gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland gaat brieven simpeler schrijven

b60cb6b26e088622b6aafb78c169be31
Redactie REGIO8 |
"Ik vind dat je als lokale overheid het goede voorbeeld moet geven. Als wij het niet doen kun je het niet verwachten van andere instanties", aldus wethouder Ingrid Wolsing. De gemeente wil met deze aanpassing tegemoet komen aan de grote groep laaggeletterden in de gemeente. "Maar ook academici lezen liever eenvoudig Nederlands", meent projectleider Michael Rave. Hij stelt dat de nieuwe koers vooral een mentale kwestie is voor werknemers van de gemeente. "We moeten de mindset in de gemeente omzetten om brieven te versimpelen. Maar de boodschap moet hetzelfde blijven."

Om de ambtenaren te helpen met die opgave is de gemeente in zee gegaan met het bedrijf WizeNoze. WizeNoze heeft een programma ontwikkeld waar de brieven in worden geanalyseerd. Vervolgens worden er suggesties gegeven hoe de tekst kan worden aangepast naar het gewenste taalniveau. Rave geeft als voorbeeld een brief over ontheffing van belastingen. "Mensen willen gewoon weten of ze wel of niet moeten betalen en hoeven daar geen juridische teksten bij te hebben." Hij stelt dat het programma een handig hulpmiddel is, maar dat de brieven nog steeds door de ambtenaren geschreven moeten worden. "Want de toon van een brief, dat is en blijft iets menselijks."

Foto: REGIO8

Lees ook

LexDeGoedeRijsberman

De Goede en Rijsberman nemen afscheid van Lochemse college

Lex de Goede van Meedenken met Lochem en Michiel Rijsberman van D66 Lochem keren de komende periode niet terug in het college. Afgelopen donderdag nam het tweetal afscheid als wethouder.

MontferlandProtest5

Demonstratie Didam ‘goed en rustig verlopen’: wel vijf aanhoudingen

Montferland laat weten dat de demonstratie van woensdagavond in Didam in hun ogen ‘over het algemeen goed en rustig verlopen’ is. Er werd door de gemeente wel een noodbevel afgekondigd en op die grond werd er een groep mensen weggestuurd. De politie heeft vijf mensen aangehouden vanwege het afsteken van vuurwerk.

marechaussee

Poolse man aangehouden bij Beek: moet nog bijna twee jaar cel in

Een 51-jarige man uit Polen is woensdag nabij de grensovergang bij Beek aangehouden. Hij was niet in het bezit van een geldig rijbewijs. Ook stond hij internationaal gesignaliseerd, want hij heeft nog een gevangenisstraf openstaan van bijna twee jaar.

ElverOpening0

Elver opent nieuwe studio’s in Nieuw-Wehl: ‘Lang naartoe gewerkt’

De woningen van Elver in Nieuw-Wehl gaan de komende jaren flink op de schop. Verouderde woonruimtes maken plaats voor toekomstbestendige studio’s. Woensdagmiddag werden aan de Bloeilaan meerdere nieuwe studio’s officieel geopend. Een moment waar bewoners, medewerkers en verwanten lange tijd naar hebben uitgekeken.

Pepijn Reinderink foto Wout Beel

Geen Achterhoeks NK voor Ruurloër Reinderink: wel debuut als ploegleider

Over zes dagen is Laren het decor van het Nederlands kampioenschap tijdrijden. Grote afwezige bij de wielerwedstrijd over het Achterhoekse asfalt in de gemeente Lochem is Pepijn Reinderink (24), althans op de fiets. De Ruurlose renner stapt vanwege ziekte niet op de tijdritfiets, maar mag wel zijn broertje Joris begeleiden vanuit de auto.

N18 werkzaamheden2

Laatste werkzaamheden N314 zorgen voor extra reistijd tussen Hummelo en Zutphen

Het wordt een drukke maand voor weggebruikers die vanuit Hummelo naar Zutphen reizen. Van maandag 29 juni tot en met vrijdag 31 juli wordt gewerkt aan de N314 ten zuiden van Zutphen. Ernstige verkeershinder wordt verwacht aan de weg die al maanden onder handen wordt genomen. De provincie roept al op tot thuiswerken en het gebruik maken van de fiets en het openbaar vervoer.