gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Mogelijk nóg een nieuw fastfoodrestaurant in de Achterhoek

fa3ef0f9e19f21a427169e11ee3c04f3

De kans is aanwezig dat er nóg een nieuw restaurant van een grote fastfoodketen in de Achterhoek komt. Dat blijkt uit de raadsvergadering van Oost Gelre, maar de gemeenteraad staat niet direct te springen om de komst van een McDonald's of een ander wegrestaurant.

Davie Klein Gunnewiek |  | Aangepast op
“Wij hebben vrij recent een concreet verzoek binnengekregen van een wegrestaurant/fastfoodketen die zich wil vestigen bij de Besselinkschans in Lichtenvoorde”, zegt wethouder Bart Porskamp. De Besselinkschans ligt aan de rand van Lichtenvoorde en is onder andere bekend als het terrein van de Zwarte Cross. Ook komen er twee provinciale wegen (N18 en N313) bij elkaar. “Dit verzoek wordt nu eerst ambtelijk beoordeeld voordat wij als college hier een besluit over nemen", legt Porskamp uit.

Om die mogelijke komst staat de gemeenteraad niet direct te springen. Bij voorbaat een grens stellen aan hoeveel grote fastfoodketens zich kunnen vestigen in een gemeente, kan bijvoorbeeld niet. "Nee", aldus de wethouder. “Zolang Den Haag daar geen regelgeving voor heeft, mogen we bepaalde bedrijven niet zomaar uitsluiten.” De wethouder gaf die toelichting naar aanleiding van een motie van raadslid Paul Wallerbos. Die riep op om te onderzoeken of er een grens kan worden gesteld aan de komst van landelijke fastfoodketens in een gemeente. “Wij vragen niet om een verbod op landelijke fastfoodketens, maar wel of je als gemeente ergens een grens kan trekken", aldus Wallerbos.

Haaksbergen
De aanleiding voor de motie zijn de plannen van fastfoodketens die zich steeds vaker willen vestigen in Gelderland, met name langs provinciale wegen. Zo werd onlangs bekend dat fastfoodketen McDonald’s plannen heeft in Rheden en Warnsveld. Ook vlak over de provinciegrens in Haaksbergen wil een initiatiefnemer een fastfoodketen starten. Wallerbos vindt die ontwikkeling niet wenselijk en is onder andere bang voor meer zwerfvuil in de natuur.

'Gaan we dit ook doen bij een autodealer'?
Voordat de wethouder de mogelijke komst van een fastfoodketen naar Oost Gelre aankondigde kregen andere partijen de lachers op hun hand toen ze reageerden op het voorstel tot een onderzoek. “Gaan we dit straks ook doen als een landelijke autodealer zich hier wil vestigen, maar een politieke partij in de gemeenteraad die specifieke auto’s niet wil?”, vraagt fractievoorzitter Kees Porskamp van de VVD zich af.

'Ook geen tippelzone'
“Wij willen ook geen vliegveld, datacentrum, Formule 1-circuit of tippelzone in onze gemeente”, zegt Judith Rotink van het CDA. “Daar ligt nu geen concreet voorstel voor, dus willen we het er ook niet over hebben. We praten er pas over als het voorstel echt op de agenda staat.”

Gemeenteraad aan bod
Of er een voorstel voor de komst van een fastfoodketen naar Oost Gelre op de agenda komt van de gemeenteraad is nog niet bekend. “Als wij hier als college positief over besluiten komt de gemeenteraad aan bod als er een planologische aanpassing nodig is. Als het initiatief past binnen het bestemmingsplan kan het al worden toegestaan”, aldus Porskamp.

Lees meer over:

|

Lees ook

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.

Politie logo jas

Jongen in Doetinchem beroofd van insulinecontroller, politie zoekt getuigen

De politie zoekt getuigen van een wel hele laffe beroving in Doetinchem. Een jongen werd op zaterdag 23 mei door vier jongens beroofd van zijn telefoon en insulinecontroller.

b6cb83c7-fe6d-473a-be77-6bc8627ebe00

Weerboer Gerrit voorspelt een druilerig weekend met af en toe een zonnetje

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit het buitengebied van Silvolde voorspelt de weerboer een druilerig weekend waarin de zon steeds meer de overhand neemt.

112MisterwegBlur

Twee motorrijders gewond bij ongeval in Winterswijk

Bij een verkeersongeval op de Misterweg in het buitengebied van Winterswijk zijn vrijdagochtend twee motorrijders gewond geraakt. De weg is tijdelijk afgesloten voor hulpverlening en bergingswerkzaamheden.