gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Na achttien jaar oplossing voor lekkende gevels van prijswinnend Metzo College

4b2eb6368e77b798037d7e4fde20192b

Bijna twintig jaar na de bouw is er eindelijk een oplossing gevonden voor de lekkende gevels van het Metzo College in Doetinchem. De middelbare school won met de nieuwbouw in 2006 zelfs de Scholenbouwprijs, maar al snel bleek dat het schuine gebouw toch niet zo fantastisch was.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Door de keuze voor schuine gevels bleek er namelijk water het pand binnen te komen. Een probleem dat direct na de opening in 2007 al duidelijk werd, maar waar achttien jaar later pas een remedie voor is. “Er bleek een diepe analyse nodig”, zegt schooldirecteur Hans Baan. Die analyse heeft nu geresulteerd in een oplossing. De losse delen van de gevel moeten volgens Baan worden uitgelicht, afgedicht met rubbers, en dan weer worden geplaatst. Ook moeten bepaalde elementen die nu aan de buitenzijde zitten eruit worden gefreesd. Op deze manier is een proefstuk met succes aangepakt, nu volgt de hele gevel.

De kosten schat Baan op twee miljoen euro, maar een definitief bedrag is nog niet bekend. Wel is duidelijk waar het geld vandaan komt. Vanuit de verzekering van de architect is een bedrag beschikbaar. De bouwer, Schutte, draagt ook bij. Het bouwbedrijf moest van de Raad van Arbitrage voor de Bouw 2,3 miljoen euro schadevergoeding betalen. Schutte wilde hiertegen in hoger beroep gaan, maar uiteindelijk is een schikking getroffen met de school. “Tussen Achterhoek VO (koepelorganisatie middelbare scholen, red.) en de bouwer is een ruiterlijke overeenstemming bereikt”, vindt Baan, die aangeeft dat het Metzo zelf de resterende kosten draagt.

‘Winst halen in het hoe’
Het werk staat gepland voor mei, als de examenperiode voorbij is en het minder druk is in de school. “Dan hebben we meer ruimte, want we zullen wel telkens enkele lokalen leeg moeten roosteren”, aldus de schooldirecteur. Hoe lang het herstel exact duurt, is ook nog niet bekend, wel richt het Metzo zich op de zomer van 2026. “We weten wat er moet gebeuren, maar proberen nog winst te halen uit hoe het moet gebeuren”, verklaart Baan, die aangeeft dat er wordt gezocht naar innovaties om het werk makkelijker, en dus sneller, te laten uitvoeren.

Onderwijs niet geraakt
Het al achttien jaar voortslepende probleem heeft het onderwijs volgens Baan niet geraakt: “Niet in de lessen, maar wel in de inrichting van de lokalen. Het gaat om een schuine gevel, dus als het drupt, komt het water een meter het lokaal in. Daar hebben we maatregelen voor moeten treffen, door bijvoorbeeld belangrijke machines verderop te zetten.”

‘Heel mooi pand’
Dat er eindelijk een oplossing is, juicht de directeur van het Metzo toe. Want personeel is volgens de schooldirecteur juist erg tevreden met het pand. Zo looft Baan de ‘schitterende praktijkruimtes’ en de ‘sporthal van Olympische afmetingen’: “Iedereen die hier werkt vindt het heel mooi, maar het wordt natuurlijk wel gekleurd door de problemen die we hebben.”

Lees ook

DieperSint20

Borculo krijgt sintstandbeeld voor Rob Dieperink, bedrag binnen zeven uur opgehaald

Borculo krijgt een bronzen standbeeld van Sint Nicolaas als blijvend eerbetoon aan Rob Dieperink. Het streefbedrag van de crowdfunding voor het beeld is woensdag binnen zeven uur behaald. De benodigde 11.500 euro werd daarmee sneller opgehaald dan de initiatiefnemers hadden verwacht.

WhatsApp Image 2026-09-02 at 14.06.47

Koenders in Gaanderen bestaat honderd jaar: ‘We kunnen hier niet zomaar afscheid van nemen’

Familiebedrijf en warenwinkel Koenders in Gaanderen viert donderdag het honderdjarig bestaan. Al drie generaties lang staat de familie Koenders aan het roer van de winkel. Dat de zaak na al die jaren nog altijd een begrip is in Gaanderen, maakt eigenaren Wilbert en Tiny Koenders trots.

Geiten

Keijenborg schiet weinig op met versoepeling geitenregel

In de gemeente Bronckhorst kunnen vanaf het najaar weer vergunningaanvragen voor woningbouw worden ingediend buiten een straal van 500 meter van geitenhouderijen. Eerder gold hiervoor een afstand van 1.000 meter. Volgens Willem-Jan van Vijfeyken, voorzitter van dorpsraad Keijenborg is dit een goede stap, maar lost dit nog niet de bouwproblemen in het dorp op.

04 Sluis de Pol0

Sluizen Oude IJssel weer open na historische sluiting

De sluizen bij De Pol en Doesburg zijn weer open. Door de langzaam herstellende waterstanden kunnen schepen op de Oude IJssel sinds maandag weer gebruikmaken van de sluizen.

WhatsApp Image 2026-09-01 at 18.38.53

Fietser raakt gewond bij aanrijding Winterswijk

Bij een aanrijding in Winterswijk is dinsdagmiddag een fietser gewond geraakt. Twee fietsers wilden elkaar inhalen maar kwamen met elkaar in aanraking.

Schermafbeelding 2026-09-02 093914

Geen gewonden bij kettingbotsing bij Etten

Bij een kettingbotsing bij Etten zijn dinsdagmiddag geen gewonden gevallen. Vier auto’s waren betrokken bij het ongeval.