gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuw uiterlijk voor terrein Akkermansweide

4b30860973884757a554854bc71495cd.jpg
Redactie REGIO8 |
“Het Oude IJsselstreek-gedeelte van dit bedrijventerrein was een verouderd bedrijventerrein”, vertelt wethouder Jos Sluiter van Oude IJsselstreek. Aanvankelijk wilde de gemeente het terrein gebruiken voor woningbouw. “Maar dat is niet doorgegaan”, aldus Sluiter. “Vervolgens hebben we samen met Doetinchem en in samenwerking met twee andere Achterhoekse gemeenten en de provincie, een budget gevonden om dit terrein te revitaliseren”, stelt Sluiter. Het hele project heeft in totaal zo’n drie jaar geduurd en heeft circa 7,5 miljoen euro gekost. “Alles in de openbare ruimte is aangepast”, laat Peter Drenth, wethouder van Doetinchem, weten. Het groen, de riolering, de straatverlichting, het asfalt en de stoepen zijn hierbij grondig onder handen genomen. 

Bij de bedrijventerreinen zijn twee lantaarns geplaatst die naar elkaar toe buigen. Deze staan symbool voor verbondenheid en de samenwerking tussen beide Akkermansweides. “De blauwe paal is de kleur van de gemeente Doetinchem die richting Terborg in Oude IJsselstreek buigt”, aldus een positieve wethouder Drenth. “Groen is de kleur van Oude IJsselstreek en deze paal buigt over de gemeentegrens richting Gaanderen. Het geeft symbolisch aan dat het niet uitmaakt aan welke kant van de grens je zit, maar dat we in de Achterhoek stevig en sterk staan.”

Foto: REGIO8

Lees ook

GemeentehuisLochem.jpeg

145 extra asielzoekers wonen al in Lochemse opvang aan Ampsenseweg

Het azc in Lochem heeft sinds begin deze maand 145 nieuwe bewoners. De gemeente kreeg te horen dat ze de asielzoekers versneld moesten opvangen door de landelijke tekorten aan opvangplekken.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593.jpg

Nieuw onderzoek naar verdachte van dood Lisanne (23) is klaar

Het nieuwe onderzoek naar de man die bekend heeft dat hij de 23-jarige Lisanne uit Hoog-Keppel heeft gedood, is klaar. Dat betekent dat de inhoudelijke behandeling van de strafzaak eind juni ook echt door kan gaan. Verdachte Christiaan (26) uit Ulft staat dan terecht voor het doodsteken van de jonge vrouw.

AanhoudingExplosies.jpg

Woningdoorzoeking Doetinchem vanwege onderzoek naar explosies coffeeshop

De woningdoorzoeking op 21 april aan de Themansstraat in Doetinchem hield verband met het lopende onderzoek naar de explosies bij Coffeeshop Magic, zo laat de politie woensdag weten. Tijdens de doorzoeking werd onder meer een explosief aangetroffen en in beslag genomen.

Voetbalteam Varsselder.jpg

Van Varsselder naar Hamburg: voetballers GWVV 4 spelen ‘interland’ in Duitsland

Als de meeste mensen zich vrijdagochtend nog eens omdraaien, staat de selectie van GWVV 4 uit Varsselder-Veldhunten in al vroegte klaar voor vertrek. Om 04.00 uur worden de spelers uitgezwaaid en vertrekken ze Hamburg. Daar wacht op zaterdag 30 mei een bijzondere voetbalwedstrijd tegen Rahlstedter SC 2 Ü50.

Gehaktbal50.jpg

Gehaktballencompetitie in Neede: Wie mag er een jaar lang opscheppen over zijn ballen?

Wie mag zich een jaar lang de beste ballenbakker noemen? Daar draaide het dit pinksterweekend om bij de gehakballencompetitie van Café Vally’s, in Neede. Zeventien deelnemers streden om die felbegeerde eerste plek. ”Smaak en textuur. Dat is uiteindelijk gewoon wat een bal, een bal maakt”, aldus de jury.

Wethouder Ria Leliveld+Gemeentehuis.jpg

Berkelland pakt paden met staalslakken definitief aan

Berkelland gaat de verhardingslagen met staalslakken op vier paden in Neede definitief vervangen. De Pad in ’t Kooweiden, Bennekerpad, Brakelpad en Laantje van Osterhaus worden gesaneerd en gereconstrueerd. De totale kosten bedragen 800.000 euro.