gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuw Alpenrestaurant tussen de weilanden

eb45c6a71f24d4a7f429a49815fa1239.jpg
Redactie REGIO8 |

“Helemaal klaar is een groot woord”, aldus eigenaresse Ingrid Knol uit Halle. “We kunnen koken en serveren, maar er zijn nog wel kinderziektes.” Woensdagmorgen was het restaurant aan de Diepengoorsestraat voor het eerst geopend en de fietsgroepjes wisten de Taverne al snel te vinden. Terwijl de menukaarten nog in elkaar werden gezet en het kassasysteem werd getest, was chefkok en mede-eigenaar Jeroen Dimmendaal al bezig met de voorbereidingen in de keuken. “Het is een keuken met Alpenspecialiteiten. Het is een mix uit de Alpenlanden, vooral Zwitserland en Oostenrijk”, aldus Dimmendaal. “Het gaat om het pure eten, het eten met een verhaal.” De producten haalt de kok waar mogelijk uit de regio. “We hebben een aardappelboer uit Zelhem, een champignonkweker uit Zelhem en we halen onze vis uit Heelweg.”

Jeroen verruilde zijn plek in de keuken bij Paddy’s in het centrum van Doetinchem, voor een restaurant met uitzicht op de weilanden van IJzevoorde. Een locatie die bewust is gekozen door het koppel. “Een bergrestaurant zit ook in the middle of nowhere. Het is eigenlijk per toeval dat we hier langskwamen.” Het pand van voormalig Taverne IJzevoorde stond al een poos te koop. “We wisten al heel lang dat we dit wilden aankopen”, zegt Ingrid. “We waren binnen en vonden dit perfect voor hetgeen wat wij wilden.” Het oude pand is inmiddels omgetoverd tot een restaurant in Tirolersferen, met koebellen, serveersters in Dirndl en een Stammtisch. “Het is eenvoudig, simpel en puur. Het is wat het is”, besluit Ingrid.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-01 at 16.21.12.jpeg

Flinke ravage bij ongeval op de Zelhemseweg in Halle

Bij een botsing op de Zelhemseweg in Halle is maandagmiddag een flinke ravage ontstaan. Een auto kwam door onbekende reden op de verkeerde weghelft terecht, met botsing als gevolg.

Schermafbeelding 2026-06-01 162301.png

Flinke schade door waterballon op voorruit in Doetinchem, politie zoekt jonge dader

Een op het eerste oog onschuldige waterballon die richting een auto werd gegooid op de Liemersweg in Wehl, heeft maandagmiddag voor onverwacht veel schade gezorgd. De politie is daarom op zoek naar de jongen die de ballon heeft gegooid.

AZCDidam0.png

Gemeenteraad dwingt college Montferland tot pas op de plaats rond azc

De gemeente Montferland maakt een pas op de plaats in de opvang van vluchtelingen. Eerder werd er nog een plan gedeeld waarin duidelijk werd dat de gemeente één azc voor 250 mensen wilde openen. Dit gaat nu (alweer) terug naar de tekentafel.

DonutFestival0.jpg

Geen barricades, maar plantenstekjes en praattafels: hoe de Achterhoek oefent met de donuteconomie

In de Toltuin in Beltrum klonk zondag geen protestleus en wapperden geen spandoeken. Het Donutfestival koos voor een andere toon: marktkraampjes met herbruikbare kleding, plantenstekjes en producten uit gemeenschappelijke moestuinen, en tafels waar bezoekers met koffie of vlierbloesemwater met elkaar in gesprek gingen.

WhatsApp Image 2026-05-31 at 18.15.11.jpeg

Na MS-diagnose van Sam (24) komt vriendinnengroep in actie: meer dan 8.500 euro opgehaald

Wat begon als een idee van een hechte vriendinnengroep, groeide uit tot een actie die veel meer losmaakte dan alleen sportieve prestaties. Tijdens de Quintusloop in Hengelo kwamen zondag tientallen mensen in actie onder de naam ‘F*CK MS’ om geld op te halen voor onderzoek naar multiple sclerose (MS) en om hun vriendin Sam van Til een hart onder de riem te steken, en dat is gelukt. Er is meer dan 8500 euro opgehaald.

Op volle kracht passeert de Berkel de stuw onder aan de Berkelmühle in Stadtlohn. Rechtsboven het beeld van Die Badende. Foto Sander Grootendorst.jpg

Extreme bui kan tussen Borculo en Lochem tot grootschalige overstromingen leiden

Het stroomgebied van de Berkel dwingt Nederland en Duitsland tot intensieve samenwerking. Klimaatproblemen houden immers niet op bij de grens. Hoewel de Berkel aan Duitse kant nog maar een klein riviertje is, vormt het hele stroomgebied een duidelijk kader voor gezamenlijke maatregelen. Volgens de betrokken bestuurders kan die samenwerking zelfs als voorbeeld dienen voor de rest van Europa.