gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferlandse Balduk hoog op Europese kieslijst CDA

494000826a1558400a99aa3275ad57e7

Merel Balduk (24), de fractievoorzitter van CDA Montferland, staat op plek zeven van die partij bij de Europese verkiezingen van 6 juni. Hiermee is de politica uit Loil de hoogst geplaatste Gelderlander op de lijst. Ook is ze de hoogst geplaatste jongere op de kieslijst van het CDA.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"Ik was vereerd, maar toch ook wel verbaasd", zegt Balduk, die al enige tijd wist dat ze op de lijst zou belanden. "Vorig jaar was ik met andere jongeren in Brussel bij de partij. Daar werd ik gevraagd of ik het zag zitten om me verkiesbaar te stellen voor de Europese verkiezingen." Dat betekende nog niet dat de jonge politica gelijk op de lijst kwam. "Ik moest natuurlijk solliciteren. Toen ik na de procedure hoorde dat ik op plek zeven zou komen, was ik echt verbaasd maar ook heel blij. Je staat toch ineens op een landelijke lijst", aldus Balduk.

Ze hoopt met haar kandidatuur meer aandacht te genereren voor de Europese verkiezingen. Balduk: "Het zijn de meest onderbelichte verkiezingen. Ik hoop echt dat ik een stem uit de regio in Brussel kan brengen." Ze heeft dan ook als doel om Brussel 'dichterbij' te brengen en de kloof te verkleinen tussen de regio en de Europese Unie. Achter de schermen is ze al maanden bezig met het inlezen. De 'echte' campagne gaat nu van start. Het duurt namelijk nog minder dan een maand voordat de Europeanen naar de stembus mogen.

Ambitie
Balduk is sinds het begin van dit jaar fractievoorzitter van de gemeentelijke afdeling van het CDA. Toen zei ze dat ze nooit de ambitie heeft gehad om specifieke politieke functies na te streven. Ook bij de plek op de kieslijst is dat het geval: "Ik heb nooit echt deze ambitie gehad, het kwam toevallig op mijn pad. Na lang nadenken besloot ik er toch voor te gaan. Ik zet me graag ook op deze manier in voor de maatschappij."

Kans op zetel
Met een zevende plek op de kieslijst is de kans op een zetel in het Europees Parlement niet ondenkbaar. Op dit moment heeft de Europese tak van het CDA vijf zetels. "Als je zo hoog staat, is de kans er inderdaad altijd. En hoewel het CDA het de afgelopen verkiezingen lastig had, zitten we nu weer langzaam in de lift. Ik hoop dat ik het ga halen, maar als dat niet zo is, is dat ook goed. Ik ga er in ieder geval alles aan doen, maar uiteindelijk beslist de kiezer", zegt de CDA'er.

Lees meer over:

|

Lees ook

05829181-f3a0-4ee0-b918-9d75b200b9e3

Optocht Varsseveldse Volksfeesten donderdag live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt donderdag in samenwerking met de Varsseveldse Volksfeesten live de optocht door het dorp uit. Vanuit het centrum van Varsseveld brengt de streekomroep de optocht met tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen in beeld.

112Achtheoek

Auto op de kant na aanrijding in Winterswijk

Bij een aanrijding in het Winterswijkse buurtschap Miste zijn donderdagmiddag meerdere personen gewond geraakt. Een van de betrokken voertuigen belandde op de zijkant.

WhatsApp Image 2026-08-13 at 15.59.50

Weiland in brand achter boerderij in Beek

Op een veld achter een boerderij aan de Den Hamweg in Beek is donderdagmiddag tegen 15.30 uur brand uitgebroken. Accuraat optreden van de brandweer kon erger doen voorkomen.

LandfortToneel0

Theatergroep Smeedwerk opnieuw op Landfort Megchelen met verhaal over Willem II

Theatergroep Smeedwerk staat komend weekend opnieuw bij historische buitenplaats Landfort in Megchelen. De groep brengt daar het tweede deel van een trilogie over Nederlandse koningen. Na een voorstelling over Willem I staat nu zijn opvolger Willem II centraal.

hitte0

Nationaal Hitteplan weer van kracht: code geel in Achterhoek vanwege hitte

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek. Donderdag, vrijdag en zaterdag worden er temperaturen boven de 30°C verwacht. Ook is het Nationaal Hitteplan van kracht. Het is belangrijk om goed op de kwetsbare mensen in je omgeving te letten.

KoningBergh

Koning Willem-Alexander opent gerestaureerd Kasteel Huis Bergh

Niemand minder dan koning Willem-Alexander opent het gerestaureerde Kasteel huis Bergh in ’s-Heerenberg op donderdag 17 september. Directeur Floris de Gelder heeft donderdagochtend de vrijwilligers het ‘grote geheim’ vertelt. “Dit is echt enorm eervol.”