gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe sporthal in Ruurlo: onduidelijkheid versus snelheid

a19cc0dc507341ef3a2d7dfce132e4d6.jpg

De bouw van een nieuwe sporthal bij zwembad De Meene in Ruurlo was al een splijtzwam binnen de lokale gemeenschap, maar dreigt nu een waar hoofdpijndossier te worden. De gemeenteraad is verdeeld, mede over de onzekerheid of voetbalvereniging Vv Ruurlo op termijn ook bij De Meene terecht kan.

Domien Esselink |
“Stel het besluit uit, er is te veel onduidelijkheid”, stelt raadslid Andra Eisink-Weg van GroenLinks. “Ruurlo moet door, het heeft geen zin de discussie opnieuw over te doen. We kunnen niet vijftig jaar vooruit kijken”, zegt raadslid Theo Helmers (CDA). De gemeenteraad besloot ruim een jaar geleden om te onderzoeken of er een nieuwe sporthal bij De Meene kan worden gebouwd voor acht miljoen euro. Die drie zaaldelen tellende sporthal kost nu zestien miljoen euro als gevolg van stijgende bouw- en loonkosten. Dat bedrag is het college te gortig: op dat eisenpakket moet 3,5 miljoen euro worden bezuinigd.

Maar dan nog nemen verschillende fracties daar geen genoegen mee. Ze komen met meerdere argumenten: er moeten vier zaaldelen komen zoals de binnensportverenigingen willen, de kosten vallen hoger uit dan de begrote 12,5 miljoen euro, de factor tijd valt ruimer uit want er komen bezwaren op het herziene bestemmingsplan, én de eventuele verhuizing van de lokale voetbalvereniging kan een struikelblok worden.

Essenlandschap geschikt?
Vv Ruurlo wil op termijn wel verhuizen naar een nieuw sportpark bij De Meene, maar de hamvraag daarbij luidt: is het essenlandschap ter plekke geschikt om daar voetbalvelden aan te leggen? Voor raadslid Marcellino Kropman van de VVD is dat een voorwaarde om een besluit te kunnen nemen. Hij wil daar vóór 7 november een antwoord op, als de raad er eventueel een klap op moet geven.

Wethouder Arjen van Gijssel zegt die duidelijkheid niet te kunnen geven. De provincie moet beoordelen op er op het essenlandschap bij De Meene voetbalvelden kunnen worden gerealiseerd. “De provincie doet haar uiterste best dat voor 7 november te laten weten, maar zegt ook erg druk te zijn. Het is niet zeker of het ze lukt. Ik doe mijn uiterste best om het bij de provincie voor elkaar te krijgen, maar kan het niet toezeggen”, aldus de wethouder.

Traject van jaren
Hij wil er zelf niet zoveel druk op leggen. “Het is een traject van jaren. Voordat de vv Ruurlo overkomt gaat er tien jaar overheen en in die periode kun je het goed uitzoeken”, zegt Van Gijssel, doelend op de haalbaarheid van voetbalvelden op het essenlandschap. Het probleem zou het egaliseren van de grond zijn.

Op de constatering dat de onduidelijkheid een goed besluit in de weg staat kon wethouder Van Gijssel niet meer reageren, want de drie kwartier voor de oordeelsvormende sessie was voorbij. De tijd was op. Voorzitter Willy Erinkveld stelde dan ook voor om vóór 7 november nóg een extra oordeelsvormende sessie te houden waarbij de wethouder ruim de gelegenheid krijgt de raadsleden te overtuigen om de snelheid erin te houden en in te stemmen met een sporthal met drie zaaldelen bij De Meene. Ook als het nog niet duidelijk is of vv Ruurlo daar in de toekomst terecht kan.

Foto: Ineke Wijkamp

Lees ook

04 slingeland ziekenhuis0.png

Slingeland Ziekenhuis Doetinchem vreest dat regionale zorg verdwijnt door strenge normen

Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten worden steeds vaker alleen nog uitgevoerd in ziekenhuizen die deze ingrepen vaak doen. Haalt een ziekenhuis de vastgestelde norm niet, dan mag het die zorg niet meer aanbieden. Ook niet als de kwaliteit van de zorg goed is. Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vreest dat regionale ziekenhuizen daardoor kwalitatieve zorg kunnen kwijtraken.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.30.36.jpeg

Dwars deur Zelhem in recordtijd uitverkocht: 'We waren stomverbaasd'

De editie van Dwars deur Zelhem op 8 mei is dit jaar in razendsnel tempo uitverkocht. Binnen vijftig minuten waren alle 800 startbewijzen verkocht, tot grote verbazing van de organisatie.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 19.59.39 (1).jpeg

Wielrenner gewond na val op kruising in Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval op de kruising van de Mekersweg met de Oude Winterswijkseweg in Lichtenvoorde is een wielrenner gewond geraakt. De fietser schrok mogelijk van een aantal auto’s en kwam hard ten val.

112dtcgeblurd..jpg

Geen gewonden bij botsing tussen automobilist en fietsers in Doetinchem

Bij een ongeval in Doetinchem zijn woensdagmiddag een automobilist en twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Hierbij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.