gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Netterdens project wint Kern met Pit prijs

8582550b46bd70bd343270778ebecf82
Redactie REGIO8 |

"Voor de VLN is dat enorm belangrijk omdat je dan erkenning krijgt voor waar je mee bezig bent", aldus voorzitter Johan Küster. Ook de basisschool is erg blij met de prijs. "We vinden het een hele eer dat we deze erkenning hebben gekregen", aldus directrice Sandra Giesen. "De samenwerking met VLN heeft dus geresulteerd dat we Duitse les geven op school. We zijn heel blij dat dit gewaardeerd wordt." De hoofdprijs is volgens Küster echter de ontwikkeling die de kinderen maken door de Duitse les. Küster: "Als je ziet dat sommige kinderen in een winkel ook proberen een Duits woordje te doen, dan geeft dat voldoening. Ook toen de burgemeester van Emmerich hier kwam en voorleest in het Duits, dat de kinderen zeggen 'we begrijpen het een beetje'. Daar gaat het om."

Ook de ouders van de leerlingen zien volgens Giesen in dat dit hun kinderen verder helpt in de toekomst. "Omdat we aan de grens wonen verrijkt dat hun leefgebied en is dat gewoon een meerwaarde voor de kinderen", aldus de directrice. Zij denkt dan ook dat dit project een voorbeeld kan zijn voor andere basisscholen die in grensgebieden gevestigd zijn. "We zien dat de kinderen een bepaalde schroom niet meer hebben en de aansluiting op het voortgezet onderwijs zal veel beter zijn. Dit zal voor ieder kind, sowieso aan de grensstreek, goed zijn."

Foto: REGIO8

Lees ook

wegwekzaamheden1

Herinrichting Zeddam-Zuid kan door, rechter veegt kritiek op aanbesteding van tafel

De wegen in Zeddam-Zuid kunnen eindelijk opnieuw ingericht worden. Het project, waarvan de eerste bijeenkomst al in november 2023 was, liep vertraging op vanwege een rechtszaak. Een aannemer was het niet eens met de aanbesteding en probeerde via de rechter zijn gelijk te halen. Die ging er niet in mee, alles is volgens het boekje gegaan.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde dicht: ‘Hopen dat vertrouwen in de binnenvaart blijft’

Het sluizencomplex bij Eefde is sinds zaterdagmiddag gesloten. Vanwege de aanhoudende droogte is er voorlopig geen scheepvaart toegestaan op het Twentekanaal. Schippers lagen zaterdag in de rij voor de sluis.

Polizei10

Nederlander (35) dood aangetroffen in hotel in het Duitse Rees

Een 35-jarige Nederlander is zondagmiddag dood aangetroffen in een hotelkamer in Rees, vlak over de grens bij Gendringen. De Duitse politie houdt rekening met moord en doet uitgebreid onderzoek.

AutocrossLochem010

Stofwolken en spektakel: vernieuwde autocrossbaan in Lochem valt in de smaak

Honderden coureurs van het NK Autocross zorgden afgelopen zaterdag voor stofwolken in de weilanden van Lochem. Onder het toeziend oog van duizenden toeschouwers werd op het vernieuwde circuit volop gestreden. Tot vreugde van de organisatie omschrijft iedereen elkaar toch als familie.

GRAKIF-DGMEDIA

De Graafschap wint oefenduel van Grieken in Nieuw-Dijk

De Graafschap heeft zaterdagmiddag een oefenwedstrijd gewonnen van het Griekse Kifisia. Op het veld van Sprinkhanen in Nieuw-Dijk werd met 4-2 gewonnen.

Stadstheater Bocholt

Stoelen van het Bocholt-theater zijn nog steeds zoek

De circa 650 gestoffeerde stoelen uit het stadstheater van Bocholt zijn nog steeds zoek. Het openbaar ministerie van Hildesheim, dat de zaak onderzoekt, heeft weinig hoop dat de stoelen ooit nog teruggevonden zullen worden. Volgens de Hildesheimer Allgemeine Zeitung is er een spoor gevonden in Sarstedt in Nedersaksen. Dit was blijkbaar de laatst bekende verblijfplaats van de beschuldigde zakenman.