Ulft, Netherlands

Minister start pyrolyse installatie

Regio8 | 11 mei 2015 14:31 | Aangepast op 11 mei 2015 14:31

De installatie maakt gebruik van bijzondere olie. De olie wordt namelijk door het Hengelose bedrijf Empyro gewonnen uit biomassa (houtsnippers) door het toepassen van pyrolyse, een techniek waarbij de houtsnippers verhit worden zonder zuurstof toe te voegen. Deze techniek is ontwikkeld aan de Universiteit Twente en doorontwikkeld door BTG-BTL, het moederbedrijf van Empyro. 

De nieuwe melkpoederfabriek aan de Oude Needseweg heeft een productiecapaciteit van 750 miljoen kilo melk. Door te kiezen voor duurzame pyrolyse olie daalt de directe CO2-uitstoot voor de gehele fabriek met 15 procent. Hierdoor bespaart de zuivelfabrikant aanzienlijk op fossiele brandstoffen, naar verwachting zo'n 10 miljoen m³ aardgas en 16.000 ton CO2-reductie. Dat is vergelijkbaar met de CO2-uitstoot van bijna 2.000 Nederlandse huishoudens, laat FrieslandCampina weten.

Zodra er toestemming is van de gemeente Borculo, zal de productielocatie ook overgaan op het gebruik van duurzaam geproduceerd biogas. Dat wordt opgewekt uit rundveemest, rioolslib en organisch afval, dat via een 8 kilometer lange pijpleiding wordt aangevoerd uit de vergistingsinstallatie van ‘Groot-Zevert’.

Lees ook

Code oranje voor de Achterhoek: gladheid en sneeuw verwacht

Vanwege gladheid en verwachte sneeuwval heeft het KNMI voor woensdag code oranje afgegeven voor de A...

Botsing met meerdere voertuigen op berucht kruispunt bij Hengelo

Bij een botsing in Hengelo zijn dinsdagochtend geen gewonden gevallen. Wel is er een flinke verkeers...

Werkzaamheden Julianaplein Doetinchem door winters weer uitgesteld

De werkzaamheden aan de kruising van de J.F. Kennedylaan en het Julianaplein in Doetinchem, die op 5...

Historisch tramstation Gorssel in handen van lokale stichting

Het historische tramstation in Gorssel heeft een nieuwe eigenaar. Het gebouw uit 1926 is overgedrage...

Deelnemers trotseren ijzige kou tijdens jubilieumeditie Survivalrun Beltrum

De oudste survivalrun van Nederland werd deze zondag voor de 35e keer in Beltrum gehouden. Ongetrain...

Van Koningsdag tot explosies: Doetinchem kende een bewogen jaar

Traditiegetrouw blikt REGIO8 terug met de Achterhoekse burgemeesters op het afgelopen jaar. Voor bur...