gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Na achttien jaar oplossing voor lekkende gevels van prijswinnend Metzo College

4b2eb6368e77b798037d7e4fde20192b

Bijna twintig jaar na de bouw is er eindelijk een oplossing gevonden voor de lekkende gevels van het Metzo College in Doetinchem. De middelbare school won met de nieuwbouw in 2006 zelfs de Scholenbouwprijs, maar al snel bleek dat het schuine gebouw toch niet zo fantastisch was.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Door de keuze voor schuine gevels bleek er namelijk water het pand binnen te komen. Een probleem dat direct na de opening in 2007 al duidelijk werd, maar waar achttien jaar later pas een remedie voor is. “Er bleek een diepe analyse nodig”, zegt schooldirecteur Hans Baan. Die analyse heeft nu geresulteerd in een oplossing. De losse delen van de gevel moeten volgens Baan worden uitgelicht, afgedicht met rubbers, en dan weer worden geplaatst. Ook moeten bepaalde elementen die nu aan de buitenzijde zitten eruit worden gefreesd. Op deze manier is een proefstuk met succes aangepakt, nu volgt de hele gevel.

De kosten schat Baan op twee miljoen euro, maar een definitief bedrag is nog niet bekend. Wel is duidelijk waar het geld vandaan komt. Vanuit de verzekering van de architect is een bedrag beschikbaar. De bouwer, Schutte, draagt ook bij. Het bouwbedrijf moest van de Raad van Arbitrage voor de Bouw 2,3 miljoen euro schadevergoeding betalen. Schutte wilde hiertegen in hoger beroep gaan, maar uiteindelijk is een schikking getroffen met de school. “Tussen Achterhoek VO (koepelorganisatie middelbare scholen, red.) en de bouwer is een ruiterlijke overeenstemming bereikt”, vindt Baan, die aangeeft dat het Metzo zelf de resterende kosten draagt.

‘Winst halen in het hoe’
Het werk staat gepland voor mei, als de examenperiode voorbij is en het minder druk is in de school. “Dan hebben we meer ruimte, want we zullen wel telkens enkele lokalen leeg moeten roosteren”, aldus de schooldirecteur. Hoe lang het herstel exact duurt, is ook nog niet bekend, wel richt het Metzo zich op de zomer van 2026. “We weten wat er moet gebeuren, maar proberen nog winst te halen uit hoe het moet gebeuren”, verklaart Baan, die aangeeft dat er wordt gezocht naar innovaties om het werk makkelijker, en dus sneller, te laten uitvoeren.

Onderwijs niet geraakt
Het al achttien jaar voortslepende probleem heeft het onderwijs volgens Baan niet geraakt: “Niet in de lessen, maar wel in de inrichting van de lokalen. Het gaat om een schuine gevel, dus als het drupt, komt het water een meter het lokaal in. Daar hebben we maatregelen voor moeten treffen, door bijvoorbeeld belangrijke machines verderop te zetten.”

‘Heel mooi pand’
Dat er eindelijk een oplossing is, juicht de directeur van het Metzo toe. Want personeel is volgens de schooldirecteur juist erg tevreden met het pand. Zo looft Baan de ‘schitterende praktijkruimtes’ en de ‘sporthal van Olympische afmetingen’: “Iedereen die hier werkt vindt het heel mooi, maar het wordt natuurlijk wel gekleurd door de problemen die we hebben.”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-15 at 11.36.02

Automobilist botst in Doetinchem op afvalwagen

Een auto kwam maandagochtend op de kruising Handelskade en C. Missetstraat in Doetinchem in botsing met een afvalwagen. De bestuurder van de auto ging voor controle naar het ziekenhuis.

SinderenBlur

Automobilist mist bocht en schampt boom bij Sinderen

Een automobilist is zondagmiddag tegen een boom gebotst in het buitengebied van Sinderen. Bij het ongeval zijn geen gewonden gevallen.

LangeMannen Doetinchem foto Omroep GLD

Van Orion naar Oranje: jeugdvrienden beleven volleybalsprookje in Doetinchem

In een goed gevulde Topsporthal in Doetinchem heeft het Nederlands volleybalteam afgelopen weekend overtuigend gewonnen. De ploeg van bondscoach Joel Banks won in de CEV European League met 3-0 van Georgië en ook met 3-0 van Slowakije. Banks gunde bijna zijn hele selectie speeltijd, waardoor ook de nieuwe generatie internationals zich nadrukkelijk kon laten zien.

WhatsApp Image 2026-06-14 at 11.56.48

Auto brandt uit in Doetinchem, mogelijke brandstichting

Een auto aan de Schimmelpennincklaan in Doetinchem is in de nacht van zaterdag 13 op zondag 14 juni uitgebrand. De politie houdt rekening met brandstichting.

WhatsApp Image 2026-06-15 at 09.21.29

Wielrenner hard ten val in Stokkum, mogelijke aanrijding

Een wielrenner kwam zaterdagmiddag hard ten val op de ’s-Heerenbergseweg in Stokkum. Dat gebeurde nadat een auto met hoge snelheid over de weg. De man is gewond naar het ziekenhuis in Doetinchem gebracht.

TreinDE10

Onderzoek naar nieuwe treinverbinding met Duitsland

NS onderzoekt samen met Deutsche Bahn of er een extra internationale intercity kan gaan rijden tussen Nederland en het Duitse Ruhrgebied, met een stop in Arnhem. Dit kan voor reizigers uit de Achterhoek de OV-verbinding met Duitsland flink verbeteren.