gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe stadsorganist parel voor Doetinchem

0ea5a7c74c83f402760537ed5bed5303
Redactie REGIO8 |

“Ik kwam hier naartoe om een klein concertje te geven voor het college van Doetinchem”, vertelt een verraste Elske te Lindert. De benoeming tot stadsorganist van de stad kwam voor haar totaal onverwachts. “Ik dacht dat de burgemeester eerst het orgel wel wilde bekijken, maar ze kwamen meteen met een andere boodschap. Dus dat was heel leuk.” De gemeente wil met deze benoeming meer zichtbaarheid creëren voor een onontdekte parel in de binnenstad en zo het culturele imago verhogen. “Dit biedt ook de mogelijkheid om het te betrekken bij activiteiten en evenementen”, vindt wethouder Maureen Sluiter. “Het is met name een steun in de rug voor het mooie monument en de parel die we hier hebben.”

Het Flentrop Orgel is tijdens de Tweede Wereldoorlog verwoest en in 1952 opnieuw gebouwd. Dit gebeurde in een tijd waarin de orgelbouw opnieuw werd ontdekt en met grotere stoere orgels kwam. “En dat is precies een orgel waar ik me op thuis voel”, zegt Te Lindert, die zich als een vis in het water voelt tijdens het bespelen van het instrument. “Dus ik vind het wel bijzonder om hier zo vaak en zo veel te kunnen spelen.” Ze kan de komende jaren elke zondagochtend bewonderd worden in de Catharinakerk. “En daarbuiten doen wij al wel een aantal projecten en hebben we een aantal initiatieven om meer richting de stad te komen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Carnaval20

Nog 111 dagen tot de 11e van de 11e, ’s-Heerenberg heeft grootse plannen

Waar veel Achterhoekers de komende weken de blik op vakantie hebben gericht, beginnen de carnavalsliefhebbers alweer af te tellen tot het begin van het seizoen. Over precies 111 dagen is het woensdag elf november, de 11e van de 11e. Dit jaar met een primeur voor ’s-Heerenberg, Waskuupstad, waar alle Achterhoekse verenigingen samen het carnavalsjaar aftrappen.

GRAAEK0

Oefenduel De Graafschap in Hengelo gaat niet door: zaterdag wel in Nieuw-Dijk

De Graafschap oefent zondag niet tegen Al Jazira op het terrein van Pax in Hengelo. De Doetinchemmers hebben het duel afgelast vanwege het beschikbaar aantal spelers.

image

Geen aparte Nederlandse voorwaarden in vergunning voor Duitse megaturbines

Nederlandse omwonenden krijgen geen specifieke beschermingsvoorwaarden bij de komst van drie 250 meter hoge windturbines vlak over de grens bij Winterswijk. Kreis Borken heeft wel maatregelen tegen geluid en slagschaduw in de vergunning opgenomen, maar ziet geen reden voor voorschriften die uitsluitend op Nederland zijn gericht.

Horeca Doetinchem

Horeca Doetinchem tekent convenant: 'Voor alle ondernemers belangrijk'

Om het uitgaansleven van Doetinchem veilig te houden en waar nodig te verbeteren hebben Koninklijke Horeca Nederland, brandweer, politie en de gemeente, woensdag een vernieuwd horecaconvenant getekend. Onder andere is er gekeken naar afspraken rondom brandveiligheid en drugsbeleid. De veiligheid van zowel de bezoekers als het horecapersoneel van het uitgaansgebied moet hierdoor verbeterd worden.

WhatsApp Image 2026-07-23 at 10.11.46

Auto klapt achterop andere auto in Beek, mogelijk door vergeten richtingaanwijzer

Een auto is hard op een andere auto geklapt op de Arnhemseweg (N335) in Beek. Ter hoogte van de Oude Eltenseweg ging het mis. Beide voertuigen moesten worden afgesleept.

DeStrang

Paviljoen de Strang Ulft krijgt rekening van 18.000 euro van gemeente

Paviljoen de Strang krijgt een rekening van 18.000 euro van de gemeente Oude IJsselstreek voor grondsanering. De grond rond het paviljoen is licht tot sterk verontreinigd met onder andere zware metalen en PFAS. Volgens de gemeente heeft de stichting niet op de goede manier met de grond gehandeld. Belangrijkste bezwaar? Het worteldoek ontbreekt.