gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Na achttien jaar oplossing voor lekkende gevels van prijswinnend Metzo College

4b2eb6368e77b798037d7e4fde20192b

Bijna twintig jaar na de bouw is er eindelijk een oplossing gevonden voor de lekkende gevels van het Metzo College in Doetinchem. De middelbare school won met de nieuwbouw in 2006 zelfs de Scholenbouwprijs, maar al snel bleek dat het schuine gebouw toch niet zo fantastisch was.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Door de keuze voor schuine gevels bleek er namelijk water het pand binnen te komen. Een probleem dat direct na de opening in 2007 al duidelijk werd, maar waar achttien jaar later pas een remedie voor is. “Er bleek een diepe analyse nodig”, zegt schooldirecteur Hans Baan. Die analyse heeft nu geresulteerd in een oplossing. De losse delen van de gevel moeten volgens Baan worden uitgelicht, afgedicht met rubbers, en dan weer worden geplaatst. Ook moeten bepaalde elementen die nu aan de buitenzijde zitten eruit worden gefreesd. Op deze manier is een proefstuk met succes aangepakt, nu volgt de hele gevel.

De kosten schat Baan op twee miljoen euro, maar een definitief bedrag is nog niet bekend. Wel is duidelijk waar het geld vandaan komt. Vanuit de verzekering van de architect is een bedrag beschikbaar. De bouwer, Schutte, draagt ook bij. Het bouwbedrijf moest van de Raad van Arbitrage voor de Bouw 2,3 miljoen euro schadevergoeding betalen. Schutte wilde hiertegen in hoger beroep gaan, maar uiteindelijk is een schikking getroffen met de school. “Tussen Achterhoek VO (koepelorganisatie middelbare scholen, red.) en de bouwer is een ruiterlijke overeenstemming bereikt”, vindt Baan, die aangeeft dat het Metzo zelf de resterende kosten draagt.

‘Winst halen in het hoe’
Het werk staat gepland voor mei, als de examenperiode voorbij is en het minder druk is in de school. “Dan hebben we meer ruimte, want we zullen wel telkens enkele lokalen leeg moeten roosteren”, aldus de schooldirecteur. Hoe lang het herstel exact duurt, is ook nog niet bekend, wel richt het Metzo zich op de zomer van 2026. “We weten wat er moet gebeuren, maar proberen nog winst te halen uit hoe het moet gebeuren”, verklaart Baan, die aangeeft dat er wordt gezocht naar innovaties om het werk makkelijker, en dus sneller, te laten uitvoeren.

Onderwijs niet geraakt
Het al achttien jaar voortslepende probleem heeft het onderwijs volgens Baan niet geraakt: “Niet in de lessen, maar wel in de inrichting van de lokalen. Het gaat om een schuine gevel, dus als het drupt, komt het water een meter het lokaal in. Daar hebben we maatregelen voor moeten treffen, door bijvoorbeeld belangrijke machines verderop te zetten.”

‘Heel mooi pand’
Dat er eindelijk een oplossing is, juicht de directeur van het Metzo toe. Want personeel is volgens de schooldirecteur juist erg tevreden met het pand. Zo looft Baan de ‘schitterende praktijkruimtes’ en de ‘sporthal van Olympische afmetingen’: “Iedereen die hier werkt vindt het heel mooi, maar het wordt natuurlijk wel gekleurd door de problemen die we hebben.”

Lees ook

68caf230-55b4-4a3c-ac33-7773acdd27c7

De Graafschap wint met verzorgd voetbal verdiend van FC Volendam

De Graafschap heeft een verrassende overwinning geboekt in Volendam. De ploeg van Thomas Duivenvoorden zorgde door doelpunten van Donny Warmerdam en Joran Hardeman voor een verdiende uitoverwinning: 1-2.

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.

Kunstverkoop 1

Te weinig plek voor alle kunst in nieuw Slingeland Ziekenhuis: ruim 300 werken te koop

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem gaat komend jaar verhuizen, zo ook de kunst die in de gangen van het ziekenhuis hangt. Doordat het nieuwe ziekenhuis minder wanden heeft, kan een deel van de kunstcollectie niet mee naar de nieuwbouw. Stichting Vrienden van het Slingeland organiseert daarom een kunstverkoop.

Gerritvossers4200

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een grijs en mistig weekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Vanuit de kerk in Megchelen voorspelt de weerboer een mistig en grijs weekend.

eerie-urban-street-at-night-with-fog-2026-09-24-11-14-29-utc-1140x620

Onveilige plekken melden: Bocholt opent een meldpunt

Inwoners van Bocholt kunnen binnenkort online aan de gemeente doorgeven op welke plekken zij zich onveilig voelen. Dat heeft afdelingshoofd Martin Wolters aangekondigd in de commissie voor Openbare Veiligheid, Orde en Brandweer. Het meldpunt is deze maandin op bocholt.de beschikbaar komen. De aanleiding is een gezamenlijk verzoek van CDU en Groenen.

Marco Bennink

Wethouder Bennink opgelucht ondanks omzetten DRU-subsidie in lening

Waar het college vroeg om een subsidie van 573.144 euro, kiest de raad voor een lening van 600.000 euro. Hoewel het een ander plan is dan wat portefeuillehouder Bennink in gedachten had, kan hij zeker leven met de uitkomst. Hij is zelfs opgelucht.