gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe stadsorganist parel voor Doetinchem

0ea5a7c74c83f402760537ed5bed5303
Redactie REGIO8 |

“Ik kwam hier naartoe om een klein concertje te geven voor het college van Doetinchem”, vertelt een verraste Elske te Lindert. De benoeming tot stadsorganist van de stad kwam voor haar totaal onverwachts. “Ik dacht dat de burgemeester eerst het orgel wel wilde bekijken, maar ze kwamen meteen met een andere boodschap. Dus dat was heel leuk.” De gemeente wil met deze benoeming meer zichtbaarheid creëren voor een onontdekte parel in de binnenstad en zo het culturele imago verhogen. “Dit biedt ook de mogelijkheid om het te betrekken bij activiteiten en evenementen”, vindt wethouder Maureen Sluiter. “Het is met name een steun in de rug voor het mooie monument en de parel die we hier hebben.”

Het Flentrop Orgel is tijdens de Tweede Wereldoorlog verwoest en in 1952 opnieuw gebouwd. Dit gebeurde in een tijd waarin de orgelbouw opnieuw werd ontdekt en met grotere stoere orgels kwam. “En dat is precies een orgel waar ik me op thuis voel”, zegt Te Lindert, die zich als een vis in het water voelt tijdens het bespelen van het instrument. “Dus ik vind het wel bijzonder om hier zo vaak en zo veel te kunnen spelen.” Ze kan de komende jaren elke zondagochtend bewonderd worden in de Catharinakerk. “En daarbuiten doen wij al wel een aantal projecten en hebben we een aantal initiatieven om meer richting de stad te komen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Wijnjaar0

Droogte is niet voor iedereen slecht nieuws: Gendringse wijnboer ziet topjaar aankomen

Waar veel boeren met de handen in het haar zitten vanwege de droogte, kijkt wijnboer Leon Masselink met een grote glimlach naar zijn wijngaard bij Gendringen. De wijnranken op ’t Oerlegoed hangen vol druiven en volgens de Achterhoekse wijnmaker kan 2026 zomaar een uitzonderlijk wijnjaar worden.

GerritMegchelen0

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig en droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij Nostalgie Megchelen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

OngevalA12Blur

A12 ter hoogte van Beek afgesloten na ernstig ongeval: meerdere gewonden

De snelweg A12 is vrijdagochtend richting de Duitse grens afgesloten. Ter hoogte van Beek heeft een ernstig ongeval plaatsgevonden waarbij meerdere voertuigen zijn betrokken.

GLDHavenEmmerich

Droogte treft ook Emmerichse haven: Logistieke uitdaging en stijgende kosten voor Nederland

De aanhoudende droogte stopt niet bij de grens. Ook in Duitsland zijn de gevolgen groot. Voor vrachtschepen ontstaan er nu moeilijkheden. Bij Port Emmerich is dit al te merken, en die effecten worden ook in de Achterhoek voelbaar.

GerwinGedenksteenBaakGLD

Gerwin uit Baak laat zijn hond uit en lost ineens een mysterie op

Een oplettende hondenbezitter kan zomaar een acht jaar oud mysterie oplossen. Het overkwam Gerwin Reindsen uit Baak. Toen hij vorig weekend zijn hond ging uitlaten zag hij een vreemd voorwerp in de berm liggen. Bij nadere inspectie bleek het de gestolen Stolperstein uit Zutphen te zijn.

RellenDidam

Dilemma’s achter de schermen rond uit de hand gelopen bekerfinale Didam: 'Opschalen?'

Bij de bekerfinale tussen voetbalclubs Longa'30 uit Lichtenvoorde en Bennekom op het sportcomplex van DVC'26 in Didam gaat het woensdag 13 mei vreselijk mis. Na afloop van de met 5-4 door Bennekom gewonnen wedstrijd ontstaan meerdere vechtpartijen en wordt veel vuurwerk afgestoken. De gemeente, politie en justitie houden dan al dagen rekening met mogelijke ongeregeldheden, dat blijkt uit tientallen via de Wet open overheid (Woo) openbaar gemaakte documenten. Toch wordt pas na het laatste fluitsignaal een noodbevel afgegeven.