gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe stadsorganist parel voor Doetinchem

0ea5a7c74c83f402760537ed5bed5303
Redactie REGIO8 |

“Ik kwam hier naartoe om een klein concertje te geven voor het college van Doetinchem”, vertelt een verraste Elske te Lindert. De benoeming tot stadsorganist van de stad kwam voor haar totaal onverwachts. “Ik dacht dat de burgemeester eerst het orgel wel wilde bekijken, maar ze kwamen meteen met een andere boodschap. Dus dat was heel leuk.” De gemeente wil met deze benoeming meer zichtbaarheid creëren voor een onontdekte parel in de binnenstad en zo het culturele imago verhogen. “Dit biedt ook de mogelijkheid om het te betrekken bij activiteiten en evenementen”, vindt wethouder Maureen Sluiter. “Het is met name een steun in de rug voor het mooie monument en de parel die we hier hebben.”

Het Flentrop Orgel is tijdens de Tweede Wereldoorlog verwoest en in 1952 opnieuw gebouwd. Dit gebeurde in een tijd waarin de orgelbouw opnieuw werd ontdekt en met grotere stoere orgels kwam. “En dat is precies een orgel waar ik me op thuis voel”, zegt Te Lindert, die zich als een vis in het water voelt tijdens het bespelen van het instrument. “Dus ik vind het wel bijzonder om hier zo vaak en zo veel te kunnen spelen.” Ze kan de komende jaren elke zondagochtend bewonderd worden in de Catharinakerk. “En daarbuiten doen wij al wel een aantal projecten en hebben we een aantal initiatieven om meer richting de stad te komen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Boumans

Maarten van Rossem onder de indruk van visie Boumans op asielopvang

Maarten van Rossem is onder de indruk van de visie van burgemeester Mark Boumans, met name als het gaat om migratie en asielopvang. De 82-jarige historicus interviewde de Doetinchemse burgemeester voor zijn tijdschrift Maarten! en blikte daarna op zijn eigen kanaal terug op het gesprek.

RN20260901-9070

De Graafschap huurt doelman Paul Reverson van Ajax

De 21-jarige Paul Reverson speelt komend seizoen in het shirt van De Graafschap. De doelman komt op huurbasis over van Ajax en tekent voor één seizoen. De Superboeren hebben daarnaast een optie tot koop bedongen.

112rekken_BLUR

Geen gewonden bij flinke botsing tegen boom in Rekken

Bij een eenzijdig ongeval in Rekken in een auto flink beschadigd geraakt. De inzittende is niet gewond geraakt, wel was hij onder invloed.

WhatsApp Image 2026-08-31 at 18.03.37

Automobilist schiet uit bocht en belandt in beek in Winterswijk

Een automobilist is maandagavond met zijn auto in een beek in Winterswijk beland. De bestuurder verloor de macht over het stuur, maar raakte niet gewond.

DSC05405

De Graafschap haalt Jorn Triep naar Doetinchem

De Graafschap heeft een extra aanvallende middenvelder binnen. De 21-jarige Jorn Triep tekent tot 2028 in Doetinchem. Triep komt over van Sparta Rotterdam.

IMG_0213

‘Bel’ moet onduidelijke raadsleden Berkelland wakker schudden

Is een raadsvergadering in Berkelland voor álle inwoners van de gemeente goed te volgen? Is het taalgebruik niet te ambtelijk? De raadsleden van Berkelland gaan dinsdagavond 8 september een spel spelen om dat te testen.