gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Minister Blok in overleg met krimpregio’s

84cf06f0639c333dafb3acd765b346cb
Redactie REGIO8 |
"De vijf regio’s missen in het actieplan de grotere, landelijke reikwijdte van bevolkingsdaling die zich niet beperkt tot enkele regio’s, maar heel Nederland raakt", zo laten de regio’s Groningen, Fryslân, Gelderland, Zeeland en Limburg weten. De provincies hebben aangeboden om meerdere onderwerpen uit het actieplan van minister Blok concreet uit te werken: "Zoals leegstand van maatschappelijk en particulier vastgoed."

Minister Blok heeft aangegeven open te staan voor het aanbod van de provincies. "De minister herkent de grote uitdaging die de provincies zien omdat de oorzaak van de bevolkingsdaling verder reikt dan de krimpregio’s en heel Nederland raakt”, aldus de provincies. "Afgesproken is om eendrachtig op te trekken naar een nadere, gezamenlijke en integrale invulling van het Actieplan." Over twee maanden volgt een nieuw bestuurlijk overleg waar het aanbod van de krimpgebieden wordt besproken.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-08-31 142012

Auto gelanceerd door omgevallen boom en botst op vrachtwagen in Geesteren

Bij een ongeval met een auto en een vrachtwagen op de Nettelhorsterweg in Geesteren is maandagmiddag een automobilist gewond geraakt. De auto reed over een omgevallen boom, werd gelanceerd en botste vervolgens hard tegen een tegemoetkomende vrachtwagen.

Lochem Gemeentehuis 2026

Lochem vraagt inwoners naar profiel voor ideale burgemeester

Lochem roept haar inwoners op om hun wensen voor een nieuwe burgemeester kenbaar te maken. Via een enquête kunnen inwoners aangeven welke eigenschappen en kwaliteiten zij belangrijk vinden voor de opvolger van Sebastiaan van 't Erve. De gemeenteraad gebruikt de uitkomsten bij het opstellen van de profielschets.

241d36ef-9f89-35f2-9c31-c3f3d0ab171c

1 miljard euro nodig om de Achterhoek klaar te maken voor droogte

Eén miljard euro in dertig jaar. Zoveel geld denkt de regio nodig te hebben om de Achterhoek beter bestand te maken tegen droogte. Maar juist daar wringt het. Voor bijvoorbeeld stikstof en schoon water zijn er duidelijke doelen, regels en geld. Voor droogte niet.

WhatsApp Image 2026-08-31 at 09.28.07

Fietser gewond na voorrangsfout Terborg

Een fietser is maandagochtend gewond geraakt bij een val na een voorrangsfout op de Varsseveldseweg ter hoogte van de Stationsweg in Terborg. Verkeersregelaars die toevallig aanwezig waren, hebben het verkeer geregeld.

WhatsApp Image 2026-08-29 at 20.05.41

De Graafschap wacht nog steeds op eerste zege

De Graafschap is er zaterdag niet in geslaagd om de eerste overwinning van het seizoen te behalen. Het kwam vlak voor rust terug in de wedstrijd tegen Almere City FC (1-1), maar vergat na de thee om de voorsprong te nemen en werd daarna door de Flevolanders hard aangepakt: 1-4.

WhatsApp Image 2026-08-27 at 07.59.34

Na anderhalf jaar voorbereiding is Zelhem bijna klaar voor WK Trial

Nog één week wachten en dan strijkt de internationale trialwereld neer bij de voormalige vuilnisbult in Zelhem. Tientallen motorrijders laten op 4, 5 en 6 september hun behendigheid zien tijdens de Nederlandse ronde van het WK Trial. Achter de schermen wordt ondertussen de laatste hand gelegd aan het parcours. Kartrekker Dick Bulten kijkt met trots naar het resultaat van ruim anderhalf jaar voorbereiding.