gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Molen Varsseveld stil door boutverbinding

ea53f044cf84f218cffdff19dafa6458.jpg
Redactie REGIO8 |
"Het blijkt dat er iets mis is met de boutverbinding van deze roeden, waardoor niet met zekerheid is te zeggen of de wieken goed blijven zitten", zo laat de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed weten. "Om risico's te vermijden zijn deze 48 molens stil gezet.” In de Achterhoek is de molen in Varsseveld de enige met de gebrekkige boutverbinding.

Het is niet bekend wanneer de molen weer gaat draaien. "Er wordt hard gewerkt om voor de Nationale Molendagen op 13 en 14 mei een gedegen advies te kunnen geven aan de gedupeerde eigenaren", aldus de Rijksdienst. "Dan is ook duidelijk wat de kosten zijn van vervanging of reparatie en op welke termijn daarmee gestart kan worden."

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

STILL DEBAT BRONCKHORST0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Bronckhorst gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Bronckhorst zijn woensdagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Hengelo. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over participatie, leefbaarheid in het buitengebied en windmolens. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Bronckhorst terug.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.