Ulft, Netherlands

Monumentale boom in Hengelo blijft staan

De monumentale linde in Hengelo blijft alsnog staan. Bronckhorst was voornemens om de 250 jaar oude boom vanwege de slechte staat weg te halen, maar ziet nu mogelijkheden om de linde overeind te houden.
Jasper Hazelaar | 30 september 2021 17:11 | Aangepast op 30 september 2021 17:11
“De kroon van de boom wordt verkleind door de kroondelen in te korten en de breukgevoelige takken te verwijderen”, laat de gemeente Bronckhorst weten. “Dit is nodig om het gewicht in de kroon van de boom te verminderen en zo de kans op omvallen of afbreken te verkleinen.” Het inkorten gebeurt nadat de boom, die aan de Regelinkstraat in het dorp straat, de bladeren heeft laten vallen. Bronckhorst wilde de boom aanvankelijk kappen, maar na onafhankelijk onderzoek naar de staat kan de linde blijven staan.

De boom is volgens de gemeente in slechte conditie, maar wel levensvatbaar. Zo is de linde aangetast door honingzwam, zijn de kroondelen ingerot en is de stam volledig hol. “Om de boom toch nog zo lang mogelijk te behouden zijn deze maatregelen noodzakelijk”, aldus Bronckhorst.

Foto: Gemeente Bronckhorst

Lees ook

Achterhoeker Devin Haen voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje

De Achterhoekse voetballer Devin Haen is voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. De 21-jarige aa...

Petitie vóór asielopvang Eibergen overhandigd als tegengeluid

Een groep Eibergenaren zag het protest tegen de komst van een vluchtelingenopvang in het dorp van 18...

De Hoeksteen maakt plaats voor woningen in het hart van Gendringen

Het voormalige schoolgebouw van De Hoeksteen in Gendringen wordt binnenkort gesloopt om plaats te ma...

Reorganisatie bij DRU Industriepark: acht banen op de tocht

Er gaan ontslagen vallen bij de stichting DRU Industriepark. De stichting hoopt zo financieel gezond...

Weerboer Gerrit verwacht een fraai herfstweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Juf Milly viert 40-jarig jubileum: ‘Ik ga door tot achter de rollator’

De laatste slingers en ballonnen worden nog snel opgehangen door de leerlingen van groep 8. Dan is b...