gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland geen kandidaat NK Wielrennen

3d748ad8f06ac2a7c0bca4a383613b52
Redactie REGIO8 |
“Dat hebben wij niet lichtzinnig gedaan”, zegt burgemeester Peter de Baat in de raadsbrief. “Het NK Wielrennen heeft Montferland veel gebracht en wij geloven in de kansen die dergelijke evenementen voor onze gemeente hebben. Toch hebben wij een andere keuze gemaakt.” Naar aanleiding van de overschrijding van het budget tijdens het NK Wielrennen 2017 heeft de gemeente besloten dit te dekken door de beschikbare bedragen voor 2018 en 2019 in te zetten. Montferland heeft jaarlijks een ton beschikbaar voor het organiseren van topsportevenementen. Daarmee is het budget voor deze jaren niet langer beschikbaar. “Daar komt bij dat er voor de komende jaren een ambitieus coalitieprogramma ligt, dat vanzelfsprekend gepaard gaat met een beslag op onze begroting”, aldus de Baat.

Dat Montferland zich in 2019 en 2020 niet kandidaat stelt voor het NK Wielrennen betekent volgens de gemeente niet dat zij geen kansen zien. De Baat: “ Het is zeer wel denkbaar dat Montferland zich weer eens kandidaat stelt voor het NK. Ons parcours is en blijft prachtig.” Volgens de burgemeester kan de brief aan de raad een eerste aanzet zijn om hierover opnieuw in discussie te gaan. De gemeente liet de organisatie van het NK Wielrennen eerder al weten dat Montferland zich niet kandidaat stelt voor 2018.

Foto: REGIO8

Lees ook

SporthalVordenGLD

Verborgen gebreken maken renovatie sporthal Vorden bijna negen ton duurder

De verduurzaming en renovatie van sporthal 't Jebbink in Vorden dreigt bijna 900.000 euro duurder uit te vallen dan gepland. Tijdens de werkzaamheden zijn verborgen constructiefouten ontdekt en blijken extra veiligheidsmaatregelen nodig. Ook spelen netcongestie en gestegen bouwprijzen een rol.

WhatsApp Image 2026-07-21 at 08.15.51

Omwonenden horen bewoner om hulp roepen bij woningbrand in Varsseveld

Een bewoner is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt bij een woningbrand in Varsseveld. Het slachtoffer is nagekeken in de ambulance, en vervolgens naar het ziekenhuis vanwege rookinhalatie.

Rens den Hartog

Organisatie blikt terug op Zwarte Cross: van nieuwe indeling tot megakatapultsprong

Na vier drukke festivaldagen kijkt de organisatie van de Zwarte Cross terug op de 29e editie. De nieuwe terreinindeling, met het hoofdpodium op een andere locatie, zorgde voor een grote verandering voor zowel bezoekers als de organisatie. Ondanks het afgelasten van de megakatapultsprong na twee ongelukken met stuntmannen, overheerst een positieve terugblik. Ondertussen is de blik alweer gericht op volgend jaar, wanneer de Zwarte Cross zijn 30-jarig jubileum viert.

Vluchtelingen aankomst Betteld

'COA dient claim van bijna 200 miljoen in tegen hotelregelaar uit Didam'

Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een claim van 184,7 miljoen euro neergelegd bij een bedrijf dat noodopvang regelde voor asielzoekers uit Oekraïne. Dat meldt het Financiële Dagblad.

HeinoosfileZC

Heinoos maken feestje van file door alcoholcontrole na Zwarte Cross

Na een weekend vol gas op de Zwarte Cross wachtte maandagochtend de terugreis die voor veel bezoekers nét even anders verliep dan gehoopt. Honderden automobilisten belandden in een lange file door een politiecontrole op rijden onder invloed. Waar de één vooral baalde van de file, zagen de mannen van de Heinoos juist hun kans schoon en trokken de gitaren uit de kast om de crossers in de file op te vrolijken.

WhatsApp Image 2026-07-20 at 11.31.49

Twee bospercelen in brand aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg

Twee afzonderlijke bospercelen aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg zijn zondag op maandagnacht in brand geraakt. De brandweer wist beide brandhaarden snel te blussen en verdere uitbreiding van het vuur te voorkomen.