gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Naar de kerstmarkt in Duitsland? Houd rekening met willekeurige politiecontroles

8a0dc3b5d5c18f09f758724c5bfb261a

De kerstmarkt in Bocholt begint donderdag op de Georgplatz met een feestelijke opening en duurt daarna tot zondag 22 december. Wie in die periode daar graag naar toe gaat, krijgt te maken met politiecontroles en strenge veiligheidsmaatregelen.

Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
Zo zijn er grenscontroles in het grensgebied met Nederland. En daar waar de kerstmarkt is, is het verboden een mes bij je te hebben en mag de politie willekeurig tassencontroles houden. “Er is meer politie-inzet dan andere jaren aanwezig”, melden voorlichters van de politie in Bocholt en Kreis Borken. De extra veiligheidsmaatregelen gelden overigens voor kerstmarkten in heel Duitsland. Daarbij zegt de politie Bocholt desgevraagd dat organisaties van de kerstmarkten zelf ook extra veiligheidsmaatregelen moeten nemen.

Op veel plekken zijn poortjes of betonnen blokken geplaatst. En net als tijdens de kermis in Bocholt zal de politie patrouilleren tussen de glühweinkraampjes en de draaimolens op de markt. Dit alles voldoet aan de verwachting die politiecommissaris Guido Helten van de Stadt Bocholt al uitsprak ten tijde van de Bocholtse kermis. Toen patrouilleerden politie-agenten in groepen over de kermis voor de zichtbaarheid zodat bezoekers zich veiliger voelen. “We volgen de restricties van de politieveiligheidsdienst van Noordrijn-Westfalen,” liet Helten weten.

Duitsland is duidelijk bezorgd om terreurdreigingen en de toenemende spanningen door sterk opkomend ultra-rechtse partijen. Na de messenaanslag in Solingen arresteerde de Noord-Duitse politie begin deze maand een 17-jarige jongen die een aanslag voorbereidde met een radicaal-islamitisch motief, zo meldden Duitse media.

Lees ook

steenlochem0

Gedenksteen markeert nieuw hoofdstuk voor Lochemse tafeltennisvereniging

Tafeltennisvereniging De Toekomst uit Lochem heeft vrijdag 4 september een speciaal gedenksteen in de nieuwe sporthal gemetseld. Ruim anderhalf jaar geleden werd de oude hal verwoest door een brand en moest worden gesloopt. Voorzitter Jan Slagt blikt terug op een moeilijke periode.

A18OngevalBlur

Auto raakt in slip en wordt aangereden op A18 bij Wehl

Een auto is maandagavond op de A18 ter hoogte van Wehl in de slip geraakt, vervolgens in een spin terechtgekomen en op de rijbaan tot stilstand gekomen. Een achteropkomende automobilist kon het voertuig niet meer ontwijken en botste ertegenaan.

dsc00038jesperpeeters07092026

Man overleden bij ongeval op A3 bij Emmerich

Bij een ongeval op de Duitse snelweg A3 bij Emmerich, net over de grens bij 's-Heerenberg, is maandagavond omstreeks 19.00 uur een man om het leven gekomen. Een vrouw raakte zwaargewond. Ook een kind was bij het ongeval betrokken; over de toestand van het kind is nog niets bekend. De drie zaten samen in een personenauto. De overleden man was de bestuurder.

TrialGP0

WK Trial keert na zeven jaar terug naar Zelhem: ‘De wereldtop is hier gewoon’

Na zeven jaar was Zelhem dit weekend weer het toneel van WK Trial. Het gaat bij deze motorwedstrijden niet om de snelheid. Bij motortrial moeten de rijders zonder hun voeten aan de grond te zetten hindernissen overbruggen. De rijder met de minste strafpunten wint. Voor organisator Dick Bulten van ZAMC is het zijn laatste kunstje. Hij geniet dan ook volop van het weekend.

WhatsApp Image 2026-09-07 at 15.55.12

Duitse bieraanbiedingen trekken Achterhoekers over de grens

Voor een enkel kratje bier rijden Achterhoekers doorgaans niet naar Duitsland. Dat verandert wanneer Duitse supermarkten stunten met bekende pilsmerken. Dan verdwijnen er al snel enkele kratten in de kofferbak, vaak tijdens een groter boodschappenrondje. Nederlandse slijters en supermarkten kunnen daar volgens bierdeskundige Jos Oostendorp nauwelijks tegenop.

StadsfeestDoetinchem0

Stadsfeest Doetinchem houdt koers op gratis feest en wil verder groeien

Traditioneel staat Doetinchem het eerste weekend van september volledig in het teken van het Stadsfeest. Zo’n 60.000 bezoekers komen naar het centrum van de stad. Op één dag na is het feest dit jaar volledig gratis toegankelijk. Een bewuste keuze, maar wel één die financiële risico’s met zich meebrengt voor de organisatie.