gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland gaat brieven simpeler schrijven

b60cb6b26e088622b6aafb78c169be31
Redactie REGIO8 |
"Ik vind dat je als lokale overheid het goede voorbeeld moet geven. Als wij het niet doen kun je het niet verwachten van andere instanties", aldus wethouder Ingrid Wolsing. De gemeente wil met deze aanpassing tegemoet komen aan de grote groep laaggeletterden in de gemeente. "Maar ook academici lezen liever eenvoudig Nederlands", meent projectleider Michael Rave. Hij stelt dat de nieuwe koers vooral een mentale kwestie is voor werknemers van de gemeente. "We moeten de mindset in de gemeente omzetten om brieven te versimpelen. Maar de boodschap moet hetzelfde blijven."

Om de ambtenaren te helpen met die opgave is de gemeente in zee gegaan met het bedrijf WizeNoze. WizeNoze heeft een programma ontwikkeld waar de brieven in worden geanalyseerd. Vervolgens worden er suggesties gegeven hoe de tekst kan worden aangepast naar het gewenste taalniveau. Rave geeft als voorbeeld een brief over ontheffing van belastingen. "Mensen willen gewoon weten of ze wel of niet moeten betalen en hoeven daar geen juridische teksten bij te hebben." Hij stelt dat het programma een handig hulpmiddel is, maar dat de brieven nog steeds door de ambtenaren geschreven moeten worden. "Want de toon van een brief, dat is en blijft iets menselijks."

Foto: REGIO8

Lees ook

DRULogo0

DRU-voorzitter De Vroome loopt met ‘te veel molenstenen’ op eieren

Hans de Vroome leek woensdagavond lange tijd op eieren te lopen, maar stuitte in zijn ogen op zóveel onbegrip bij enkele raadsleden van Oude IJsselstreek dat hij tóch verbaal van zich afbeet: “Nu val ik uit mijn rol, maar u krijgt met dit complex vréselijk veel, dat is met geen pen te beschrijven. Dat zie je nergens in Nederland.”

6cd450c5-78c1-49fd-ad8c-6e01785b81f8

Grote brand in bedrijfspand op industrieterrein in Doetinchem

Bij een bedrijfspand aan de Gildenstraat in Doetinchem is woensdagmiddag een grote brand uitgebroken. Meerdere brandweereenheden zijn ter plaatse om het vuur te bestrijden.

Flitser Gaanderen (1)

Flexflitser weer terug op oude plek in Gaanderen

De flexflitser is weer terug op zijn oude plek aan de Rijksweg in Gaanderen. Nadat de mobiele flitspaal de afgelopen maanden op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem heeft gestaan, is hij weer terug op de plek waar eerder duizenden snelheidsovertredingen werden geregistreerd.

Crossborderorkest Kleve

Nederlandse en Duitse grensinwoners vinden de juiste noot in crossborderorkest

Met 24 Nederlandse en Duitse muzikanten viert de Euregio Rijn-Waal dit jaar haar 55-jarig bestaan. In november op de kerstmarkt in Kleve laat het crossborderorkest horen wat samenwerken kan opleveren. Het Europese volkslied klinkt alvast als een klok tijdens de eerste repetities.

ESVIK_010

Bekende Achterhoekers zingen kerstlied tijdens benefietavond in Amphion

Voor twaalf bekende Achterhoekers staat 12 december rood omcirkeld in de agenda. Tijdens de benefietavond van 'Een Stem voor een Kind' zingen zij namelijk in het Amphion een kerstlied voor een vol theater. Van oud-generaal Mart de Kruif tot afzwaaiend burgemeester Mark Boumans en van kunstenaar Rosalie de Graaf tot oud-journalist en schrijver Ad van Liempt: voor één avond verruilen zij hun vertrouwde rol voor die van zanger. En dat is best spannend.

Snelweg A18

Nacht- en weekendafsluitingen A18 tussen Varsseveld en Wehl door werkzaamheden

Achterhoekers die deze week op pad gaan moeten rekening houden met afsluitingen van de A18 tussen Varsseveld en Wehl. Er vinden een aantal nachtelijke afsluitingen plaats en een weekendafsluiting.