Ulft, Netherlands

Monument voor gesneuvelde Kobylas

Regio8 | 4 mei 2016 10:46 | Aangepast op 4 mei 2016 10:46
Willy van Aalst dook twintig jaar geleden al in het verhaal. "Ik zag tijdens een tentoonstelling een foto van zijn graf, maar niemand kende hem, daarna ben ik het hele verhaal uit gaan zoeken." Vervolgens stuitte hij op het toenmalige bestuur van de Oranjevereniging. "Zij hadden er niet veel oren naar." Het verhaal bleef daarna een beetje sudderen.

Een paar maanden geleden kwam Bart Schenning, Gaanderenaar en de maker van het monument, om de hoek kijken. Hij besloot de zaken anders aan te pakken. "Normaal begin je bij A en ga je naar Z, ik ben in dit geval bij Z begonnen. Ik heb eerst het hele monument gemaakt, en toen pas de vergunning aangevraagd." Zijn aanpak had wel succes. "We konden het in hapklare brokken afleveren. De gemeente was heel enthousiast."

Het monument voor Kobylas wordt woensdagavond om 17.45 uur onthuld bij het oorlogsmonument in het bijzijn van waarnemend burgemeester Annemieke Traag. Daarna start om 18.45 uur de reguliere 4-mei herdenking in de culturele zaal van Sporhal De Pol. In stille tocht wordt vervolgens teruggekeerd naar de oorlogsmonumenten voor de twee minuten stilte.

Foto: Bart Schenning

Lees ook

Van Koningsdag tot explosies: Doetinchem kende een bewogen jaar

Traditiegetrouw blikt REGIO8 terug met de Achterhoekse burgemeesters op het afgelopen jaar. Voor bur...

Twee ongevallen met dezelfde auto in Dinxperlo

Kort na elkaar hebben zich vrijdag in Dinxperlo twee eenzijdige verkeersongevallen voorgedaan met de...

Vrachtwagenbrand snel geblust in Lichtenvoorde

Een brand in een geparkeerde vrachtwagen in Lichtenvoorde is vrijdagochtend snel geblust. De oorzaak...

Terugblik | Dit was het jubileumjaar van Normaal

Voor liefhebbers van Achterhoekse dialectmuziek was 2025 een bijzonder jaar. De dialectrockband Norm...

Burgemeester Van Domburg: 'Raadsleden durfden en konden hun werk niet meer doen'

Traditiegetrouw blikt REGIO8 terug met de Achterhoekse burgemeesters. Voor Patrick van Domburg was d...

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een winters begin van 2026

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...