gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Netterdens project wint Kern met Pit prijs

8582550b46bd70bd343270778ebecf82
Redactie REGIO8 |

"Voor de VLN is dat enorm belangrijk omdat je dan erkenning krijgt voor waar je mee bezig bent", aldus voorzitter Johan Küster. Ook de basisschool is erg blij met de prijs. "We vinden het een hele eer dat we deze erkenning hebben gekregen", aldus directrice Sandra Giesen. "De samenwerking met VLN heeft dus geresulteerd dat we Duitse les geven op school. We zijn heel blij dat dit gewaardeerd wordt." De hoofdprijs is volgens Küster echter de ontwikkeling die de kinderen maken door de Duitse les. Küster: "Als je ziet dat sommige kinderen in een winkel ook proberen een Duits woordje te doen, dan geeft dat voldoening. Ook toen de burgemeester van Emmerich hier kwam en voorleest in het Duits, dat de kinderen zeggen 'we begrijpen het een beetje'. Daar gaat het om."

Ook de ouders van de leerlingen zien volgens Giesen in dat dit hun kinderen verder helpt in de toekomst. "Omdat we aan de grens wonen verrijkt dat hun leefgebied en is dat gewoon een meerwaarde voor de kinderen", aldus de directrice. Zij denkt dan ook dat dit project een voorbeeld kan zijn voor andere basisscholen die in grensgebieden gevestigd zijn. "We zien dat de kinderen een bepaalde schroom niet meer hebben en de aansluiting op het voortgezet onderwijs zal veel beter zijn. Dit zal voor ieder kind, sowieso aan de grensstreek, goed zijn."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-25 at 16.52.05

Eenzijdig ongeval bij afrit A18 bij Didam, bestuurder meegenomen naar ziekenhuis

Door een eenzijdig ongeval met een auto op de Bievankweg bij Didam is donderdagmiddag een flinke verkeershinder ontstaan. De bestuurder van het voertuig werd mogelijk onwel en is meegenomen naar het ziekenhuis.

Zon0

KNMI geeft weeralarm af vanwege extreme hitte: code rood in Achterhoek

Het KNMI heeft vanaf donderdagnacht 00.00 uur tot en met vrijdagavond 23.00 uur code rood afgegeven voor acht provincies in Nederland, waaronder ook Gelderland. Er was al code oranje afgegeven vanwege extreme hitte, dit is nu opgeschaald.

Veva10

VeVa-studenten marcheren door Doetinchem voor veteranen: ‘Zij vochten voor onze vrijheid’

Tientallen Veiligheid en Vakmanschap-studenten (VeVa) van het Graafschap College marcheerden donderdag door de Doetinchemse binnenstad. Tijdens de mars moeten studenten van de opleiding laten zien bereid te zijn verantwoordelijkheid te nemen voor onze vrijheid en veiligheid. Daarnaast willen ze hun waardering laten zien voor veteranen die zich hebben ingezet voor Nederland.

Zon0

Code rood in Duitsland: hitte zorgt voor opvallend grensverschil

Code rood in westelijk Duitsland, code oranje in Nederland. Voor de gebieden Kreise Borken, Kleve en Wesel werd die waarschuwing vanmorgen al om 11.00 uur afgegeven, met het dringende advies: blijf binnen, ga niet op pad. Daarbij werd ook gewezen op de risico’s als je dat toch doet. Aan Nederlandse zijde bleef de kleur vooralsnog op oranje staan. In principe is het hier net zo onaangenaam als in Bocholt of Emmerich, maar de waarschuwing is minder strikt.

Schermafbeelding 2026-06-25 143543

Nieuw spoor in grensgebied: onderzoek naar verdwijning Borculoër Wico van Leeuwen

De politie heeft mogelijk een nieuw aanknopingspunt gevonden in het onderzoek naar de verdwijning en vermoedelijke dood van de 48-jarige Wico van Leeuwen uit Borculo. Duitse en Nederlandse politieagenten hebben maandag onderzoek gedaan in een natuurgebied bij het Duitse Vreden.

DierenWarmte0

Extreme hitte vraagt om extra maatregelen voor dieren in de Achterhoek

De afgelopen dagen steeg het kwik in de Achterhoek naar tropische temperaturen. Niet alleen Achterhoekers hebben moeite met de hitte, ook dieren hebben het erg warm. Bij het dierencentrum Achterhoek in Doetinchem stijgt de temperatuur in het gebouw al snel, waardoor medewerkers voorzorgsmaatregelen moeten nemen om de dieren het zo aangenaam mogelijk te maken.