gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe sporthal in Ruurlo: onduidelijkheid versus snelheid

a19cc0dc507341ef3a2d7dfce132e4d6

De bouw van een nieuwe sporthal bij zwembad De Meene in Ruurlo was al een splijtzwam binnen de lokale gemeenschap, maar dreigt nu een waar hoofdpijndossier te worden. De gemeenteraad is verdeeld, mede over de onzekerheid of voetbalvereniging Vv Ruurlo op termijn ook bij De Meene terecht kan.

Domien Esselink |
“Stel het besluit uit, er is te veel onduidelijkheid”, stelt raadslid Andra Eisink-Weg van GroenLinks. “Ruurlo moet door, het heeft geen zin de discussie opnieuw over te doen. We kunnen niet vijftig jaar vooruit kijken”, zegt raadslid Theo Helmers (CDA). De gemeenteraad besloot ruim een jaar geleden om te onderzoeken of er een nieuwe sporthal bij De Meene kan worden gebouwd voor acht miljoen euro. Die drie zaaldelen tellende sporthal kost nu zestien miljoen euro als gevolg van stijgende bouw- en loonkosten. Dat bedrag is het college te gortig: op dat eisenpakket moet 3,5 miljoen euro worden bezuinigd.

Maar dan nog nemen verschillende fracties daar geen genoegen mee. Ze komen met meerdere argumenten: er moeten vier zaaldelen komen zoals de binnensportverenigingen willen, de kosten vallen hoger uit dan de begrote 12,5 miljoen euro, de factor tijd valt ruimer uit want er komen bezwaren op het herziene bestemmingsplan, én de eventuele verhuizing van de lokale voetbalvereniging kan een struikelblok worden.

Essenlandschap geschikt?
Vv Ruurlo wil op termijn wel verhuizen naar een nieuw sportpark bij De Meene, maar de hamvraag daarbij luidt: is het essenlandschap ter plekke geschikt om daar voetbalvelden aan te leggen? Voor raadslid Marcellino Kropman van de VVD is dat een voorwaarde om een besluit te kunnen nemen. Hij wil daar vóór 7 november een antwoord op, als de raad er eventueel een klap op moet geven.

Wethouder Arjen van Gijssel zegt die duidelijkheid niet te kunnen geven. De provincie moet beoordelen op er op het essenlandschap bij De Meene voetbalvelden kunnen worden gerealiseerd. “De provincie doet haar uiterste best dat voor 7 november te laten weten, maar zegt ook erg druk te zijn. Het is niet zeker of het ze lukt. Ik doe mijn uiterste best om het bij de provincie voor elkaar te krijgen, maar kan het niet toezeggen”, aldus de wethouder.

Traject van jaren
Hij wil er zelf niet zoveel druk op leggen. “Het is een traject van jaren. Voordat de vv Ruurlo overkomt gaat er tien jaar overheen en in die periode kun je het goed uitzoeken”, zegt Van Gijssel, doelend op de haalbaarheid van voetbalvelden op het essenlandschap. Het probleem zou het egaliseren van de grond zijn.

Op de constatering dat de onduidelijkheid een goed besluit in de weg staat kon wethouder Van Gijssel niet meer reageren, want de drie kwartier voor de oordeelsvormende sessie was voorbij. De tijd was op. Voorzitter Willy Erinkveld stelde dan ook voor om vóór 7 november nóg een extra oordeelsvormende sessie te houden waarbij de wethouder ruim de gelegenheid krijgt de raadsleden te overtuigen om de snelheid erin te houden en in te stemmen met een sporthal met drie zaaldelen bij De Meene. Ook als het nog niet duidelijk is of vv Ruurlo daar in de toekomst terecht kan.

Foto: Ineke Wijkamp

Lees ook

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.

Politie logo jas

Jongen in Doetinchem beroofd van insulinecontroller, politie zoekt getuigen

De politie zoekt getuigen van een wel hele laffe beroving in Doetinchem. Een jongen werd op zaterdag 23 mei door vier jongens beroofd van zijn telefoon en insulinecontroller.

b6cb83c7-fe6d-473a-be77-6bc8627ebe00

Weerboer Gerrit voorspelt een druilerig weekend met af en toe een zonnetje

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit het buitengebied van Silvolde voorspelt de weerboer een druilerig weekend waarin de zon steeds meer de overhand neemt.

112MisterwegBlur

Twee motorrijders gewond bij ongeval in Winterswijk

Bij een verkeersongeval op de Misterweg in het buitengebied van Winterswijk zijn vrijdagochtend twee motorrijders gewond geraakt. De weg is tijdelijk afgesloten voor hulpverlening en bergingswerkzaamheden.