Ulft, Netherlands

Montferland wil supermarkten meer ruimte geven op zondagen

De gemeente Montferland wil supermarkten toestaan om op zondagen eerder opengaan. Op dit moment mogen de winkels tussen 12.00 uur en 20.00 uur open zijn op zondag, maar het college wil de supermarkten toestaan om al vanaf 08.00 uur de deuren te openen.
Bart Sollman | 15 november 2023 16:30 | Aangepast op 15 november 2023 16:30
Het verzoek om de openingstijden te verruimen kwam van de exploitant van de Albert Heijn in Didam. De winkel wil graag een ontheffing om op zondag ook vóór twaalf uur ’s middags open te mogen zijn. De gemeente heeft het nu uitgezocht en wil de eigen regels voor openingstijden op zondag daarom aanpassen. Eén tegenstander van het plan heeft al contact gehad met de gemeente, bakkerij Braam. Voor hen is de zondagochtend een moment waarop ze veel inkomsten genereren.

Montferland volgt met dit voorstel het beleid van omringende gemeenten. In Doetinchem mogen winkels op zondag al tussen 08.00 uur en 22.00 uur open zijn. In Oude IJsselstreek gelden zelfs helemaal geen regels voor openingstijden op zondag. Met de ruimere openingstijden volgt Montferland naar eigen zeggen de algemene tendens in Nederland. Ook vloeit er zo minder omzet weg naar Duitsland. De gemeenteraad moet nog instemmen met het besluit.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Montferland|Supermarkt|

Lees ook

Buurt verontwaardigd over zwembadplan bij Margriethal Didam

Als het aan de omwonenden van de Margriethal in Didam ligt, komt er op die locatie geen zwembad. Eer...

Montferland grijpt in bij IKC: ‘Dit moest stoppen, anders liep het uit de hand’

De bouw van het Integraal Kindcentrum in ’s-Heerenberg krijgt een harde reset. De gemeenteraad van M...

Heel Montferland wordt zoekgebied azc, geen locatie in Didam gevonden

De gemeente Montferland is er niet in geslaagd een geschikte locatie binnen de grenzen van Didam voo...

Bewoners sluiproute Beek willen met ‘langzaam-aan-actie’ oplossing afdwingen

Een groep bewoners van de Zuider Markweg en naastgelegen straten in Beek houden zaterdag een zelfben...

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee w...

Vervolg Vrijheid in Beweging: kinderen ontwerpen posters voor internationale wedstrijd

Vrijheid laat zich moeilijk vangen in woorden, maar misschien wel in een bloem, een ballon of een ha...