gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Na achttien jaar oplossing voor lekkende gevels van prijswinnend Metzo College

4b2eb6368e77b798037d7e4fde20192b

Bijna twintig jaar na de bouw is er eindelijk een oplossing gevonden voor de lekkende gevels van het Metzo College in Doetinchem. De middelbare school won met de nieuwbouw in 2006 zelfs de Scholenbouwprijs, maar al snel bleek dat het schuine gebouw toch niet zo fantastisch was.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Door de keuze voor schuine gevels bleek er namelijk water het pand binnen te komen. Een probleem dat direct na de opening in 2007 al duidelijk werd, maar waar achttien jaar later pas een remedie voor is. “Er bleek een diepe analyse nodig”, zegt schooldirecteur Hans Baan. Die analyse heeft nu geresulteerd in een oplossing. De losse delen van de gevel moeten volgens Baan worden uitgelicht, afgedicht met rubbers, en dan weer worden geplaatst. Ook moeten bepaalde elementen die nu aan de buitenzijde zitten eruit worden gefreesd. Op deze manier is een proefstuk met succes aangepakt, nu volgt de hele gevel.

De kosten schat Baan op twee miljoen euro, maar een definitief bedrag is nog niet bekend. Wel is duidelijk waar het geld vandaan komt. Vanuit de verzekering van de architect is een bedrag beschikbaar. De bouwer, Schutte, draagt ook bij. Het bouwbedrijf moest van de Raad van Arbitrage voor de Bouw 2,3 miljoen euro schadevergoeding betalen. Schutte wilde hiertegen in hoger beroep gaan, maar uiteindelijk is een schikking getroffen met de school. “Tussen Achterhoek VO (koepelorganisatie middelbare scholen, red.) en de bouwer is een ruiterlijke overeenstemming bereikt”, vindt Baan, die aangeeft dat het Metzo zelf de resterende kosten draagt.

‘Winst halen in het hoe’
Het werk staat gepland voor mei, als de examenperiode voorbij is en het minder druk is in de school. “Dan hebben we meer ruimte, want we zullen wel telkens enkele lokalen leeg moeten roosteren”, aldus de schooldirecteur. Hoe lang het herstel exact duurt, is ook nog niet bekend, wel richt het Metzo zich op de zomer van 2026. “We weten wat er moet gebeuren, maar proberen nog winst te halen uit hoe het moet gebeuren”, verklaart Baan, die aangeeft dat er wordt gezocht naar innovaties om het werk makkelijker, en dus sneller, te laten uitvoeren.

Onderwijs niet geraakt
Het al achttien jaar voortslepende probleem heeft het onderwijs volgens Baan niet geraakt: “Niet in de lessen, maar wel in de inrichting van de lokalen. Het gaat om een schuine gevel, dus als het drupt, komt het water een meter het lokaal in. Daar hebben we maatregelen voor moeten treffen, door bijvoorbeeld belangrijke machines verderop te zetten.”

‘Heel mooi pand’
Dat er eindelijk een oplossing is, juicht de directeur van het Metzo toe. Want personeel is volgens de schooldirecteur juist erg tevreden met het pand. Zo looft Baan de ‘schitterende praktijkruimtes’ en de ‘sporthal van Olympische afmetingen’: “Iedereen die hier werkt vindt het heel mooi, maar het wordt natuurlijk wel gekleurd door de problemen die we hebben.”

Lees ook

Zon0

Code geel vanwege hitte in de Achterhoek

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor hitte in de Achterhoek. De weerswaarschuwing is afgegeven tot en met vrijdag.

Drone fotografie hennep

Wildkwekerij met zo'n tien hennepplanten gevonden in Lochem

Groene Boa’s hebben in het buitengebied van Lochem een illegale wietplantage gevonden. Tussen de bomen was een wildkwekerij gemaakt met zo’n tien hennepplanten.

pride vlag

Achterhoek Pride hangt regenboog vlag halfstok: 'De aanslag in Berlijn raakt ons diep'

De organisatie van Achterhoek Pride roept op om woensdag 29 juli de regenboogvlag halfstok te hangen. Deze actie wordt georganiseerd om stil te staan bij de slachtoffers van de aanslag in Berlijn tijdens het slotfeest van de Pride. Het doel is om met deze actie een krachtig statement te maken tegen elke vorm van haat en geweld tegen de lhbtiqa+ -gemeenschap.

Hidde Jurjus

Achterhoeker Jurjus tekent voor drie seizoenen in Volendam

Doelman Hidde Jurjus heeft een contract voor drie jaar getekend bij eerstedivisionist FC Volendam. De 32-jarige Achterhoeker was transfervrij na zijn vertrek bij FC Groningen en tekent nu bij de competitiegenoot van De Graafschap.

WhatsApp Image 2026-07-29 at 11.33.17

Brand in bos bij Zeddam, kampvuur met worsten is de boosdoener

In het bos tussen Zeddam en ’s-Heerenberg heeft een brandje gewoed. De oorzaak van de brand is een kampvuurtje geweest waar worstjes op zijn gebakken.

WhatsApp Image 2026-07-29 at 11.22.22

Zorgaanbieder in Doetinchem moet cliënten overdragen na ingrijpen inspectie

De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem vier weken de tijd gegeven om hun cliënten over te dragen aan een andere zorgaanbieder. Volgens de inspectie wordt de zorg met ernstige tekortkomingen aangeboden.