maar ook regelwerk

Een eigen huis in de Achterhoek? Voor veel starters is het onvindbaar of onbetaalbaar. De Achterhoekse Woondeal laat zien dat de bouw het tekort voorlopig niet inhaalt. Een paar kilometer verderop, over de grens, liggen huizen die wél binnen bereik zijn. Een uitweg, misschien zelfs een tussenstap. Maar hoeveel regelwerk heb je daarvoor over?