gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland gaat brieven simpeler schrijven

b60cb6b26e088622b6aafb78c169be31
Redactie REGIO8 |
"Ik vind dat je als lokale overheid het goede voorbeeld moet geven. Als wij het niet doen kun je het niet verwachten van andere instanties", aldus wethouder Ingrid Wolsing. De gemeente wil met deze aanpassing tegemoet komen aan de grote groep laaggeletterden in de gemeente. "Maar ook academici lezen liever eenvoudig Nederlands", meent projectleider Michael Rave. Hij stelt dat de nieuwe koers vooral een mentale kwestie is voor werknemers van de gemeente. "We moeten de mindset in de gemeente omzetten om brieven te versimpelen. Maar de boodschap moet hetzelfde blijven."

Om de ambtenaren te helpen met die opgave is de gemeente in zee gegaan met het bedrijf WizeNoze. WizeNoze heeft een programma ontwikkeld waar de brieven in worden geanalyseerd. Vervolgens worden er suggesties gegeven hoe de tekst kan worden aangepast naar het gewenste taalniveau. Rave geeft als voorbeeld een brief over ontheffing van belastingen. "Mensen willen gewoon weten of ze wel of niet moeten betalen en hoeven daar geen juridische teksten bij te hebben." Hij stelt dat het programma een handig hulpmiddel is, maar dat de brieven nog steeds door de ambtenaren geschreven moeten worden. "Want de toon van een brief, dat is en blijft iets menselijks."

Foto: REGIO8

Lees ook

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.

Terborseweg Doetinchem

Asielopvang Doetinchem opent naar verwachting 27 juli, eerst open dag

De nieuwe asielopvanglocatie aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem opent naar verwachting vanaf 27 juli haar deuren. Dat laat een woordvoerder van het COA weten. Voorafgaand aan de opening organiseert het COA een open dag in de opvanglocatie.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 10.26.19

Kasteel Huis Bergh laat bezoekers straks digitaal door de middeleeuwse stad lopen

Nu de heropening van Kasteel Huis Bergh steeds dichterbij komt, wordt ook steeds duidelijker welke nieuwigheden het kasteel in 's-Heerenberg rijk is. Naast de kunst en pracht en praal van het gebouw, zijn er ook interactieve en moderne snufjes. Door een per toeval gevonden LP tijdens het leeghalen van het kasteel kan de oude eigenaar bezoekers zelfs met eigen stem welkom heten.

WhatsApp Image 2026-07-09 at 23.34.37

Brand in schuur van zeilmakerij in Zelhem snel onder controle

In een schuur van een zeilmakerij aan de Handelsweg in Zelhem is donderdagavond brand uitgebroken. Het bijgebouw op het terrein liep daarbij flinke schade op

lochem gemeentehuis0

Centrum Lochem gaat op de schop: meerdere werkzaamheden in augustus

Het centrum van Lochem wordt in augustus flink onder handen genomen. De gemeente richt de parkeerplaats aan de Slootwijkersteeg opnieuw in en maakt het terrein aan de Zuiderbleek bouwrijp voor woningbouw.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 09.16.19

Vrouw op fatbike gewond na aanrijding in Doetinchem

Een vrouw op een fatbike is donderdagavond gewond geraakt in Doetinchem. Het slachtoffer is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht.