gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe bewegwijzering in stad Doetinchem

73d2acd4792714e6a980afc0596a122e
Redactie REGIO8 |

"Mensen zijn niet zo geïnteresseerd in hoeveel kilometers iets is, maar hoe lang ze ermee bezig zijn om er te komen", vertelt wethouder Peter Drenth over de totstandkoming van de nieuwe borden. Daarnaast was het volgens Drenth hoog tijd dat de bewegwijzering werd vernieuwd: "Er wordt nu naar de goede plekken verwezen, want er zijn nogal wat instellingen verhuisd de afgelopen jaren." Inmiddels zijn de eerste van de in totaal 26 nieuwe bewegwijzeringsborden geplaatst in en om het Doetinchemse stadscentrum.

Sportservice Doetinchem was verantwoordelijk voor de looptijden die staan vermeld op de borden. "Soms denken mensen dat iets te ver is", vertelt Madelon Nolsen van de Sportservice. "Maar door het aantal minuten weet je hoe lang je er exact over doet." De afstand van het Simonsplein tot station Doetinchem is volgens de nieuwe bewegwijzering veertien minuten. "Dat is een mooie afstand", vindt Nolsen. "Willen we de norm voor bewegen halen, dan is het heel goed dat je op een dag naar het station heen en terug wandelt."

Foto: REGIO8

Lees ook

Han feliciteert Joost

Nog zes jaar erbij ‘Joost mag het weten’

De bijna altijd stoïcijnse Joost van Oostrum wordt tijdens zijn speech emotioneel als hij zijn vrouw, kinderen en ‘ma’ benoemt en dank zegt voor alle steun en inspiratie tijdens de afgelopen twaalf jaar als burgemeester. Zijn dierbare gezin waar hij nog extra zes jaar op zal leunen, want hij is dinsdag beëdigd voor een derde ambtsterrein.

lisanne2.jpg (1)

Tien jaar cel en tbs geëist tegen Ulftenaar voor doden van Lisanne

Tegen de 26-jarige Christiaan uit Ulft is dinsdag tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist. Christiaan stak twee jaar geleden de toen 23-jarige Lisanne dood in haar eigen huis.

112Corle

Fietsster gewond na aanrijding met scootmobiel bij Corle

Een fietsster is dinsdagavond gewond geraakt na een botsing met een man in een scootmobiel op een fietspad in het Winterswijkse buurtschap Corle. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.

Ton Koenderink

Ton Koenderink met nipte meerderheid benoemd tot wethouder in Berkelland

Ton Koenderink is met een nipte meerderheid van de gemeenteraad benoemd tot wethouder in de gemeente Berkelland. De stemming viel met 13 voor en 11 tegen in het voordeel uit van het omstreden raadslid van Samen voor Berkelland.

04 Politie0

Politie onderzoekt geweldsincident bij station in Gaanderen

De politie is een onderzoek gestart naar een geweldsincident van zaterdagavond bij het station in Gaanderen. Bij het incident raakte een minderjarig iemand gewond. Niet veel later werden twee minderjarige verdachten aangehouden.

TinyHouse20

Leerlingen uit Neede timmeren nieuw onderdak voor docent: 'Niet iets wat je alle dagen doet'

Leerlingen van het Assink Lyceum uit Neede hebben de afgelopen jaren gewerkt aan een wel heel bijzonder project. Tijdens het vak bouwkunde werkten ze aan een nieuwe woning voor docent Erwin Beumer. Na vele van lesuren passen, meten, zagen en timmeren is het nieuwe onderkomen opgeleverd in de vorm van een tiny house.