gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe bewegwijzering in stad Doetinchem

73d2acd4792714e6a980afc0596a122e.jpg
Redactie REGIO8 |

"Mensen zijn niet zo geïnteresseerd in hoeveel kilometers iets is, maar hoe lang ze ermee bezig zijn om er te komen", vertelt wethouder Peter Drenth over de totstandkoming van de nieuwe borden. Daarnaast was het volgens Drenth hoog tijd dat de bewegwijzering werd vernieuwd: "Er wordt nu naar de goede plekken verwezen, want er zijn nogal wat instellingen verhuisd de afgelopen jaren." Inmiddels zijn de eerste van de in totaal 26 nieuwe bewegwijzeringsborden geplaatst in en om het Doetinchemse stadscentrum.

Sportservice Doetinchem was verantwoordelijk voor de looptijden die staan vermeld op de borden. "Soms denken mensen dat iets te ver is", vertelt Madelon Nolsen van de Sportservice. "Maar door het aantal minuten weet je hoe lang je er exact over doet." De afstand van het Simonsplein tot station Doetinchem is volgens de nieuwe bewegwijzering veertien minuten. "Dat is een mooie afstand", vindt Nolsen. "Willen we de norm voor bewegen halen, dan is het heel goed dat je op een dag naar het station heen en terug wandelt."

Foto: REGIO8

Lees ook

04 slingeland ziekenhuis0.png

Slingeland Ziekenhuis Doetinchem vreest dat regionale zorg verdwijnt door strenge normen

Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten worden steeds vaker alleen nog uitgevoerd in ziekenhuizen die deze ingrepen vaak doen. Haalt een ziekenhuis de vastgestelde norm niet, dan mag het die zorg niet meer aanbieden. Ook niet als de kwaliteit van de zorg goed is. Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vreest dat regionale ziekenhuizen daardoor kwalitatieve zorg kunnen kwijtraken.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.30.36.jpeg

Dwars deur Zelhem in recordtijd uitverkocht: 'We waren stomverbaasd'

De editie van Dwars deur Zelhem op 8 mei is dit jaar in razendsnel tempo uitverkocht. Binnen vijftig minuten waren alle 800 startbewijzen verkocht, tot grote verbazing van de organisatie.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 19.59.39 (1).jpeg

Wielrenner gewond na val op kruising in Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval op de kruising van de Mekersweg met de Oude Winterswijkseweg in Lichtenvoorde is een wielrenner gewond geraakt. De fietser schrok mogelijk van een aantal auto’s en kwam hard ten val.

112dtcgeblurd..jpg

Geen gewonden bij botsing tussen automobilist en fietsers in Doetinchem

Bij een ongeval in Doetinchem zijn woensdagmiddag een automobilist en twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Hierbij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.