gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuw uiterlijk voor terrein Akkermansweide

4b30860973884757a554854bc71495cd
Redactie REGIO8 |
“Het Oude IJsselstreek-gedeelte van dit bedrijventerrein was een verouderd bedrijventerrein”, vertelt wethouder Jos Sluiter van Oude IJsselstreek. Aanvankelijk wilde de gemeente het terrein gebruiken voor woningbouw. “Maar dat is niet doorgegaan”, aldus Sluiter. “Vervolgens hebben we samen met Doetinchem en in samenwerking met twee andere Achterhoekse gemeenten en de provincie, een budget gevonden om dit terrein te revitaliseren”, stelt Sluiter. Het hele project heeft in totaal zo’n drie jaar geduurd en heeft circa 7,5 miljoen euro gekost. “Alles in de openbare ruimte is aangepast”, laat Peter Drenth, wethouder van Doetinchem, weten. Het groen, de riolering, de straatverlichting, het asfalt en de stoepen zijn hierbij grondig onder handen genomen. 

Bij de bedrijventerreinen zijn twee lantaarns geplaatst die naar elkaar toe buigen. Deze staan symbool voor verbondenheid en de samenwerking tussen beide Akkermansweides. “De blauwe paal is de kleur van de gemeente Doetinchem die richting Terborg in Oude IJsselstreek buigt”, aldus een positieve wethouder Drenth. “Groen is de kleur van Oude IJsselstreek en deze paal buigt over de gemeentegrens richting Gaanderen. Het geeft symbolisch aan dat het niet uitmaakt aan welke kant van de grens je zit, maar dat we in de Achterhoek stevig en sterk staan.”

Foto: REGIO8

Lees ook

BrandBeltrum

Brandweer blust brandend afval op akker in Beltrum

De brandweer heeft maandag een beginnende brand op een akker in Beltrum weten te blussen. Er is een onderzoek gestart naar de oorzaak.

FayeWissing0

Faye (16) uit Braamt is Miss Teenager Netherlands: ‘Had dit echt niet verwacht’

De 16-jarige Faye Wissing uit Braamt mag zich het komende jaar Miss Teenager Netherlands noemen. Ze won in Veenendaal de grote finale en eindigde als nummer één van zo’n vierhonderd aanmeldingen. Toen ze te horen kreeg dat ze had gewonnen, wist ze niet wat haar overkwam.

lichtenvoorde112

Automobilist gewond bij eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde is een persoon gewond geraakt. De automobilist kwam in de berm terecht waardoor hij onder andere een boom ramde.

Snelle

Deze artiesten treden op bij Thuis Bij Snelle Festival

Guus Meeuwis, Kraantje Pappie en Miss Montreal treden volgend jaar op in recreatiegebied Bussloo tijdens het Thuis Bij Snelle Festival. Het is de tweede editie van het eendaagse festival van de Gorsselse artiest Snelle.

JETTEN

VNG Jaarcongres strijkt neer in de Achterhoek: ‘Geweldig voor de hele regio’

De Achterhoek is dit jaar het decor van het jaarlijkse VNG-congres. Duizenden bestuurders uit het hele land komen twee dagen samen om te netwerken en belangrijke thema’s te bespreken. Onder hen zijn koningin Máxima en minister-president Rob Jetten. Zij werden ontvangen met typisch Achterhoekse tradities, met onder meer een fanfare, de Slag om Grolle en het bloemencorso.

Neede Parallelweg 90 Oekraïners

Inspreekster na benoeming nieuwe wethouder asielopvang: ‘Top! Aan het werk nu. Gefeliciteerd.’

De inspreekster tegen de komst van een opvang voor ontheemde Oekraïners in Neede feliciteerde de nieuwe wethouder Erwin Versteeg op site van Nieuws uit Berkelland na diens benoeming. ‘Top! Aan het werk nu. Gefeliciteerd.’, aldus Claudia Eikelboom-Steinhoff.