gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferlandse Balduk hoog op Europese kieslijst CDA

494000826a1558400a99aa3275ad57e7

Merel Balduk (24), de fractievoorzitter van CDA Montferland, staat op plek zeven van die partij bij de Europese verkiezingen van 6 juni. Hiermee is de politica uit Loil de hoogst geplaatste Gelderlander op de lijst. Ook is ze de hoogst geplaatste jongere op de kieslijst van het CDA.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"Ik was vereerd, maar toch ook wel verbaasd", zegt Balduk, die al enige tijd wist dat ze op de lijst zou belanden. "Vorig jaar was ik met andere jongeren in Brussel bij de partij. Daar werd ik gevraagd of ik het zag zitten om me verkiesbaar te stellen voor de Europese verkiezingen." Dat betekende nog niet dat de jonge politica gelijk op de lijst kwam. "Ik moest natuurlijk solliciteren. Toen ik na de procedure hoorde dat ik op plek zeven zou komen, was ik echt verbaasd maar ook heel blij. Je staat toch ineens op een landelijke lijst", aldus Balduk.

Ze hoopt met haar kandidatuur meer aandacht te genereren voor de Europese verkiezingen. Balduk: "Het zijn de meest onderbelichte verkiezingen. Ik hoop echt dat ik een stem uit de regio in Brussel kan brengen." Ze heeft dan ook als doel om Brussel 'dichterbij' te brengen en de kloof te verkleinen tussen de regio en de Europese Unie. Achter de schermen is ze al maanden bezig met het inlezen. De 'echte' campagne gaat nu van start. Het duurt namelijk nog minder dan een maand voordat de Europeanen naar de stembus mogen.

Ambitie
Balduk is sinds het begin van dit jaar fractievoorzitter van de gemeentelijke afdeling van het CDA. Toen zei ze dat ze nooit de ambitie heeft gehad om specifieke politieke functies na te streven. Ook bij de plek op de kieslijst is dat het geval: "Ik heb nooit echt deze ambitie gehad, het kwam toevallig op mijn pad. Na lang nadenken besloot ik er toch voor te gaan. Ik zet me graag ook op deze manier in voor de maatschappij."

Kans op zetel
Met een zevende plek op de kieslijst is de kans op een zetel in het Europees Parlement niet ondenkbaar. Op dit moment heeft de Europese tak van het CDA vijf zetels. "Als je zo hoog staat, is de kans er inderdaad altijd. En hoewel het CDA het de afgelopen verkiezingen lastig had, zitten we nu weer langzaam in de lift. Ik hoop dat ik het ga halen, maar als dat niet zo is, is dat ook goed. Ik ga er in ieder geval alles aan doen, maar uiteindelijk beslist de kiezer", zegt de CDA'er.

Lees meer over:

|

Lees ook

IllegaalVuurwerk0

Zwaar illegaal vuurwerk onderschept bij Ulft, meerdere verdachten aangehouden

De politie heeft onder meer in Ulft een transport met zwaar illegaal vuurwerk onderschept. Het maakte deel uit van een groot onderzoek naar de invoer en handel in illegaal vuurwerk. Tijdens meerdere acties werd in totaal 3800 kilo vuurwerk in beslag genomen.

DRU_020

Voorlopig geen huur, wél vooruitbetaling en extra lening, gemeente houdt DRU overeind

Het DRU Industriepark is nog niet uit de financiële problemen. De cijfers van het eerste half jaar lopen ver achter op de gemaakte begroting. In die begroting was al rekening gehouden met een tekort van 303.000 euro. De gemeente Oude IJsselstreek springt wéér bij om te zorgen dat de boel kan blijven draaien, bleek tijdens de commissievergadering maandagavond. Grootste zorgenkindje op dit moment? De horeca.

BHsMinima00

Cup & Cake helpt vrouwen aan passende bh: ‘Een goede bh zou een basis moeten zijn’

Een goed passende bh is voor veel vrouwen belangrijk, maar lang niet voor iedereen vanzelfsprekend. Stichting Deelkastje introduceerde daarom Cup & Cake in Doetinchem. Met ingezamelde bh’s wil de stichting vrouwen met een kleine portemonnee helpen aan een exemplaar dat vooral goed past.

WhatsApp Image 2026-09-14 at 17.11.50

Flinke roetschade door brand in meterkast in Kilder

Bij een woningbrand in Kilder is een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer zou door de rookontwikkeling ademhalingsklachten hebben.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wil rioolheffing vanaf 2028 koppelen aan waterverbruik

Gemeente Doetinchem wil vanaf 2028 de rioolheffing op de schop gooien. Vanaf dat jaar willen ze die anders gaan berekenen. Momenteel betaalt ieder perceel hetzelfde vaste bedrag, maar als het aan het college ligt wordt er straks ook nadrukkelijk gekeken naar het drinkwaterverbruik.

Zijspancross00

WK zijspancross na dertien jaar terug op Vennebulten: ‘Begint alweer te kriebelen’

Crossbaan De Vennebulten bij Varsseveld was afgelopen weekend voor het eerst in dertien jaar weer het decor voor het WK zijspancross. Het wereldkampioenschap kwam er dankzij drie particuliere initiatiefnemers, die na het wegvallen van een wedstrijd elders besloten zelf de organisatie op zich te nemen.