gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Monumentale boom in Hengelo blijft staan

c227cdb945fddbd3074850a7ecb9d00d.jpg

De monumentale linde in Hengelo blijft alsnog staan. Bronckhorst was voornemens om de 250 jaar oude boom vanwege de slechte staat weg te halen, maar ziet nu mogelijkheden om de linde overeind te houden.

Jasper Hazelaar |
“De kroon van de boom wordt verkleind door de kroondelen in te korten en de breukgevoelige takken te verwijderen”, laat de gemeente Bronckhorst weten. “Dit is nodig om het gewicht in de kroon van de boom te verminderen en zo de kans op omvallen of afbreken te verkleinen.” Het inkorten gebeurt nadat de boom, die aan de Regelinkstraat in het dorp straat, de bladeren heeft laten vallen. Bronckhorst wilde de boom aanvankelijk kappen, maar na onafhankelijk onderzoek naar de staat kan de linde blijven staan.

De boom is volgens de gemeente in slechte conditie, maar wel levensvatbaar. Zo is de linde aangetast door honingzwam, zijn de kroondelen ingerot en is de stam volledig hol. “Om de boom toch nog zo lang mogelijk te behouden zijn deze maatregelen noodzakelijk”, aldus Bronckhorst.

Foto: Gemeente Bronckhorst

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-05 at 22.30.48.jpeg

Montferland werkt aan nieuw participatieplan azc na burgerinitiatief, initiatiefnemer ontevreden

De gemeente Montferland gaat een nieuw communicatie- en participatieplan maken rond de zoektocht naar een locatie voor een asielzoekerscentrum (azc). Dat kondigde burgemeester Annemarie Fellinger donderdagavond aan tijdens de raadsvergadering waar ook een burgerinitiatief tegen een azc in de gemeente op de agenda stond. Het voorstel van het burgerinitiatief werd door de gemeenteraad aangepast, wat bij de initiatiefnemers op kritiek stuitte.

STILL Berkelland0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Berkelland gemeenteraadsverkiezing 2026

De zes lijsttrekkers van de gemeente Berkelland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over asielopvang, woningbouw en de toekomst de zwembaden in de gemeente. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Berkelland terug.

Suzan en Freek ZC1.jpg

Suzan & Freek, Rowwen Hèze en De Paloma's op Zwarte Cross 2026

De Zwarte Cross heeft 41 nieuwe namen bekendgemaakt voor de komende editie. Onder andere Kraantje Pappie, Rowwen Hèze en De Paloma’s zijn toegevoegd aan de line-up. Ook Suzan & Freek treden op, zij staan op de zondag van het festival op het Hoofdpodium.

berkelland2.jpg

Lijsttrekkers Berkelland in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek beet dinsdag het spits af, donderdag is Berkelland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

Voetbalclubslogos.jpg

JOY 26 nieuwe naam jeugdvoetbalsamenwerking Oude IJsselstreek

De zeven samenwerkende voetbalclubs uit de gemeente Oude IJsselstreek hebben de naam voor de nieuw op te richten SJO jeugdvoetbalclub gepresenteerd. De jeugd van Ulftse Boys, SDOUC, GWVV, NVC, Etten, Gendringen én SVGG voetballen vanaf komend seizoen onder de naam JOY 26.

WhatsApp Image 2026-03-05 at 12.51.28.jpeg

Auto belandt in weiland Wehl na onwelwording

Aan de Broekhuizerstraat in Wehl is donderdagochtend een bestuurder onwel geraakt. De persoon kwam met de auto in het weiland terecht en is naar het ziekenhuis gebracht.