Ulft, Netherlands

Nieuwe plekken voor 'Levenslicht' in regio

Het deelbare Holocaustmonument 'Levenslicht' is zondagavond op meerdere plekken in de Achterhoek ontstoken. In Groenlo, Winterswijk en Aalten werd het lichtmonument, ter nagedachtenis aan de Joodse slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog, onthuld.
Regio8 | 27 januari 2020 12:24 | Aangepast op 27 januari 2020 12:24
In Groenlo werden de stenen door aanwezigen bij het monument gelegd en ontstak burgemeester Annette Bronsvoort het licht. Naast het neerleggen van stenen hebben aanwezigen ook oorlogsherinneringen van nabestaanden voorgelezen. Ook in Aalten en Winterswijk werden verhalen van de afgevoerde Joodse inwoners verteld. Het monument is in Aalten ontstoken op het Museumplein achter het Nationaal Onderduikmuseum, in Winterswijk gebeurde dit op het Mevr. Kuipers-Rietbergplein.

Eerder werd het Holocaustmonument al ontstoken in Borculo, Halle-Heide, Hummelo, Hengelo, Doetinchem, ’s-Heerenberg, Terborg. Ook in de aankomende tijd zal het ontwerp van kunstenaar Daan Roosegaarde nog op nieuwe plekken in de regio onthuld worden. Het monument in Groenlo wordt maandagavond opnieuw ontstoken en dinsdagavond wordt 'Levenslicht' tussen de Markthal en Zorgcentrum Meulenvelden in Didam geplaatst.

Foto: REGIO8

Lees ook

Tropisch begin van de zomer in de Achterhoek: “Het wordt bakken en braden”

De astronomische zomer is zaterdag officieel begonnen en dat merken inwoners van de Achterhoek gelij...

Vermiste miereneter tamandua teruggevonden in Eibergen: ‘Ze liep vrijwillig de kist in’

De vermiste boom-miereneter, tamandua, die vorige week ontsnapte uit haar verblijf in Hof van Eckber...

Minder maaien en vegen in Winterswijk? Plannen liggen klaar, maar duidelijkheid laat op zich wachten

Gras dat net iets langer blijft staan. Onkruid op stoepen dat niet meteen wordt weggehaald. En missc...

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Bestuurder komt met de schrik vrij na eenzijdig ongeval in Eibergen

Een automobilist is donderdagavond met de schrik vrijgekomen na een eenzijdig ongeval nabij Eibergen...

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...