gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuw Alpenrestaurant tussen de weilanden

eb45c6a71f24d4a7f429a49815fa1239.jpg
Redactie REGIO8 |

“Helemaal klaar is een groot woord”, aldus eigenaresse Ingrid Knol uit Halle. “We kunnen koken en serveren, maar er zijn nog wel kinderziektes.” Woensdagmorgen was het restaurant aan de Diepengoorsestraat voor het eerst geopend en de fietsgroepjes wisten de Taverne al snel te vinden. Terwijl de menukaarten nog in elkaar werden gezet en het kassasysteem werd getest, was chefkok en mede-eigenaar Jeroen Dimmendaal al bezig met de voorbereidingen in de keuken. “Het is een keuken met Alpenspecialiteiten. Het is een mix uit de Alpenlanden, vooral Zwitserland en Oostenrijk”, aldus Dimmendaal. “Het gaat om het pure eten, het eten met een verhaal.” De producten haalt de kok waar mogelijk uit de regio. “We hebben een aardappelboer uit Zelhem, een champignonkweker uit Zelhem en we halen onze vis uit Heelweg.”

Jeroen verruilde zijn plek in de keuken bij Paddy’s in het centrum van Doetinchem, voor een restaurant met uitzicht op de weilanden van IJzevoorde. Een locatie die bewust is gekozen door het koppel. “Een bergrestaurant zit ook in the middle of nowhere. Het is eigenlijk per toeval dat we hier langskwamen.” Het pand van voormalig Taverne IJzevoorde stond al een poos te koop. “We wisten al heel lang dat we dit wilden aankopen”, zegt Ingrid. “We waren binnen en vonden dit perfect voor hetgeen wat wij wilden.” Het oude pand is inmiddels omgetoverd tot een restaurant in Tirolersferen, met koebellen, serveersters in Dirndl en een Stammtisch. “Het is eenvoudig, simpel en puur. Het is wat het is”, besluit Ingrid.

Foto: REGIO8

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Lochem wil ouderenzorg en wonen op elkaar afstemmen

De gemeente Lochem wil binnenkort aan de slag met plannen om wonen en zorg beter op elkaar af te stemmen. Ouderen staan daarbij centraal. Het doel is dat inwoners zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen, met voldoende passende woningen en goede zorgmogelijkheden.

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.