gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferlandse Balduk hoog op Europese kieslijst CDA

494000826a1558400a99aa3275ad57e7

Merel Balduk (24), de fractievoorzitter van CDA Montferland, staat op plek zeven van die partij bij de Europese verkiezingen van 6 juni. Hiermee is de politica uit Loil de hoogst geplaatste Gelderlander op de lijst. Ook is ze de hoogst geplaatste jongere op de kieslijst van het CDA.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"Ik was vereerd, maar toch ook wel verbaasd", zegt Balduk, die al enige tijd wist dat ze op de lijst zou belanden. "Vorig jaar was ik met andere jongeren in Brussel bij de partij. Daar werd ik gevraagd of ik het zag zitten om me verkiesbaar te stellen voor de Europese verkiezingen." Dat betekende nog niet dat de jonge politica gelijk op de lijst kwam. "Ik moest natuurlijk solliciteren. Toen ik na de procedure hoorde dat ik op plek zeven zou komen, was ik echt verbaasd maar ook heel blij. Je staat toch ineens op een landelijke lijst", aldus Balduk.

Ze hoopt met haar kandidatuur meer aandacht te genereren voor de Europese verkiezingen. Balduk: "Het zijn de meest onderbelichte verkiezingen. Ik hoop echt dat ik een stem uit de regio in Brussel kan brengen." Ze heeft dan ook als doel om Brussel 'dichterbij' te brengen en de kloof te verkleinen tussen de regio en de Europese Unie. Achter de schermen is ze al maanden bezig met het inlezen. De 'echte' campagne gaat nu van start. Het duurt namelijk nog minder dan een maand voordat de Europeanen naar de stembus mogen.

Ambitie
Balduk is sinds het begin van dit jaar fractievoorzitter van de gemeentelijke afdeling van het CDA. Toen zei ze dat ze nooit de ambitie heeft gehad om specifieke politieke functies na te streven. Ook bij de plek op de kieslijst is dat het geval: "Ik heb nooit echt deze ambitie gehad, het kwam toevallig op mijn pad. Na lang nadenken besloot ik er toch voor te gaan. Ik zet me graag ook op deze manier in voor de maatschappij."

Kans op zetel
Met een zevende plek op de kieslijst is de kans op een zetel in het Europees Parlement niet ondenkbaar. Op dit moment heeft de Europese tak van het CDA vijf zetels. "Als je zo hoog staat, is de kans er inderdaad altijd. En hoewel het CDA het de afgelopen verkiezingen lastig had, zitten we nu weer langzaam in de lift. Ik hoop dat ik het ga halen, maar als dat niet zo is, is dat ook goed. Ik ga er in ieder geval alles aan doen, maar uiteindelijk beslist de kiezer", zegt de CDA'er.

Lees meer over:

|

Lees ook

Droogte_040

Historisch lage waterstand Rijn zet droogtebescherming Achterhoek op scherp: sproeiverbod in aantocht

De waterstanden in de Rijn en de IJssel zijn voor de tijd van het jaar historisch laag. Hoewel het waterpeil in beken en kleinere rivieren als de Oude IJssel en de Berkel voorlopig nog binnen de normale marges ligt, waarschuwt Waterschap Rijn en IJssel dat de situatie snel kan omslaan. Als de droogte aanhoudt, kondigt het waterschap later deze week of begin volgende week een sproeiverbod af.

Dieperink_ZW

Scheidsrechter Rob Dieperink (38) uit Borculo overleden

Rob Dieperink uit Borculo is overleden, zo bevestigt de KNVB maandag. De eredivisiescheidsrechter is slechts 38 jaar geworden.

GRAAEK0

De Graafschap verliest nipt van Griekse kampioen in Wehl

Voor de ogen van ruim 2.500 supporters speelde De Graafschap zondagmiddag in Wehl een oefenduel tegen AEK Athene. Zowel supporters van de Superboeren als de Griekse landskampioen werden getrakteerd op een felle oefenpot op het veld van Concordia.

ME-112_blur

Brand in oude ME-bus in Ulft: een persoon lichtgewond

Op het terrein van een garagebedrijf in Ulft is maandagmiddag brand ontstaan in een oude bus van de Mobiele Eenheid (ME) van de politie. Bij de brand is een persoon lichtgewond geraakt.

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.