Ulft, Netherlands

Neploverboyactie in Winterswijk

Regio8 | 31 augustus 2015 13:38 | Aangepast op 31 augustus 2015 13:38
In totaal zijn er ongeveer 60 meisjes in de leeftijd van 12 tot 15 jaar benaderd. Van de meisjes die werden aangesproken door een vrouwelijke acteur ging de helft op de uitnodiging in. Van de jonge meisjes die werden benaderd door een mannelijke acteur hapte zelfs 70 procent toe. Al na een gesprekje van een paar minuten waren zij bereid persoonlijke gegevens af te staan en telefoonnummers uit te wisselen. Sommige meisjes waren zelfs bereid mee te gaan naar huis.

“Wij zijn hier van geschrokken, maar hadden het wel verwacht”, zegt Noortje Schuddebeurs van de gemeente Winterswijk. “Opvallend verschil bij de actie in Winterswijk in vergelijking met andere plaatsen, is dat jongeren in Winterswijk veel optrekken in vriendengroepen. Deze gaven regelmatig bescherming”, aldus Bianca Lubbers, organisator vanuit de preventiewerkgroep loverboys.

De actie werd gehouden om jongeren ervan bewust te maken dat zij eenvoudig het slachtoffer kunnen worden van een loverboy. De actie was georganiseerd door de ‘preventiewerkgroep loverboys’. Verschillende organisaties zoals JIP Apeldoorn, IrisZorg, jongerenwerk Aalten en Oost Gelre en het Sociaal Team Winterswijk, politie afdeling mensenhandel en de gemeente werkten hier aan mee.

Lees ook

Goed nieuws voor de Achterhoek: Duitse dijk veel sneller klaar dan verwacht

Het gebeurt niet vaak bij grote waterbouwprojecten, maar bij Emmerik mag de vlag uit: een stuk Rijnd...

Berkelland reserveert 7 ton voor herinrichting publieksruimte gemeentehuis in Borculo

Moest er nu 7 ton, 4 ton of 6 ton worden uitgetrokken voor de herinrichting van de publieksruimte in...

Gewonde bij botsing op de Hengeloseweg bij Vorden

Bij een kop- staartbotsing op de Hengeloseweg bij Vorden is een gewonde gevallen. Ook raakten er dri...

De Graafschap verliest van koploper ADO Den Haag

De Graafschap is er niet in geslaagd om koploper ADO Den Haag te verslaan. In het Werktalent Stadion...

Hans Boxem maakt rentree in politiek Berkelland

Hans Boxem, voormalig wethouder, raadslid én gedeputeerde van de Provincie Gelderland, maakt zijn re...

Weer explosies in Doetinchem: schade aan zeven woningen

In de nacht van maandag op dinsdag zijn er weer explosies geweest in Doetinchem. Bij zeven woningen ...