gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nederlandse en Duitse G-voetballers spelen samen als Euregio Team

ffb0ceb66f06d9e5b08140f15202720b

FC Dinxperlo en Lebenshilfe Bocholt hebben afgelopen zomer het eerste grensoverschrijdende G-team voor voetballers in Europa opgestart. Op een ‘vriendschapstoernooi’ in de Nederlandse grensplaats werd zondag de naam van het nieuwe team officieel bekend gemaakt: het Euregio Team.

Jasper Hazelaar |
“Wij hadden de unieke mogelijkheid om twee voetbalteams samen te voegen”, legt bestuurslid Ed Naves van FC Dinxperlo uit. “Dat is uniek in Nederland, dat is nog nergens zo.” Zowel FC Dinxperlo als Lebenshilfe Bocholt hebben zelf al langere tijd voetbalteams voor spelers met een beperking. Dat de spelers op het veld nu in andere talen met elkaar moeten communiceren is rond de grens geen probleem. “Dat is hier heel makkelijk”, vertelt Naves. “Als je hier plat praat, verstaan ze je aan beide kanten van de grens, dat gaat heel goed samen.”

Waar FC Dinxperlo ook een voetbalclub is, sporten de Duitse voetballers bij een zorgorganisatie. Met het nieuwe Euregio Team wordt geen competitie gespeeld. De bedoeling is dat er tegen andere G-teams wordt gevoetbald in vriendschappelijke duels en op toernooien. “In Nederland hebben we bijvoorbeeld de Unieke Spelen, maar we hebben ook geoefend tegen het team van De Graafschap”, legt Naves uit. “En in Duitsland hebben ze heel veel toernooien.”

‘Hartverwarmend’
Ook bij de Duitsers bevalt de samenwerking goed. “Ik vind het een goed initiatief, want ze spelen goed samen. Dat is hartverwarmend”, geeft Andrea Herkel van Lebenshilfe Bocholt aan. Locoburgemeester Kerstin Erkens van Bocholt sluit zich daarbij aan: “Er is toch niks mooiers dan dat we één worden. We zijn geen tegenstanders meer, maar we zijn samen. Sport is grenzeloos, dat hebben we vandaag ook gezien.”

Foto: 1Twente
a48c36c5152c91ba741d8a1d6db88fde

Lees ook

Thomas0

Gelderse kraker leeft bij De Graafschap: ‘Je voelt dat het een bijzondere wedstrijd is’

De Graafschap speelt zondag de Gelderse kraker tegen Vitesse in het GelreDome. Met een overwinning komen de Doetinchemmers op gelijke hoogte met de Arnhemmers en sluiten ze weer aan bij de subtop. Na de belangrijke zege op bezoek bij FC Volendam hoopt trainer Thomas Duivenvoorden dat zijn ploeg die lijn kan doortrekken.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Raad Bronckhorst wil oplossing voor onafgemaakte wijk De Punderink in Steenderen

De Bronckhorster gemeenteraad wil dat er een oplossing komt voor de problemen in de Steenderense wijk De Punderink. Door het faillissement van projectontwikkelaar BNO Vastgoed is de openbare ruimte niet afgemaakt. Bewoners zitten onder meer zonder weg, ontbrekende straatverlichting en problemen met de waterafvoer. CDA, VVD en Lokaal Bronckhorst stelden hierover vragen aan wethouder Robert van Velsen.

Gerrits Weerpraot12340

Weerboer Gerrit voorspelt vanuit zijn eigen stal een droog weekend voor de Achterhoek

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. De weerboer voorspelt vanuit zijn eigen koeienstal een droog, maar een deels bewolkt weekend.

WhatsApp Image 2026-11-06 at 13.02.33

Fatbikes mogelijk doelwit bij inbraakpoging in fietsenwinkel, eigenaar doet aangifte

Bij fietsenwinkel La Souris in Doetinchem is in de nacht van donderdag op vrijdag vermoedelijk een explosief afgegaan. Daardoor ontstond schade aan het winkelpand. Vermoedelijk waren fatbikes in de winkel het doelwit.

Gemeentehuis

Na kinderburgemeester krijgt Montferland mogelijk een kinderraad

Volgens goed gebruik in Montferland dient de kinderburgemeester elk jaar een motie in. Eerdere kinderburgemeesters zorgden bijvoorbeeld al voor gratis schoolfruit en een heksenwandelroute. Kinderburgemeester Laut van den Bosch gaat vol voor de democratie, in zijn motie roept hij op om te onderzoeken of er een kinderraad in Montferland kan komen. Dit werd door een grote meerderheid van de raad omarmt.

Beertje0

Bijna tweehonderd potentiële pleegouders melden zich na berenactie Montferland

Een actie van de gemeente Montferland waar gigantische knuffelberen op plekken in de gemeente staan is volgens wethouder Ingrid Wolsing een groot succes. Door middel van de beren en een informatiezuil hoopt de gemeente potentiële pleegouders te enthousiasmeren, en dat is gelukt. In de eerste week hebben 188 inwoners zich gemeld voor aanvullende informatie.