gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nederlandse en Duitse G-voetballers spelen samen als Euregio Team

ffb0ceb66f06d9e5b08140f15202720b

FC Dinxperlo en Lebenshilfe Bocholt hebben afgelopen zomer het eerste grensoverschrijdende G-team voor voetballers in Europa opgestart. Op een ‘vriendschapstoernooi’ in de Nederlandse grensplaats werd zondag de naam van het nieuwe team officieel bekend gemaakt: het Euregio Team.

Jasper Hazelaar |
“Wij hadden de unieke mogelijkheid om twee voetbalteams samen te voegen”, legt bestuurslid Ed Naves van FC Dinxperlo uit. “Dat is uniek in Nederland, dat is nog nergens zo.” Zowel FC Dinxperlo als Lebenshilfe Bocholt hebben zelf al langere tijd voetbalteams voor spelers met een beperking. Dat de spelers op het veld nu in andere talen met elkaar moeten communiceren is rond de grens geen probleem. “Dat is hier heel makkelijk”, vertelt Naves. “Als je hier plat praat, verstaan ze je aan beide kanten van de grens, dat gaat heel goed samen.”

Waar FC Dinxperlo ook een voetbalclub is, sporten de Duitse voetballers bij een zorgorganisatie. Met het nieuwe Euregio Team wordt geen competitie gespeeld. De bedoeling is dat er tegen andere G-teams wordt gevoetbald in vriendschappelijke duels en op toernooien. “In Nederland hebben we bijvoorbeeld de Unieke Spelen, maar we hebben ook geoefend tegen het team van De Graafschap”, legt Naves uit. “En in Duitsland hebben ze heel veel toernooien.”

‘Hartverwarmend’
Ook bij de Duitsers bevalt de samenwerking goed. “Ik vind het een goed initiatief, want ze spelen goed samen. Dat is hartverwarmend”, geeft Andrea Herkel van Lebenshilfe Bocholt aan. Locoburgemeester Kerstin Erkens van Bocholt sluit zich daarbij aan: “Er is toch niks mooiers dan dat we één worden. We zijn geen tegenstanders meer, maar we zijn samen. Sport is grenzeloos, dat hebben we vandaag ook gezien.”

Foto: 1Twente
a48c36c5152c91ba741d8a1d6db88fde

Lees ook

eeenrichting Eltenseweg Beek_Sluipverkeer12

Eltenseweg weer als vanouds zodra grenscontrolefuik op A12 echt weg is

Sinds de invoering van de Duitse grenscontroles op de A12 weert de gemeente Montferland sluipverkeer uit het dorp Beek met eenrichtingsverkeer op de Eltenseweg. Die maatregel verdwijnt zodra de vaste controlepost bij de grens daadwerkelijk is opgeheven.

Grenscontrole A3

Duitse reacties: ‘De grens gaat open; volgende week gebeurt het’

De vaste grenscontrole op de A3/A12 bij Elten verdwijnt mogelijk al komende week. De Duitse politie gaat automobilisten voortaan vanuit het rijdende verkeer selecteren en voor een controle naar parkeerplaats Hohe Heide leiden. Daarmee moet een einde komen aan de dagelijkse files en het sluipverkeer door Elten, Beek en Babberich.

station Emmerich

Grensregio wil intercitystop in Emmerich: Oude IJsselstreek en Montferland trekken op met stadsbestuur

Emmerich krijgt steun van Montferland en Oude IJsselstreek bij de lobby voor een halte van de nieuwe intercity tussen Amsterdam en Düsseldorf. De drie grensgemeenten willen gezamenlijk bij NS en Deutsche Bahn pleiten voor een stop in Emmerich wanneer de verbinding in 2028 van start gaat.

Graafschap_010

De Graafschap wil eerste zege vervolg geven tegen NAC: ‘Laten zien dat het geen eenmalig iets is’

Na de zeer moeizame seizoenstart heeft De Graafschap eindelijk de eerste overwinning van het seizoen op zak. De Superboeren wisten een spannende wedstrijd bij FC Emmen met 1-2 te winnen. Zondag hoopt de ploeg verder te bouwen op dat resultaat. Trainer Thomas Duivenvoorden merkt een goede energie binnen de selectie, maar wil nog niet te vroeg spreken van een ommekeer.

5b6cce76-4277-3a01-9fd0-3b8470e15d7a

Bouwpauze leidt tot onrust in Bronckhorst: boeren aangesproken door buurtgenoten

Een tijdelijke bouwpauze rond geitenhouderijen heeft in Bronckhorst geleid tot onrust tussen boeren en buurtbewoners. Inwoners spraken geitenhouders aan, omdat hun bouwplannen stil kwamen te liggen. Wethouder Robbert van Velsen van Gemeentebelangen Bronckhorst zegt de ontstane spanningen te betreuren. De gemeenteraad draaide de bouwpauze donderdagavond unaniem terug.

FellingerBoumans

Vaste grenscontroles bij A12 Beek verdwijnen: ‘Dit is geweldig nieuws’

Na bijna twee jaar komt er een einde aan de vaste grenscontroles bij de grensovergang aan de A12 bij Beek. De controles zorgden voor lange files, sluipverkeer en meerdere ernstige ongelukken. Burgemeesters Anne-Marie Fellinger van Montferland en Mark Boumans van Doetinchem reageren dan ook opgelucht op het besluit.