gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Monument voor gesneuvelde Kobylas

63d8d985cb3b0fd67022a114ac616488.jpg
Redactie REGIO8 |
Willy van Aalst dook twintig jaar geleden al in het verhaal. "Ik zag tijdens een tentoonstelling een foto van zijn graf, maar niemand kende hem, daarna ben ik het hele verhaal uit gaan zoeken." Vervolgens stuitte hij op het toenmalige bestuur van de Oranjevereniging. "Zij hadden er niet veel oren naar." Het verhaal bleef daarna een beetje sudderen.

Een paar maanden geleden kwam Bart Schenning, Gaanderenaar en de maker van het monument, om de hoek kijken. Hij besloot de zaken anders aan te pakken. "Normaal begin je bij A en ga je naar Z, ik ben in dit geval bij Z begonnen. Ik heb eerst het hele monument gemaakt, en toen pas de vergunning aangevraagd." Zijn aanpak had wel succes. "We konden het in hapklare brokken afleveren. De gemeente was heel enthousiast."

Het monument voor Kobylas wordt woensdagavond om 17.45 uur onthuld bij het oorlogsmonument in het bijzijn van waarnemend burgemeester Annemieke Traag. Daarna start om 18.45 uur de reguliere 4-mei herdenking in de culturele zaal van Sporhal De Pol. In stille tocht wordt vervolgens teruggekeerd naar de oorlogsmonumenten voor de twee minuten stilte.

Foto: Bart Schenning

Lees ook

vvvgra.jpg

De Graafschap geeft zege in blessuretijd uit handen bij VVV

De Graafschap is zaterdag niet verder gekomen dan een 3-3-gelijkspel bij laagvlieger VVV in Venlo. Na de officiële speeltijd stonden de Superboeren nog met 1-3 voor, maar die stand werd in de blessuretijd compleet weggegeven.

brug.png

Nettelhorsterbrug in Lochem geopend: maandag pas open voor verkeer

De Nettelhorsterbrug in Lochem is zaterdagmiddag officieel geopend. Veel inwoners kwamen een kijkje nemen en konden meteen zelf de brug op lopen. Ook werd tijdens de opening kort stilgestaan bij de twee personen die om het leven kwamen tijdens het bouwen van de brug.

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.