Ulft, Netherlands

Monument voor gesneuvelde Kobylas

Regio8 | 4 mei 2016 10:46 | Aangepast op 4 mei 2016 10:46
Willy van Aalst dook twintig jaar geleden al in het verhaal. "Ik zag tijdens een tentoonstelling een foto van zijn graf, maar niemand kende hem, daarna ben ik het hele verhaal uit gaan zoeken." Vervolgens stuitte hij op het toenmalige bestuur van de Oranjevereniging. "Zij hadden er niet veel oren naar." Het verhaal bleef daarna een beetje sudderen.

Een paar maanden geleden kwam Bart Schenning, Gaanderenaar en de maker van het monument, om de hoek kijken. Hij besloot de zaken anders aan te pakken. "Normaal begin je bij A en ga je naar Z, ik ben in dit geval bij Z begonnen. Ik heb eerst het hele monument gemaakt, en toen pas de vergunning aangevraagd." Zijn aanpak had wel succes. "We konden het in hapklare brokken afleveren. De gemeente was heel enthousiast."

Het monument voor Kobylas wordt woensdagavond om 17.45 uur onthuld bij het oorlogsmonument in het bijzijn van waarnemend burgemeester Annemieke Traag. Daarna start om 18.45 uur de reguliere 4-mei herdenking in de culturele zaal van Sporhal De Pol. In stille tocht wordt vervolgens teruggekeerd naar de oorlogsmonumenten voor de twee minuten stilte.

Foto: Bart Schenning

Lees ook

Keupers Kerst | Hans Keuper op bezoek bij het verzorgingshuis #3

De allermooiste tijd van het jaar is aangebroken: kerst! In de driedelige-serie Keupers Kerst gaat d...

Doetinchem herdenkt oorlogsslachtoffers met kaarslicht tijdens Lichtjesavond

Militairen en andere mensen die tijdens de Tweede Wereldoorlog hun leven gaven voor onze vrijheid wo...

Clara (83) maakt al jaren kerstkaartjes voor ouderen: niemand mag vergeten worden

Denk je aan kerst, dan denk je aan gezellige kerstmuziek, de kerstman, een prachtig versierde boom ...

Motorstandbeeld na mislukte stunt terug in Bronckhorst

Het ‘geleende’ motor-standbeeld uit Hengelo heeft inmiddels een flinke toertocht achter de rug. Wat ...

Nederlandse en Duitse boeren zoeken samen oplossingen tegen droogte

Wateroverlast in de dorpen in 2010, extreme droogte in 2018 en 2019 en opnieuw kritieke waterstanden...

Onvoltooide Betuwelijn zet ongewild druk op plannen voor Noordtak

De Betuwelijn ligt in Nederland al jaren klaar. Maar het echte rendement van die miljardeninvesterin...