gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe stadsorganist parel voor Doetinchem

0ea5a7c74c83f402760537ed5bed5303
Redactie REGIO8 |

“Ik kwam hier naartoe om een klein concertje te geven voor het college van Doetinchem”, vertelt een verraste Elske te Lindert. De benoeming tot stadsorganist van de stad kwam voor haar totaal onverwachts. “Ik dacht dat de burgemeester eerst het orgel wel wilde bekijken, maar ze kwamen meteen met een andere boodschap. Dus dat was heel leuk.” De gemeente wil met deze benoeming meer zichtbaarheid creëren voor een onontdekte parel in de binnenstad en zo het culturele imago verhogen. “Dit biedt ook de mogelijkheid om het te betrekken bij activiteiten en evenementen”, vindt wethouder Maureen Sluiter. “Het is met name een steun in de rug voor het mooie monument en de parel die we hier hebben.”

Het Flentrop Orgel is tijdens de Tweede Wereldoorlog verwoest en in 1952 opnieuw gebouwd. Dit gebeurde in een tijd waarin de orgelbouw opnieuw werd ontdekt en met grotere stoere orgels kwam. “En dat is precies een orgel waar ik me op thuis voel”, zegt Te Lindert, die zich als een vis in het water voelt tijdens het bespelen van het instrument. “Dus ik vind het wel bijzonder om hier zo vaak en zo veel te kunnen spelen.” Ze kan de komende jaren elke zondagochtend bewonderd worden in de Catharinakerk. “En daarbuiten doen wij al wel een aantal projecten en hebben we een aantal initiatieven om meer richting de stad te komen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

PontbaasDirkWijers0

Dirk Wijers viert halve eeuw als pontbaas van Bronkhorsterveer: 'Je kunt hier van alles doen'

Al vijftig jaar staat Dirk Wijers aan het roer van een van de belangrijkste verbindingen tussen de Veluwe en de Achterhoek. De 74-jarige Bronkhorster pontbaas heeft in die halve eeuw ontelbare mensen van de ene naar de andere oever gebracht. De stoïcijnse pontbaas werd woensdagochtend met een smoesje naar Herberg De Gouden Leeuw gelokt, waar hij ter ere van zijn vijftigjarig jubileum in het zonnetje werd gezet.

Frederik Jacob Weber

Doetinchemmer schrijft boek na hersentumor: ‘Ik wist niet dat het leven zo mooi kon zijn’

Een hersentumor ter grootte van anderhalve sinaasappel zette elf jaar geleden het leven van de 49-jarige Frederik Jacob Weber uit Doetinchem op zijn kop. In de zware herstelperiode besloot hij zijn ervaringen op papier te zetten om deze periode te kunnen verwerken. Deze ervaringen vormden de basis voor zijn eigen boek dat op 10 september gelanceerd werd.

DJI_20261026142410_0134_D

Hoogste punt bereikt voor veertig sociale huurappartementen naast station Doetinchem

Naast station Doetinchem zijn de afgelopen maanden nieuwe sociale huurappartementen uit de grond verrezen. Bij de bouw van de veertig appartementen is inmiddels het hoogste punt bereikt. Daarmee krijgt het Stationskwartier, zoals het woongebied heet, steeds meer vorm.

WhatsApp Image 2026-10-27 at 23.03.56

De Graafschap sneuvelt weer in eerste bekerronde

Ook dit seizoen is De Graafschap in de Eurojackpot KNVB-beker niet verder gekomen dan ronde 1. In het Parkstad Limburg Stadion werd met 1-0 verloren van Roda JC.

2e2d95ac-c2e6-4e4d-8560-19411610fb6a

Parkeren in Duitse grenssteden duurder? Kleve wil tarieven met 50 procent verhogen

Parkeren in Kleve en Emmerich kan vanaf 2027 duurder worden. In Kleve liggen verhogingen tot 50 procent op tafel, Emmerich krijgt ook te maken met een verhoging van de parkeertarieven in de binnenstad. De aanjager van het duurder worden is een wijziging van btw-regels.

profielschetsLochem0

Lochem zoekt verbindende burgemeester met gevoel voor nuchterheid

Inlevingsvermogen, verbindend, vernieuwingsgericht en benaderbaar, dat zijn eigenschappen die de nieuwe burgemeester van Lochem moet hebben. Tijdens een extra raadsvergadering heeft de gemeenteraad de profielschets van de nieuwe burgemeester vastgesteld en overhandigd aan de commissaris van de Koning.