gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuw Alpenrestaurant tussen de weilanden

eb45c6a71f24d4a7f429a49815fa1239
Redactie REGIO8 |

“Helemaal klaar is een groot woord”, aldus eigenaresse Ingrid Knol uit Halle. “We kunnen koken en serveren, maar er zijn nog wel kinderziektes.” Woensdagmorgen was het restaurant aan de Diepengoorsestraat voor het eerst geopend en de fietsgroepjes wisten de Taverne al snel te vinden. Terwijl de menukaarten nog in elkaar werden gezet en het kassasysteem werd getest, was chefkok en mede-eigenaar Jeroen Dimmendaal al bezig met de voorbereidingen in de keuken. “Het is een keuken met Alpenspecialiteiten. Het is een mix uit de Alpenlanden, vooral Zwitserland en Oostenrijk”, aldus Dimmendaal. “Het gaat om het pure eten, het eten met een verhaal.” De producten haalt de kok waar mogelijk uit de regio. “We hebben een aardappelboer uit Zelhem, een champignonkweker uit Zelhem en we halen onze vis uit Heelweg.”

Jeroen verruilde zijn plek in de keuken bij Paddy’s in het centrum van Doetinchem, voor een restaurant met uitzicht op de weilanden van IJzevoorde. Een locatie die bewust is gekozen door het koppel. “Een bergrestaurant zit ook in the middle of nowhere. Het is eigenlijk per toeval dat we hier langskwamen.” Het pand van voormalig Taverne IJzevoorde stond al een poos te koop. “We wisten al heel lang dat we dit wilden aankopen”, zegt Ingrid. “We waren binnen en vonden dit perfect voor hetgeen wat wij wilden.” Het oude pand is inmiddels omgetoverd tot een restaurant in Tirolersferen, met koebellen, serveersters in Dirndl en een Stammtisch. “Het is eenvoudig, simpel en puur. Het is wat het is”, besluit Ingrid.

Foto: REGIO8

Lees ook

Bergkaplmotoren

Motoren vliegen over Bargkapel in Megatent: ‘Ons hoogtepunt’

Vliegende motoren over het podium in de Megatent bij dikke rock, dat is een gegeven. Maar diezelfde motoren die over een grote blaaskapel vliegen terwijl de tirolerdeuntjes door de tent schallen? De Barchemse Bargkapel had de primeur. “Ik voelde de modder in mijn nek tijdens het blazen.”

WhatsApp Image 2026-07-18 at 13.50.01

LIVEBLOG | Zwarte Cross zaterdag

De derde dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

stunt0

Megakatapultsprong Zwarte Cross geschrapt na tweede vlucht

De megakatapultsprong over de Megatent op de Zwarte Cross is voor de laatste twee festivaldagen geschrapt. De tweede stuntman, die vrijdagavond de sprong waagde raakte ook gewond. Laurent Arrabito brak bij de landing op het valkussen zijn enkel.

WhatsApp Image 2026-07-17 at 16.52.51 (1)

De Graafschap verliest oefenpot met 3-6 van Telstar

De Graafschap heeft het oefenduel tegen eredivisionist Telstar vrijdagmiddag verloren. Op sportpark De Greune in Haaksbergen werd het na 105 minuten voetbal 3-6.

bromfietsklasse01

LIVEBLOG | Zwarte Cross vrijdag

De tweede dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt ideaal festivalweer vanaf de Zwarte Cross

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf de Zwarte Cross in Lichtenvoorde voorspelt de weerboer ideaal festivalweer.