gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuw uiterlijk voor terrein Akkermansweide

4b30860973884757a554854bc71495cd
Redactie REGIO8 |
“Het Oude IJsselstreek-gedeelte van dit bedrijventerrein was een verouderd bedrijventerrein”, vertelt wethouder Jos Sluiter van Oude IJsselstreek. Aanvankelijk wilde de gemeente het terrein gebruiken voor woningbouw. “Maar dat is niet doorgegaan”, aldus Sluiter. “Vervolgens hebben we samen met Doetinchem en in samenwerking met twee andere Achterhoekse gemeenten en de provincie, een budget gevonden om dit terrein te revitaliseren”, stelt Sluiter. Het hele project heeft in totaal zo’n drie jaar geduurd en heeft circa 7,5 miljoen euro gekost. “Alles in de openbare ruimte is aangepast”, laat Peter Drenth, wethouder van Doetinchem, weten. Het groen, de riolering, de straatverlichting, het asfalt en de stoepen zijn hierbij grondig onder handen genomen. 

Bij de bedrijventerreinen zijn twee lantaarns geplaatst die naar elkaar toe buigen. Deze staan symbool voor verbondenheid en de samenwerking tussen beide Akkermansweides. “De blauwe paal is de kleur van de gemeente Doetinchem die richting Terborg in Oude IJsselstreek buigt”, aldus een positieve wethouder Drenth. “Groen is de kleur van Oude IJsselstreek en deze paal buigt over de gemeentegrens richting Gaanderen. Het geeft symbolisch aan dat het niet uitmaakt aan welke kant van de grens je zit, maar dat we in de Achterhoek stevig en sterk staan.”

Foto: REGIO8

Lees ook

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand, nadat vier jongeren daar met vuur aan het spelen waren. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.