gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Monument voor gesneuvelde Kobylas

63d8d985cb3b0fd67022a114ac616488
Redactie REGIO8 |
Willy van Aalst dook twintig jaar geleden al in het verhaal. "Ik zag tijdens een tentoonstelling een foto van zijn graf, maar niemand kende hem, daarna ben ik het hele verhaal uit gaan zoeken." Vervolgens stuitte hij op het toenmalige bestuur van de Oranjevereniging. "Zij hadden er niet veel oren naar." Het verhaal bleef daarna een beetje sudderen.

Een paar maanden geleden kwam Bart Schenning, Gaanderenaar en de maker van het monument, om de hoek kijken. Hij besloot de zaken anders aan te pakken. "Normaal begin je bij A en ga je naar Z, ik ben in dit geval bij Z begonnen. Ik heb eerst het hele monument gemaakt, en toen pas de vergunning aangevraagd." Zijn aanpak had wel succes. "We konden het in hapklare brokken afleveren. De gemeente was heel enthousiast."

Het monument voor Kobylas wordt woensdagavond om 17.45 uur onthuld bij het oorlogsmonument in het bijzijn van waarnemend burgemeester Annemieke Traag. Daarna start om 18.45 uur de reguliere 4-mei herdenking in de culturele zaal van Sporhal De Pol. In stille tocht wordt vervolgens teruggekeerd naar de oorlogsmonumenten voor de twee minuten stilte.

Foto: Bart Schenning

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-02 at 14.30.52

Fietser overleden na aanrijding in Doetinchem

Een fietser is overleden na een aanrijding op de Varsseveldseweg in Doetinchem. Een traumahelikopter is opgeroepen en landde in een nabijgelegen weiland, maar hulp mocht niet meer baten.

VB_FCEIGRA10

De Graafschap wil doorpakken in Eindhoven, Kwint aast op eerste treffer

Na de overwinning op FC Den Bosch op De Vijverberg hoopt De Graafschap zaterdag tegen FC Eindhoven de weg omhoog verder in te slaan. De Superboeren wonnen twee van hun laatste drie wedstrijden en trainer Thomas Duivenvoorden merkt dat het vertrouwen binnen zijn ploeg steeds verder groeit.

DiesmeToren10

Zes miljoen nodig voor Diemse toren: ‘Icoon moet behouden blijven’

Bijna zes miljoen euro is nodig om de Didamse Mariakerk en de bijbehorende toren te restaureren. De actie ‘Red de Diemse Toren’ wordt vrijdagavond officieel afgetrapt. Initiatiefnemer Ted Kok hoopt dat inwoners en bedrijven uit Didam de schouders eronder zetten.

Grens Suderwick Duitsland 2025

Achterhoek legt Duitslandplannen vast: goede buren, één koers

Het ligt niet aan de contacten met de Duitse partners. Die zijn goed. “Nederlandse en Duitse bestuurders weten elkaar snel te vinden”, zeggen Duitslandcoördinatoren Andrea Arens en Miranda van Balveren. Wat tot dusver ontbrak, was een gezamenlijke koers: één document waarin de acht Achterhoekse gemeenten vastleggen welke onderwerpen in de samenwerking met Duitsland voorrang krijgen.

WhatsApp Image 2026-10-02 at 10.55.02 (1)

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt maar aangenaam weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanuit Silvolde voorspelt Gerrit een aangenaam weekend.

Derksen_Geld2

Montferland betaalt werkende wethouder bijna 2.000 euro per maand aan wachtgeld

Montferland betaalt wethouder Jeanette Derksen bijna 2.000 euro per maand aan wachtgeld, terwijl ze gewoon actief is als wethouder. Derksen is na de gemeenteraadsverkiezingen minder gaan werken: van 100 naar 80 procent.