Ulft, Netherlands

Monumentale boom in Hengelo blijft staan

De monumentale linde in Hengelo blijft alsnog staan. Bronckhorst was voornemens om de 250 jaar oude boom vanwege de slechte staat weg te halen, maar ziet nu mogelijkheden om de linde overeind te houden.
Jasper Hazelaar | 30 september 2021 17:11 | Aangepast op 30 september 2021 17:11
“De kroon van de boom wordt verkleind door de kroondelen in te korten en de breukgevoelige takken te verwijderen”, laat de gemeente Bronckhorst weten. “Dit is nodig om het gewicht in de kroon van de boom te verminderen en zo de kans op omvallen of afbreken te verkleinen.” Het inkorten gebeurt nadat de boom, die aan de Regelinkstraat in het dorp straat, de bladeren heeft laten vallen. Bronckhorst wilde de boom aanvankelijk kappen, maar na onafhankelijk onderzoek naar de staat kan de linde blijven staan.

De boom is volgens de gemeente in slechte conditie, maar wel levensvatbaar. Zo is de linde aangetast door honingzwam, zijn de kroondelen ingerot en is de stam volledig hol. “Om de boom toch nog zo lang mogelijk te behouden zijn deze maatregelen noodzakelijk”, aldus Bronckhorst.

Foto: Gemeente Bronckhorst

Lees ook

Recordaantal inzendingen voor Carnavalskrakertrofee: ‘Echt wel paar toppertjes’

Een recordaantal inzendingen maken dit jaar kans op de Carnavalskrakertrofee 2026. Deze wordt uitger...

Nettelhorsterbrug in Lochem krijgt in april officiële opening

Na lang bouwen wordt de Nettelhorsterbrug in Lochem op 11 april officieel geopend. De Provincie Geld...

Persoon raakt gewond bij overval op woning in Etten

Bij een woningoverval in Etten is vrijdagavond een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer is met ee...

De Graafschap hard onderuit in eigen huis tegen RKC

De Graafschap weet wederom niet te winnen in het nieuwe kalenderjaar. In eigen huis werden de Doetin...

KNMI waarschuwt met code geel de Achterhoek voor gladheid door ijzel

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek vanwege mogelijke gladheid door ijzel. De weer...

Mart de Kruif lijstduwer van Gemeentebelangen Bronckhorst

Voormalig Commandant Landstrijdkrachten Mart de Kruif wordt lijstduwer van Gemeentebelangen Bronckho...