gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Monument voor gesneuvelde Kobylas

63d8d985cb3b0fd67022a114ac616488
Redactie REGIO8 |
Willy van Aalst dook twintig jaar geleden al in het verhaal. "Ik zag tijdens een tentoonstelling een foto van zijn graf, maar niemand kende hem, daarna ben ik het hele verhaal uit gaan zoeken." Vervolgens stuitte hij op het toenmalige bestuur van de Oranjevereniging. "Zij hadden er niet veel oren naar." Het verhaal bleef daarna een beetje sudderen.

Een paar maanden geleden kwam Bart Schenning, Gaanderenaar en de maker van het monument, om de hoek kijken. Hij besloot de zaken anders aan te pakken. "Normaal begin je bij A en ga je naar Z, ik ben in dit geval bij Z begonnen. Ik heb eerst het hele monument gemaakt, en toen pas de vergunning aangevraagd." Zijn aanpak had wel succes. "We konden het in hapklare brokken afleveren. De gemeente was heel enthousiast."

Het monument voor Kobylas wordt woensdagavond om 17.45 uur onthuld bij het oorlogsmonument in het bijzijn van waarnemend burgemeester Annemieke Traag. Daarna start om 18.45 uur de reguliere 4-mei herdenking in de culturele zaal van Sporhal De Pol. In stille tocht wordt vervolgens teruggekeerd naar de oorlogsmonumenten voor de twee minuten stilte.

Foto: Bart Schenning

Lees ook

SporthalVordenGLD

Verborgen gebreken maken renovatie sporthal Vorden bijna negen ton duurder

De verduurzaming en renovatie van sporthal 't Jebbink in Vorden dreigt bijna 900.000 euro duurder uit te vallen dan gepland. Tijdens de werkzaamheden zijn verborgen constructiefouten ontdekt en blijken extra veiligheidsmaatregelen nodig. Ook spelen netcongestie en gestegen bouwprijzen een rol.

WhatsApp Image 2026-07-21 at 08.15.51

Omwonenden horen bewoner om hulp roepen bij woningbrand in Varsseveld

Een bewoner is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt bij een woningbrand in Varsseveld. Het slachtoffer is nagekeken in de ambulance, en vervolgens naar het ziekenhuis vanwege rookinhalatie.

Rens den Hartog

Organisatie blikt terug op Zwarte Cross: van nieuwe indeling tot megakatapultsprong

Na vier drukke festivaldagen kijkt de organisatie van de Zwarte Cross terug op de 29e editie. De nieuwe terreinindeling, met het hoofdpodium op een andere locatie, zorgde voor een grote verandering voor zowel bezoekers als de organisatie. Ondanks het afgelasten van de megakatapultsprong na twee ongelukken met stuntmannen, overheerst een positieve terugblik. Ondertussen is de blik alweer gericht op volgend jaar, wanneer de Zwarte Cross zijn 30-jarig jubileum viert.

Vluchtelingen aankomst Betteld

'COA dient claim van bijna 200 miljoen in tegen hotelregelaar uit Didam'

Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een claim van 184,7 miljoen euro neergelegd bij een bedrijf dat noodopvang regelde voor asielzoekers uit Oekraïne. Dat meldt het Financiële Dagblad.

HeinoosfileZC

Heinoos maken feestje van file door alcoholcontrole na Zwarte Cross

Na een weekend vol gas op de Zwarte Cross wachtte maandagochtend de terugreis die voor veel bezoekers nét even anders verliep dan gehoopt. Honderden automobilisten belandden in een lange file door een politiecontrole op rijden onder invloed. Waar de één vooral baalde van de file, zagen de mannen van de Heinoos juist hun kans schoon en trokken de gitaren uit de kast om de crossers in de file op te vrolijken.

WhatsApp Image 2026-07-20 at 11.31.49

Twee bospercelen in brand aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg

Twee afzonderlijke bospercelen aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg zijn zondag op maandagnacht in brand geraakt. De brandweer wist beide brandhaarden snel te blussen en verdere uitbreiding van het vuur te voorkomen.