Ulft, Netherlands

Neploverboys jagen erop los in Doetinchem

Regio8 | 1 september 2018 08:13 | Aangepast op 1 september 2018 08:13
Opvallend was dat vooral Nederlandse jongeren interesse hadden in het aanbod. ''Allochtone jongeren gaan er minder op in dan Nederlandse jongeren. Anderzijds zien we dat in de praktijk allochtone jongeren ook steeds meer slachtoffer worden'', laat de gemeente weten over de actie. Exacte aantallen zijn niet bekend, maar volgens de gemeente zijn er zo'n zestig jongeren benaderd.

Gedwongen prostitutie
Met de actie wil de gemeente Doetinchem, de Veiligheidsregio en de politie de jongeren wijzen op mogelijke hulpmiddelen. ‘’Het doel is jongeren en ouders bewuster te maken van loverboypraktijken en weerbaarder te maken tegen dergelijke pogingen. Wat soms eenvoudig en relatief onschuldig begint kan makkelijk ontaarden in gedwongen prostitutie’’, stelt de gemeente in een verklaring. Na de lokpogingen zijn alle jongeren meegenomen voor een gesprek.

Vorig jaar waren er in de Achterhoek drie slachtoffers van loverboypraktijken. In 2015 en 2016 waren dat er respectievelijk vijf en zeven. Instanties denken echter dat het werkelijke aantal veel hoger ligt.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Plavei investeert vijftig miljoen in Drieheuvelenpark ‘s-Heerenberg: ‘Ons grootste project ooit’

Nog nooit pakte woningcorporatie Plavei zo’n groot project aan. Samen met de gemeente Montferland wo...

Gelderland zoekt locatie voor nieuw hoogspanningsstation in de Achterhoek

In navolging van landelijk netbeheerder TenneT, heeft Provincie Gelderland ook plannen gepresenteerd...

Blauwtong nadert Nederland, NVWA is waakzaam

Bij een kalverhandel met 160 dieren in het Duitse Herzogenrath, vlak bij de grens bij Kerkrade, is b...

Nieuwe opvanglocatie Doetinchem lijkt broodnodig: ‘Anders een acuut probleem’

Gemeente Doetinchem lijkt een permanente opvanglocatie te hebben gevonden voor dak- en thuislozen. H...

Vrachtwagen belandt in sloot in buitengebied Groenlo

Een chauffeur is woensdagochtend met zijn vrachtwagen in een sloot terechtgekomen in het buitengebie...

Dilemma wethouder, of raad Berkelland plekken voor verlichte fietsroutes wil aanwijzen

Wethouder Ria Leliveld van Berkelland erkent ruiterlijk voor een dilemma te staan: ze wil de veiligh...