gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Mogelijk nóg een nieuw fastfoodrestaurant in de Achterhoek

fa3ef0f9e19f21a427169e11ee3c04f3

De kans is aanwezig dat er nóg een nieuw restaurant van een grote fastfoodketen in de Achterhoek komt. Dat blijkt uit de raadsvergadering van Oost Gelre, maar de gemeenteraad staat niet direct te springen om de komst van een McDonald's of een ander wegrestaurant.

Davie Klein Gunnewiek |  | Aangepast op
“Wij hebben vrij recent een concreet verzoek binnengekregen van een wegrestaurant/fastfoodketen die zich wil vestigen bij de Besselinkschans in Lichtenvoorde”, zegt wethouder Bart Porskamp. De Besselinkschans ligt aan de rand van Lichtenvoorde en is onder andere bekend als het terrein van de Zwarte Cross. Ook komen er twee provinciale wegen (N18 en N313) bij elkaar. “Dit verzoek wordt nu eerst ambtelijk beoordeeld voordat wij als college hier een besluit over nemen", legt Porskamp uit.

Om die mogelijke komst staat de gemeenteraad niet direct te springen. Bij voorbaat een grens stellen aan hoeveel grote fastfoodketens zich kunnen vestigen in een gemeente, kan bijvoorbeeld niet. "Nee", aldus de wethouder. “Zolang Den Haag daar geen regelgeving voor heeft, mogen we bepaalde bedrijven niet zomaar uitsluiten.” De wethouder gaf die toelichting naar aanleiding van een motie van raadslid Paul Wallerbos. Die riep op om te onderzoeken of er een grens kan worden gesteld aan de komst van landelijke fastfoodketens in een gemeente. “Wij vragen niet om een verbod op landelijke fastfoodketens, maar wel of je als gemeente ergens een grens kan trekken", aldus Wallerbos.

Haaksbergen
De aanleiding voor de motie zijn de plannen van fastfoodketens die zich steeds vaker willen vestigen in Gelderland, met name langs provinciale wegen. Zo werd onlangs bekend dat fastfoodketen McDonald’s plannen heeft in Rheden en Warnsveld. Ook vlak over de provinciegrens in Haaksbergen wil een initiatiefnemer een fastfoodketen starten. Wallerbos vindt die ontwikkeling niet wenselijk en is onder andere bang voor meer zwerfvuil in de natuur.

'Gaan we dit ook doen bij een autodealer'?
Voordat de wethouder de mogelijke komst van een fastfoodketen naar Oost Gelre aankondigde kregen andere partijen de lachers op hun hand toen ze reageerden op het voorstel tot een onderzoek. “Gaan we dit straks ook doen als een landelijke autodealer zich hier wil vestigen, maar een politieke partij in de gemeenteraad die specifieke auto’s niet wil?”, vraagt fractievoorzitter Kees Porskamp van de VVD zich af.

'Ook geen tippelzone'
“Wij willen ook geen vliegveld, datacentrum, Formule 1-circuit of tippelzone in onze gemeente”, zegt Judith Rotink van het CDA. “Daar ligt nu geen concreet voorstel voor, dus willen we het er ook niet over hebben. We praten er pas over als het voorstel echt op de agenda staat.”

Gemeenteraad aan bod
Of er een voorstel voor de komst van een fastfoodketen naar Oost Gelre op de agenda komt van de gemeenteraad is nog niet bekend. “Als wij hier als college positief over besluiten komt de gemeenteraad aan bod als er een planologische aanpassing nodig is. Als het initiatief past binnen het bestemmingsplan kan het al worden toegestaan”, aldus Porskamp.

Lees meer over:

|

Lees ook

Zelhem vlees politie Omroep GLD

Kilo’s vlees verdwijnen onder kleding van vleesliefhebbers in Zelhem

Vier mannen gaan in een supermarkt in Zelhem opvallend te werk. Ze stoppen grote hoeveelheden vleespakketten onder hun kleding en verlaten de winkel zonder af te rekenen.

GerritsWeerpraot20

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een tropisch begin van de zomer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Halle-Nijman voorspelt de weerboer een tropisch begin van de zomer.

WhatsApp Image 2026-06-19 at 12.38.18

Wiebe Nelissen nieuwe teammanager De Graafschap na jaren bij Vitesse en AZ

Wiebe Nelissen (36) is gepresenteerd als nieuwe teammanager van het eerste herenteam van De Graafschap. Bij de Doetinchemse voetbalclub wordt hij ook manager communicatie en pers. Nelissen staat nu nog onder contract bij AZ in Alkmaar als Hoofd Persvoorlichting.

KunstrouteBaakseBeek0

Waterschap Rijn en IJssel en kunstenaars slaan handen ineen voor route langs klimaatprojecten

Het waterschap Rijn en IJssel en Staatsbosbeheer hebben de handen ineengeslagen met de Baakse Beek Kunstbiënnale, om een kunstroute van maar liefst dertig kilometer lang te realiseren. Bij verschillende kunstwerken langs de route staan informatieborden, waarop bezoekers kunnen lezen welke projecten het Waterschap heeft uitgevoerd in dat gebied.

KermisFlitser

Kermis Gaanderen zoekt grootste ‘slachtoffers’ van beruchte flexflitser

De flexflitser aan de Rijksweg in Gaanderen is inmiddels verdwenen. Waar veel automobilisten opgelucht ademhalen, kunnen anderen nog altijd een paarse envelop op de deurmat verwachten. Voor die laatste groep heeft de organisatie van Kermis Gaanderen nu een ludieke actie bedacht.

LexDeGoedeRijsberman

De Goede en Rijsberman nemen afscheid van Lochemse college

Lex de Goede van Meedenken met Lochem en Michiel Rijsberman van D66 Lochem keren de komende periode niet terug in het college. Afgelopen donderdag nam het tweetal afscheid als wethouder.