gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland spoort inwoners met schulden vroeg op

f879c1eaf8eb903310b9ffe9332cf8f6

Montferland gaat vroegsignalering bij schulden een vast onderdeel maken van het financieel loket. De pilot voor het vroegsignaleren zou eigenlijk vanaf 1 april 2022 voor één jaar draaien, maar vanwege goede resultaten wordt het nu al definitief ingevoerd.

Charlotte van de Kant |
“Met de pilot wilden we kijken wat het oplevert als we er vroeg bij zijn als mensen schulden hebben”, vertelt wethouder Ingrid Wolsing. “We hebben gemerkt dat het zoveel oplevert, dat het een vast onderdeel wordt van het financieel loket.” De gemeente krijgt een melding van onder meer de zorgverzekering en energieleverancier als mensen schulden hebben, daarop stuurt de gemeente een brief naar de personen toe die hulp kunnen gebruiken. “Op het moment dat mensen niet op de brief reageren, dan gaat er iemand naartoe”, vertelt Wolsing. De gemeente gaat dan samen met de inwoner kijken naar wat er gedaan worden om te voorkomen dat de schulden verder oplopen. “We gaan dan kijken welke regelingen we kunnen treffen”, aldus de wethouder.

Na de start van de pilot zijn in een half jaar tijd 621 zogenaamde signalen binnengekomen, waarvan 281 vanuit de zorgverzekeraar. Dat dit getal hoog ligt, komt omdat de zorgverzekering individueel wordt afgesloten en niet op gezinsniveau. In totaal heeft de gemeente 118 huisbezoeken bij mensen met schulden gedaan in het kader van vroegsignalering. “Veel van hen willen hulp en waren eerder niet bekend bij de gemeente”, vertelt de wethouder. “Veel mensen kloppen namelijk niet zo makkelijk bij de gemeente aan.” Ook woningcorporatie Plavei merkt een vermindering in het aantal huurschulden door het vroegsignaleren.

Foto: REGIO8

Lees ook

Bax2Give 2026 foto Simon Schutter

Hardlopende advocaten uit Doetinchem halen 65 duizend euro op voor WensAmbulance

De actie BAX2Give leverde afgelopen weekend een immens recordbedrag voor het goede doel op. 59 deelnemers volbrachten zaterdag en zondag in verschillende etappes samen de 255 kilometer tellende hardlooptocht van Groningen naar Doetinchem. Het resultaat: 65.215,37 euro voor de stichting WensAmbulance Oost-Nederland.

BoerinAnna20

Afbrokkelende muurschildering boerin Anna verdwijnt, maar krijgt nieuwe plek

De muurschildering van boerin Anna Rientjes op het Mogendorff-pand aan de Gart Seevinkstraat in Doetinchem is in verval. Het schilderij brokkelt af door een slechte ondergrond en krijgt daarom een nieuwe plek. Op de plek van boerin Anna komt een nieuw kunstwerk.

Schermafbeelding 2026-06-15 154209

Bijna 13.500 boetes in ruim vijf weken door flexflitser in Gaanderen

De beruchte flexflitser aan de Rijksweg in Gaanderen heeft in de maand mei en in de eerste week van juni flink doorgeflitst. Uit cijfers van het Openbaar Ministerie blijkt dat de flitser in deze periode maar liefst 13.438 keer een snelheidsovertreding heeft geregistreerd.

Beachvolleysilvolde10

84 teams strijden voor felbegeerde beker op vierde editie van Beachvolley Silvolde

Silvolde veranderde afgelopen zaterdag even in Silvolde aan zee. In een weiland aan de Berkenlaan vond de vierde editie van het Silvoldse beachvolleybaltoernooi plaats. Maar liefst 600 deelnemers streden om de felbegeerde beker, tot vreugde van de organisatie.

WhatsApp Image 2026-06-15 at 11.36.02

Automobilist botst in Doetinchem op afvalwagen

Een auto kwam maandagochtend op de kruising Handelskade en C. Missetstraat in Doetinchem in botsing met een afvalwagen. De bestuurder van de auto ging voor controle naar het ziekenhuis.

SinderenBlur

Automobilist mist bocht en schampt boom bij Sinderen

Een automobilist is zondagmiddag tegen een boom gebotst in het buitengebied van Sinderen. Bij het ongeval zijn geen gewonden gevallen.