gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuw uiterlijk voor terrein Akkermansweide

4b30860973884757a554854bc71495cd.jpg
Redactie REGIO8 |
“Het Oude IJsselstreek-gedeelte van dit bedrijventerrein was een verouderd bedrijventerrein”, vertelt wethouder Jos Sluiter van Oude IJsselstreek. Aanvankelijk wilde de gemeente het terrein gebruiken voor woningbouw. “Maar dat is niet doorgegaan”, aldus Sluiter. “Vervolgens hebben we samen met Doetinchem en in samenwerking met twee andere Achterhoekse gemeenten en de provincie, een budget gevonden om dit terrein te revitaliseren”, stelt Sluiter. Het hele project heeft in totaal zo’n drie jaar geduurd en heeft circa 7,5 miljoen euro gekost. “Alles in de openbare ruimte is aangepast”, laat Peter Drenth, wethouder van Doetinchem, weten. Het groen, de riolering, de straatverlichting, het asfalt en de stoepen zijn hierbij grondig onder handen genomen. 

Bij de bedrijventerreinen zijn twee lantaarns geplaatst die naar elkaar toe buigen. Deze staan symbool voor verbondenheid en de samenwerking tussen beide Akkermansweides. “De blauwe paal is de kleur van de gemeente Doetinchem die richting Terborg in Oude IJsselstreek buigt”, aldus een positieve wethouder Drenth. “Groen is de kleur van Oude IJsselstreek en deze paal buigt over de gemeentegrens richting Gaanderen. Het geeft symbolisch aan dat het niet uitmaakt aan welke kant van de grens je zit, maar dat we in de Achterhoek stevig en sterk staan.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-28 at 21.21.50.jpeg

De Graafschap boekt belangrijke zege bij Willem II

De Graafschap heeft zaterdagavond een belangrijke 0-2 zege geboekt in de strijd om plaats drie en vier in de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Willem II speelden de Doetinchemmers was de ploeg uiterst effectief en speelde het een volwassen wedstrijd. Door doelpunten van El Allachi en Simons hebben de Doetinchemmers plaats drie opnieuw in handen.

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.