gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Minister Blok in overleg met krimpregio’s

84cf06f0639c333dafb3acd765b346cb
Redactie REGIO8 |
"De vijf regio’s missen in het actieplan de grotere, landelijke reikwijdte van bevolkingsdaling die zich niet beperkt tot enkele regio’s, maar heel Nederland raakt", zo laten de regio’s Groningen, Fryslân, Gelderland, Zeeland en Limburg weten. De provincies hebben aangeboden om meerdere onderwerpen uit het actieplan van minister Blok concreet uit te werken: "Zoals leegstand van maatschappelijk en particulier vastgoed."

Minister Blok heeft aangegeven open te staan voor het aanbod van de provincies. "De minister herkent de grote uitdaging die de provincies zien omdat de oorzaak van de bevolkingsdaling verder reikt dan de krimpregio’s en heel Nederland raakt”, aldus de provincies. "Afgesproken is om eendrachtig op te trekken naar een nadere, gezamenlijke en integrale invulling van het Actieplan." Over twee maanden volgt een nieuw bestuurlijk overleg waar het aanbod van de krimpgebieden wordt besproken.

Lees ook

lichtenvoorde112

Automobilist gewond bij eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde is een persoon gewond geraakt. De automobilist kwam in de berm terecht waardoor hij onder andere een boom ramde.

Snelle

Deze artiesten treden op bij Thuis Bij Snelle Festival

Guus Meeuwis, Kraantje Pappie en Miss Montreal treden volgend jaar op in recreatiegebied Bussloo tijdens het Thuis Bij Snelle Festival. Het is de tweede editie van het eendaagse festival van de Gorsselse artiest Snelle.

JETTEN

VNG Jaarcongres strijkt neer in de Achterhoek: ‘Geweldig voor de hele regio’

De Achterhoek is dit jaar het decor van het jaarlijkse VNG-congres. Duizenden bestuurders uit het hele land komen twee dagen samen om te netwerken en belangrijke thema’s te bespreken. Onder hen zijn koningin Máxima en minister-president Rob Jetten. Zij werden ontvangen met typisch Achterhoekse tradities, met onder meer een fanfare, de Slag om Grolle en het bloemencorso.

Neede Parallelweg 90 Oekraïners

Inspreekster na benoeming nieuwe wethouder asielopvang: ‘Top! Aan het werk nu. Gefeliciteerd.’

De inspreekster tegen de komst van een opvang voor ontheemde Oekraïners in Neede feliciteerde de nieuwe wethouder Erwin Versteeg op site van Nieuws uit Berkelland na diens benoeming. ‘Top! Aan het werk nu. Gefeliciteerd.’, aldus Claudia Eikelboom-Steinhoff.

zzc200

Leden ZZC'20 beslissen over verkoop voetbalveld voor nieuwe fusieschool Zelhem

De gemeente Bronckhorst is een stap dichterbij het realiseren van de zogeheten ‘schuifpuzzel’ in Zelhem. Het collega heeft een overeenkomst ondertekend om een van de voetbalvelden van ZZC’20 over te kopen om hier een nieuwe fusieschool te bouwen.

WhatsApp Image 2026-09-29 at 07.22.05

Explosie bij woning in Dinxperlo, meerdere verdachten opgepakt

Bij een woning in Dinxperlo heeft in nacht van maandag op dinsdag een explosie plaatsgevonden. De politie heeft op heterdaad meerdere verdachten kunnen oppakken.