gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Mogelijk nóg een nieuw fastfoodrestaurant in de Achterhoek

fa3ef0f9e19f21a427169e11ee3c04f3

De kans is aanwezig dat er nóg een nieuw restaurant van een grote fastfoodketen in de Achterhoek komt. Dat blijkt uit de raadsvergadering van Oost Gelre, maar de gemeenteraad staat niet direct te springen om de komst van een McDonald's of een ander wegrestaurant.

Davie Klein Gunnewiek |  | Aangepast op
“Wij hebben vrij recent een concreet verzoek binnengekregen van een wegrestaurant/fastfoodketen die zich wil vestigen bij de Besselinkschans in Lichtenvoorde”, zegt wethouder Bart Porskamp. De Besselinkschans ligt aan de rand van Lichtenvoorde en is onder andere bekend als het terrein van de Zwarte Cross. Ook komen er twee provinciale wegen (N18 en N313) bij elkaar. “Dit verzoek wordt nu eerst ambtelijk beoordeeld voordat wij als college hier een besluit over nemen", legt Porskamp uit.

Om die mogelijke komst staat de gemeenteraad niet direct te springen. Bij voorbaat een grens stellen aan hoeveel grote fastfoodketens zich kunnen vestigen in een gemeente, kan bijvoorbeeld niet. "Nee", aldus de wethouder. “Zolang Den Haag daar geen regelgeving voor heeft, mogen we bepaalde bedrijven niet zomaar uitsluiten.” De wethouder gaf die toelichting naar aanleiding van een motie van raadslid Paul Wallerbos. Die riep op om te onderzoeken of er een grens kan worden gesteld aan de komst van landelijke fastfoodketens in een gemeente. “Wij vragen niet om een verbod op landelijke fastfoodketens, maar wel of je als gemeente ergens een grens kan trekken", aldus Wallerbos.

Haaksbergen
De aanleiding voor de motie zijn de plannen van fastfoodketens die zich steeds vaker willen vestigen in Gelderland, met name langs provinciale wegen. Zo werd onlangs bekend dat fastfoodketen McDonald’s plannen heeft in Rheden en Warnsveld. Ook vlak over de provinciegrens in Haaksbergen wil een initiatiefnemer een fastfoodketen starten. Wallerbos vindt die ontwikkeling niet wenselijk en is onder andere bang voor meer zwerfvuil in de natuur.

'Gaan we dit ook doen bij een autodealer'?
Voordat de wethouder de mogelijke komst van een fastfoodketen naar Oost Gelre aankondigde kregen andere partijen de lachers op hun hand toen ze reageerden op het voorstel tot een onderzoek. “Gaan we dit straks ook doen als een landelijke autodealer zich hier wil vestigen, maar een politieke partij in de gemeenteraad die specifieke auto’s niet wil?”, vraagt fractievoorzitter Kees Porskamp van de VVD zich af.

'Ook geen tippelzone'
“Wij willen ook geen vliegveld, datacentrum, Formule 1-circuit of tippelzone in onze gemeente”, zegt Judith Rotink van het CDA. “Daar ligt nu geen concreet voorstel voor, dus willen we het er ook niet over hebben. We praten er pas over als het voorstel echt op de agenda staat.”

Gemeenteraad aan bod
Of er een voorstel voor de komst van een fastfoodketen naar Oost Gelre op de agenda komt van de gemeenteraad is nog niet bekend. “Als wij hier als college positief over besluiten komt de gemeenteraad aan bod als er een planologische aanpassing nodig is. Als het initiatief past binnen het bestemmingsplan kan het al worden toegestaan”, aldus Porskamp.

Lees meer over:

|

Lees ook

5-DSC09286

De Graafschap legt Finse buitenspeler Toivo Mero vast

De Graafschap heeft zich versterkt met de 18-jarige Fin Toivo Mero. De buitenspeler komt over van HJK Helsinki en tekent voor drie seizoenen met optie voor nog een jaar in Doetinchem.

Optocht Varsseveld

Volksfeesten Varsseveld | Kijk hier de volledige optocht terug

De Varsseveldse Volksfeesten zijn donderdagavond afgetrapt met de eerste optocht door het dorp. Tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen trokken vanaf het Kerkplein door het centrum van Varsseveld. REGIO8 bracht de volledige optocht live in beeld.

05829181-f3a0-4ee0-b918-9d75b200b9e3

Optocht Varsseveldse Volksfeesten donderdag live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt donderdag in samenwerking met de Varsseveldse Volksfeesten live de optocht door het dorp uit. Vanuit het centrum van Varsseveld brengt de streekomroep de optocht met tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen in beeld.

112Achtheoek

Auto op de kant na aanrijding in Winterswijk

Bij een aanrijding in het Winterswijkse buurtschap Miste zijn donderdagmiddag meerdere personen gewond geraakt. Een van de betrokken voertuigen belandde op de zijkant.

WhatsApp Image 2026-08-13 at 15.59.50

Weiland in brand achter boerderij in Beek

Op een veld achter een boerderij aan de Den Hamweg in Beek is donderdagmiddag tegen 15.30 uur brand uitgebroken. Accuraat optreden van de brandweer kon erger doen voorkomen.

LandfortToneel0

Theatergroep Smeedwerk opnieuw op Landfort Megchelen met verhaal over Willem II

Theatergroep Smeedwerk staat komend weekend opnieuw bij historische buitenplaats Landfort in Megchelen. De groep brengt daar het tweede deel van een trilogie over Nederlandse koningen. Na een voorstelling over Willem I staat nu zijn opvolger Willem II centraal.