gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe burgemeester Oude IJsselstreek

ed68718ccca381bb10d298c76f135beb.jpg
Redactie REGIO8 |
"Daar ben ik echt ontzettend blij en vereerd mee", aldus Van Dijk in een eerste reactie tegenover REGIO8. "Trots ook dat ik dat mag gaan doen. Het is terugkeren naar mijn roots, letterlijk en figuurlijk. Ik ben bestuurder geweest in de Achterhoek en ik ben ook lokaal bestuurder geweest. En bij beiden ligt toch echt mijn hart. Dat ik daar naar terug mag keren vind ik een enorm voorrecht en heel erg mooi. Ik heb enorm veel zin om dat te gaan doen."

Van Dijk werd gekozen door de vertrouwenscommissie uit 23 sollicitanten. Tijdens de openbare raadsvergadering in de DRU Cultuurfabriek liet de gemeenteraad weten dat hij aan de minister van Binnenlandse Zaken en Koningsrelaties zal worden voorgedragen als kandidaat. Hij neemt bij de officiële benoeming de ambtsketting over van Steven de Vreeze, die ruim een jaar als waarnemend burgemeester heeft gediend. Otwin van Dijk is momenteel Tweede Kamerlid voor de PvdA. 


Lees ook

vvvgra.jpg

De Graafschap geeft zege in blessuretijd uit handen bij VVV

De Graafschap is zaterdag niet verder gekomen dan een 3-3-gelijkspel bij laagvlieger VVV in Venlo. Na de officiële speeltijd stonden de Superboeren nog met 1-3 voor, maar die stand werd in de blessuretijd compleet weggegeven.

brug.png

Nettelhorsterbrug in Lochem geopend: maandag pas open voor verkeer

De Nettelhorsterbrug in Lochem is zaterdagmiddag officieel geopend. Veel inwoners kwamen een kijkje nemen en konden meteen zelf de brug op lopen. Ook werd tijdens de opening kort stilgestaan bij de twee personen die om het leven kwamen tijdens het bouwen van de brug.

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.