Ulft, Nederland
Terug

'Nieuw' plein in Doetinchem krijgt de vorm van bloem

c6c862575e9a30fa074139d56224b37f.jpg

Dichtbij de binnenstad van Doetinchem komt het nieuwe 'Mispelplein'. Aannemer Dostal uit Vorden begint dinsdag met de werkzaamheden tussen de Wijnbergseweg/ Dichterseweg en de fietsbrug.

Serena Speet |
"Het plein krijgt de vorm van een Mispelbloem", aldus gemeente Doetinchem. "Op dit plein komt een kunstwerk met gietijzeren tegels." Elk 'bloemblad' krijgt volgens de gemeente een eigen functie: "Zo bestaat één bloemblad uit een fietsenstalling, een ander is het openbaar toilet en weer een ander is een terrasvlonder." De laatste twee bloembladen zijn groen en ecologisch, ook komt er een drinkwaterpunt. De eerste fase van de werkzaamheden beginnen dinsdag. Naar verwachting zijn beide fases eind januari 2023 afgerond.

Fietsers en voetgangers kunnen gebruik blijven maken van de brug, wel zullen met name fietsers hinder ervaren. "Tijdens een aantal werkzaamheden zullen zij moeten afstappen", waarschuwt de gemeente. In de tweede fase wordt de fietsoversteek naar de fietsbrug aangepast. "Hierbij halen we de scherpe bocht uit het fietspad", laat de gemeente weten. "Omdat het fietspad de rijbaan kruist, moeten we de Wijnbergseweg/Dichterseweg ter hoogte van de fietsbrug tijdelijk afsluiten. Er komt een omleiding voor gemotoriseerd verkeer."

Foto: Gemeente Doetinchem

Lees ook

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.

RamadanMoskee20.jpg

Ramadan van start bij Doetinchemse moskee: 'Het is een maand van reflecteren'

Voor moslims over de hele wereld is de ramadan is begonnen. Zo ook voor de bezoekers van de Merkez Moskee in Doetinchem, waar de heilige maand werd afgetrapt met een gebed. In deze maand is eten, drinken, roken, seks en zondig gedrag niet toegestaan tussen zonsopkomst en zonsondergang.

rechtbankZutphen.jpg

68-jarige Doetinchemmer veroordeeld voor misbruiken van verstandelijk beperkte vrouw

Een 68-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar voor het jarenlang seksueel misbruiken van een vrouw met een verstandelijke beperking. Daarnaast had hij kinder- en dierenporno in bezit. Van de straf is één jaar voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar.

SnackbarHeino20.jpg

Tientallen boetes uitgedeeld na negeren eenrichtingsweg grens Beek

In totaal zijn er al tientallen boetes uitgedeeld op de Eltenseweg in Beek aan automobilisten die de eenrichtingsweg negeren. De maatregel is sinds vorige week woensdag van kracht om het sluipverkeer te weren. De gemeente Montferland geeft aan dat op basis van de herkomst van de bekeurden, het lijkt alsof het sluipverkeer geweerd wordt.

JanMeijerKelnerOverleden.jpg

Achterhoekse kelner Jan Meijer overleden

De bekende en geliefde Achterhoekse kelner Jan Meijer (75) is woensdag overleden. Een emotionele oproep van zijn dochter Annika om foto’s, herinneringen of andere verhalen over haar vader te delen ging vorige maand viraal op Facebook. Meijer was bang om vergeten te worden, het tegendeel blijkt waar.

WhatsApp Image 2026-02-18 at 23.36.11.jpeg

Auto belandt in de sloot bij Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde belandde woensdagavond een bestuurster met haar auto op de kop in de sloot. Het ongeval gebeurde in het buitengebied op de Poelhuttersslatdijk.